dor de pui

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

quote:
Originally posted by sterge

ordinea corecta este: EA, EA, EA, copil, loc liber, ea, eu.



auzi tu nu cumva ai fost casatorit cu fosta mea nevasta?

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
Ce face omul la plictiseala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

fostii soti estimeaza locul pe care il ocupa ei in viata fostei neveste, in ordinea prioritatilor...

Ce sa zic, asta e optimism.



Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

quote:
Originally posted by Elise

fostii soti estimeaza locul pe care il ocupa ei in viata fostei neveste, in ordinea prioritatilor...

Ce sa zic, asta e optimism.



Elise & BBLisa


neahhh,asta era before nicidecum after.

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
Ce face omul la plictiseala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Ca sa va mai linistiti, va zic clasamentul prioritatilor din Suedia, de exemplu: copilul, femeia, animalele...si la sfarsit barbatul.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Ideal ar fi ca in situatia divortzului, copii sa ramina alaturi de mama sau de tata in acelasi camin. Sa mearga in acelasi parc, la aceeasi gradinita, sa nu se simta total dezradacinati. In cazul vostru ar fi fost asa ceva posibil? Mamele cu siguranta ar prefera varianta asta. Daca o au.De fapt pt divort nu o invinovatesti, tot asta ai fi ales si tu, s-au intimplat lucruri grave intre voi. Inteleg ca supararea ta vine din faptul ca ea a luat copilul si a plecat la parinti. Ei bine, daca tu ii ofereai caminul vostru ca loc in care poate ramine singura cu copilul, problema nu era asa de grava pt voi si mai ales pt copil. Macar pina cind va rezolvati problemele.Stiu ca un asemenea gest nu e la indemina oricui si din punct de vedere material si afectiv insa cind e vorba de pus binele copilului pe primul plan, atunci nu mai conteaza nimic altceva.Oricum nu e nevoie de cedari de proprietate nemeritate, se pot face diferite contracte pe 15 ani, pina copilul are 18 ani, un fel de contracte de chirie de ex.Nu mi-e clar care a fost prioritatea ei, dar vad ca nici prea multe optiuni nu au fost. Tu zici ca s-a gindit numai la ea cind a plecat, insa chiar asa de bine nu i-o fi picat nici ei sa dea Bucurestiul cu shoppingul si suvietele blonde pe un tirg de provincie. Iar parintii poa sa fie de mare ajutor, dar dupa o anumita virsta mai bine iti vine la casa ta. Eu una nu pot sa vad ca s-a gindit asa de mult la ea, daca zici ca e o doamna cu singe rece si aere de bucuresti, nu o vad rivnind cu dintii sa paraseasca bucurestiul si caminul ei, ci mai degraba ca nu a avut alte optiuni!De dragul copilului sper sa gasiti solutia cea mai buna! El merita orice sacrificii, din partea ambilor parinti.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

Salut initiatorul topicului "dor de pui".
Datorita titlului am avut rabdarea sa citesc atatea pagini.

Ei bine ,acuma stiu ce inseamna ghilotina secolului 21.
Sau scaunul electric pe care lumea incearca de cateva generatii sa-l stearga de pe lista pedepselor.
Nu ma mai intreb de ce exista pedeapsa capitala.

problema ingrozitoare este ca ar vrea sa ma vada, iar eu nu mai pot trece prin asta acum. daca il mai vad odata ca imi cere sa il iau acasa, daca ii mai vad ochii in lacrimi, cred ca imi pierd controlul.

mi-e ingrozitor de dor de el, ma doare rau de tot si fac eforturi uriase sa trec peste fiecare minut. orice fac, gandul mi-e tot acolo.
nu stiu daca este firesc sau nu, nu stiu daca am deja o problema "peste normal", cert este ca trebuie sa fac ceva si ... nu stiu ce.
da, am fost la un dr., mi-a dat medicamente ca sa pot dormi, caci nu reusesc altfel.
de ce ma lamentez jalnic aici ? poate sper sa aud un cuvant de incurajare.

sterge, citeste si reciteste rezultatul oboselii degetelor tale.

Nu ma consider o persoana "normala" dar sunt parinte si imi pierdeam demult controlul in fata unei situatii atat de "anormala".

Vrei sa poti dormi ?
Nu stiai ca cel mai bun somnifer este sa dormi cu copilul tau alaturi?
O bucata din tine te ruga cu lacrimi in ochi sa-i fii alaturi si tu ceri ajutorul sa-l privesti in continuare ?

iti sugerez sa faci si tu asta : ca sa poti dormi sau poate ,poate, o sa-ti pierzi controlul inainte sa spargi zidul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Redi, cu regret iti spun ca nu am inteles nimic din postarea ta, sincer

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

quote:
Originally posted by Ripley

Redi, cu regret iti spun ca nu am inteles nimic din postarea ta, sincer

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)






no problem, nici nu sunt pregatita pentru executie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Nu am vrut sa fiu ironica chiar deloc, dar nu am prins esenta :)

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

quote:
Originally posted by marius

Daca va ramane on topic, va ramane daca insa se va constata ca deviaza se vor aplica prevederile Regulamentului.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro / Mai multe...
Pagina legislativa



Ripley,mie mi se pare ca Redideviaza!poate sesizeaza Dl. Marius

redice este asa de greu sa-i spui lui Sterge un cuvant de incurajare asa cum isi doreste?

SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput