dor de pui

dor de pui | Autor: ruxij

Link direct la acest mesaj

Topic initiat de sterge



quote:

salut tuturor

as avea o intrebare ...
baiatul meu in varsta de 4 ani a fost luat de acasa de "mama" lui.
nu intru in detalii, atribuire de culpe, motivatii, etc.

cert este ca o mama si-a luat copilul de acasa si l-a dus in alt oras. la ultima vizita, acum ... 3 luni, pustiul i-a cerut sa vina acasa, plangea si spunea ca vrea acasa. draga lui mama - de piatra.

problema ingrozitoare este ca ar vrea sa ma vada, iar eu nu mai pot trece prin asta acum. daca il mai vad odata ca imi cere sa il iau acasa, daca ii mai vad ochii in lacrimi, cred ca imi pierd controlul.

mi-e ingrozitor de dor de el, ma doare rau de tot si fac eforturi uriase sa trec peste fiecare minut. orice fac, gandul mi-e tot acolo.
nu stiu daca este firesc sau nu, nu stiu daca am deja o problema "peste normal", cert este ca trebuie sa fac ceva si ... nu stiu ce.
da, am fost la un dr., mi-a dat medicamente ca sa pot dormi, caci nu reusesc altfel.
de ce ma lamentez jalnic aici ? poate sper sa aud un cuvant de incurajare.

cred ca de asta.






ruxij

Sa ramanem fiecare la parerea noastra. Mie mi se pare absolut ilogic ce spuneti voi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

dragi useri, stimate doamne, dragi moderatori - cenzori selectivi:

topicul meu initial si-a atins obiectivul, cel initial si cel grav serios. am gasit oameni de calibru, femei de calitate, am discutat despre ce am propus, am primit raspunsuri si ce este mai important este ca ele au mai "dezacutizat" dorul de pui asa, pana spre limita normala, daca asa ceva se incadreaza vreun "normal".

am, in urma acestui topic, o lista de ymess plina cu oameni care simt intr-un anume fel, cu care pot discuta de acum.

dar a mai avut o consecinta, anume a actionat un separator centrifugal care a departajat femeile de bun simt, cele care merita intr-adevar numele de femeie, mama si sotie, de celalte, pe care iata ca am apucat sa le cunoastem. acesti oameni care este traiesc in jurul nostru, respira ca si noi, au familii, copii.

in ceea ce priveste atitudinea moderatorilor, numai ei decid daca vor sa ridice sau sa coboare nivelul forumului. ditirambele cu cativa useri m-au amuzat o vreme.

in ceea ce ma priveste, luni imi scot piciorul din ghips, asadar voi avea mai putin timp.

in rest, sa urmarim evolutia, pentru ca auditoriul acasa tv si otv are nevoie, in continuare, sa disece, sa stabileasca ipoteze, sa faca proiectii si sa incadreze in tipare preconcepute. si sa arunce cu noroi. are nevoie de "cele 10 minute de ura", ca in orwell ...
subiectul este mana cereasca pentru ele. il puteti inchide la nesfarsit, vor reveni: "sterge se intoarce - 4"

cele bune tutoror.
sterge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

SANATATE!!!!!!


ti ai atins scopul acu sigur ai sa te insori mai ales ca ai si cazut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

sarumana de urari.
de ce zici, aduce noroc ? mi-am luxat glezna. pe bune ?
sa te auda Dumnezeu !
daca iese asa, jur ca dau un cico :-)

bine ati revenit. hai sa facem aici altfel. vreti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca va ramane on topic, va ramane daca insa se va constata ca deviaza se vor aplica prevederile Regulamentului.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro / Mai multe...
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Nu eu am deschis acest subiect. Moderatorii au splitat subiectul anterior si apare ca si cand eu l-as fi deschis. Problema in discutie nu ma mai intereseaza, mi-am spus parerea la celalalt subiect, nu are rost sa ma repet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da topicul a fost split(at) de aceea s-a precizat ca initiatorul este userul "sterge". Ultimul raspuns de la topicul initial a fost pastrat pentru legatura.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro / Mai multe...
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

domnul user sterge incheie, inainte de a-si scoate ghipsul de pe picior, cu remarca:
iata, apele s-au linistit, nu se mai simte miros de sange, curiozitati maladive nu mai sunt starnite.
instinctele stau la locul lor, asteptand urmatorea prada :-)
in forum, in piata, oriunde altcineva gandeste altfel decat noi ori, mai bine, unde altcineva se aseamana, fie si prin (secs) - ultim omagiu doamnei cu pricina, cu cel care ne-a facut rau.

pana atunci, remarc ca exista cel putin o drama incomparabil mai mare decat a mea, a carei marturie sta aici, in forumul dvs., sub ochii tuturor. nu are un nr imens de read si un numar "hai pa" de reply.

ea nu a "strans" nici 15 replici ... din care fo jumate de complezenta.

complemente di-recte doamne-lor.
voi continua de pe usernameul vechi discutia despre retete culinare.

asta daca vreun moderator/cenzor considera ca acest mesaj nu isterizeaza iarasi o multime de doamne de bine.

in orice caz, degetele nu obosira degeaba. claro che si.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

Ruxij..ai scris undeva asa:


"in care ce a facut ea este corect fata de copil (care este pe primul loc) si fata de fostul sot (care vine pe ultimul loc, dupa EA si copil)"

Ai scris tot..adica ce spune si Serge de n zile- fosta sotie s-a pus pe EA inaintea copilui...
Si asta nu este corect nici legal( in unele tarí cu o mai mare experienta in ale divorturilor) ca sa nu mai zicem morala fata de tata (ca al doi-lea parinte) si umana, fata de propriul copil

deci Serge, nebun sau nu, are dreptate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Ruxij, varianta ta este foarte ok in cazul unor abuzuri, sigur ca nu-ti mai pui problema cat esti de corect cand esti strans cu usa si nu stii cum sa-ti scapi viata ta si a copilului tau. Sau, de exemplu, in cazul in care tatal nu-si doreste nici o relatie cu copilul, nu au o relatie prea stransa si copilului putin ii pasa daca tatal il vede sau nu.

Totusi, eu am inteles ca baietelul lui Sterge ar dori sa se intoarca acasa, deci nu prea cred ca e cazul aici de abuzuri.

Ce am inteles eu din topicul precedent: mama si-a gasit pe altcineva. Ok, treaba ei, fiecare isi traieste viata cum doreste; dar trebuia sa se asigure ca in povestea asta va minimiza suferinta copilului (si a lui sterge, pe cat posibil). De aceea am spus ca ar fi trebuit, inainte sa plece, sa lamureasca cum pot sta lucrurile pe viitor, facilitand legatura intre celalalt parinte si copil. Este datoria ei in fata copilului.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

ordinea corecta este: EA, EA, EA, copil, loc liber, ea, eu.

Mergi la inceput