PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Gabi jos palaria daca dupa o noapte de trezit din ora in ora ai sarit in oale. Eu cateodata sunt asa buimaca dimineata ca m-as baga in oala eu cu conditia sa nu latre cainele, sa nu sforaie sotul si sa nu cumva sa ma strige copilul. poza cu cei trei micuti este magnifica adia ei sunt magnifici poza este asa de uns pe suflet.
maryion a, chiar nu stiam ca trebuie sa aiba somnul impartit in mai multe etape dar stiu cativa copii care de pe la 1.6-2 ani nu au mai dormit dupa amiaza. Daca nu pare obosit inseamna ca poate nici nu e. Daca tu incepi serviciul se va trezi si el mai devreme si poate va dormi in timpul zilei. Daca nu asta e asa e el.
Eu m-as duce sa schimb parul ca naravul nu vreau ca imi place prea mult de el.
Tweety as fi vrut ca asta sa faca si o plecaciune. Mai mult decat frica mi-e foarte sila de discutiile sterile si cu un usor iz de aratat cu degetul si pline de consideratii absolut generale cum ca suntem toate niste mame bune, fiecare face cum stie si educatia nu se face din carti. Evident ca suntem mame bune, ca facem fiecare cum stim si cum simtim, unele mai invata si din carti dar asta nu exclude faptul ca putem sa schimbam pareri si idei chiar si in contradictoriu.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Gabriela m-am intristat un pic de ceea ce ai spus. Tu esti o supermamica. Meriti toata admiratia noastra. Te pupacesc.

Miruna poate va fi asa. Ma gandeam si eu ca atunci cand va avea bona se va trezi mai dimineata. Spre exemplu acum doarme si cred ca o sa il trezesc.

Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)
www.flickr.com/photos/8471782@N02/2283877628/in/photostream/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Miruna:nu mi se pare fair sa nu-ti impartasesti aici parerile tale doar pt. ca ti se pare ca superi pe cineva!
Te rog mult nu ne da ignore pe aceasta tema..!
Glumesc evident, normal ca e dreptul tau sa faci cum crezi dar eu una m-as simti tare naspa sa faci lucrul asta...sa nu mai scrii aici ci doar pe pm!!Eu vreau sa stiu cum gandesti si sa ma regasesc sau nu in ceea ce spui tu, sa invat sau nu, sa fac sau sa nu fac din ceea ce faci tu!
Hai te rog nu te retrage ca ursul in iarna...
pupici multi la toata livada...
nu va suparati una pe cealalta ca pe cuvant daca aveti de ce!
Ne auzim mai tarziu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Miruna pai mi-e mai usor dimineata, ma mobilizez imediat si am ziua libera.Or sa fie 15 grade astazi , profit si ies cu cei mici in Schönbrunn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Maryion nu am nevoie de admiratia nimanui, incerc eu sa nu fac acelasi greseli, sau cel putin nu atat de mari ca sa nu imi afectez copiii.Tot ce imi doresc este sa fie sanatosi si fericiti.Atat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Gabriela spuneam si eu asa. Sorry! Nu am vrut sa te deranjeze lucrul acesta.

Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)
www.flickr.com/photos/8471782@N02/2283877628/in/photostream/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

crissa ia trage aer in piept si mai citeste odata ce am scris mai sus. Si mai ales zi tu unde am scris ca ma retrag, nicaieri si nu am de gand. Nu am asupra carui subiect sa ma dau cu parerea cel putin deocamdata, asta cu modele de educatie vad ca s-a epuizat repede. Eu aveam de clarificat ceva cu Tweety si gata ne-am lamurit. Astept o alta provocare.
Babee Schonbrunn zici, e da atunci merita sa stai in oale la prima ora.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

S-a trezit si puiul meu. Ne ducem sa papam. Pa! Revenim!

Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)
www.flickr.com/photos/8471782@N02/2283877628/in/photostream/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Miruna:pai..da..cred ca ai mai adaugat la raspuns mai tarziu..ca prima oara nu mi-a aparut si partea finala a mesajului!
Si vezi ca am dreptate cand spun ca nu mai discuti pe tema asta pt. ca spui ca s-a epuizat subiectul din punctul tau de vedere!

Discutii generale.. si "toate suntem mame bune si incercam si ne straduim" sunt recunosc si idei din postarile mele..dar daca nu am convingeri clare?!
Inca nu m-am documentat, recunosc, pe tema educatiei copiilor nostri(eu sunt inca la faza de.. "ce-i dau azi sa manace..oare azi de ce n-a dormit sau azi de ce a plans"?!) si de-asta mi s-a parut f. interesant subiectul..ca vreau sa aflu si sa ma informez..de la voi, de la mamici care au citit pe tema sau au mai multi copii..etc.
In fine..bine ca esti aici cu ochiul tau de vultur si cu informatiile pe care poti sa le oferi.
Pupici multi de tot!
Babee:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

maryion, si eu am avut o problema asemanatoare acum vreo luna, n sensul ca teodora nu mai vroia sa-si faca somnul de la 11,00-11,30. in schimb cerea mai mult somn dupa pranz. am lasat-o asa, cu nu singur somn cum vroia ea si , dupa vreo 2 sapt. a revenit singura la 2 reprize de somn. in total insa nu prea depaseste 12 ore de somn pe zi.poate ca e doar o perioada... simte in vreun fel schimbarea anotimpului, sau te simte pe tine putin ingrijorata, si sigur esti, pt ca urmeaza sa il incepi serviciul si iarasi este o reactie la sentimentele tale. in functie de cum e el la pranz, marait sau nu cred ca iti dai seama daca vrea sau nu acest somn. eu am citit prin carti ca isi pot pierde pofta de nani ziua incepand cu acesta varsat, fiecare cu bioritmul sau, il urmaresti si te descurci tu cu el sigur.

michella

Mergi la inceput