PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Fetelor...hai ma..ce naiba?!!!

Eu stiu acum ca voi nu sunteti "cele mai bune prietene", ca nici n-ati avea cum sa fiti..nu va cunoasteti bine ci doar de pe forum...iar o relatie de prietenie cere f. multe..dar pe bune acum..avem pareri diferite, suntem diferite,dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa ne ascultam si sa ne respectam una pe alta!!
Va rog mult treceti peste cuvinte si orgolii si impacati-va!!
Fiecare are dreptate in felul ei!!
e undeva la mijloc..
Nu mai fiti asa categorice in exprimat pareri la adresa celorlalte(Tweety) si nici nu va suparati sau nu credeti ca celalalt are dreptatea absoluta, ci doar pareri, idei (Sabina)!
Hai uitati.. va rog din suflet...hai sa revenim la cum eram inainte...
Nu vreau sa stiu fete suparate mult timp una pe cealalta!!
Ca deh... se mai supara omul dar ii mai si trece..
Eu sunt doar un mesager..nu dati cu rosii...nu vreau sa pun paie pe foc..vreau sa va impacati!
Pupici multi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Tweety in paragraful acesta mi te adresai mie:

"Daca unele dintre voi veti considera ca fac pe "atotstiutoarea", ca incerc sa-mi impun parerile sau ca ceea ce va scriu e un mare "bla bla", e strict problema voastra"?

Ca daca da atunci sincera sa fiu eu una nu am spus nimic rau si nici nu am jignit in ceea ce-ti scrisasem inainte. Nici ton suparat nu am folosit, azi mi-am vazut bebelasul si-s prea bine dispusa. Plus de asta am multe alte probleme mai importante decat sa stau pe forum sa ma cert si sa jignesc. Vad ca esti tare revoltata sau cel putin asa inteleg eu paragraful asta (poate gresesc). Ideea este ca in viata nu numai fata de copilasii nostri trebuie sa ne pastram calmul ci este valabil si in relatia dintre noi si ceilati oameni in general. Am spus ca si mie imi place sa citesc si de peste tot raman cu ceea ce mi se pare ca mi se potriveste. Plus de asta ceea ce citesc adaptez de cele mai ori situatiei pe care-o traiesc pentru ca din pacate viata nu-i mereu asa perfect si situatiile nu-s asa de standard ca in carti. Cat despre a impune cuiva ceva cu mine ai avea putine sanse pentru ca-s cam capoasa din fire


Problema mea este ca la primul copil oricate carti as fi citit inainte si oricata autoeducatie mi-as fi facut nimic nu se compara cu experienta traita pe propria piele (chiar daca-s teoretician de profesie este valabil numai la fizica nu si in viata). Eu cred ca de fapt viata este cea care ma face rabdatore prin confruntarea cu diverse situatii fara sa-mi impun prea tare iar cartile si articolele is cele care ma ajuta sa ma orientez atunci cand sunt in impas. Iar la bb2 eu una am sa fiu altfel in mod evident pentru ca am mai trait odata aceasta experienta si am incercat sa nu trec ca "rata prin viata" cum se spune. Dar fiecare este altfel, ninemi nu contesta felul nimanui de-a fi si de-a gandi.

Eu zic ca nu are rost sa se creeze certuri pe forum pe absolut nicio tema. Aici fiecare care vine vine de placere (este cel putin cazul meu), sa-si spuna parerea sau sa mai ceara pareri. Niciuna dintre noi nu le stie pe toate, ca altfel nu am mai fi aici. Am vazut ca s-au cam incins spiritele si de asta m-am bagat.

Monica 20+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Crissa tu esti foarte draguta. Vezi tu, eu apreciez munca omului, orice fel de informatie, parere, sunt deschisa la nou, imi dau cu parerea, combat, uneori mai si critic, dar nu imi place cand cineva vine si incearca sa inoculeze o idee, de parca s-ar declansa revolutia AP si Tweety ar fi lidera lor. M-a deranjat cand a spus Anasiei sau lui Map uite fa asa, sau invers. Putea sa zica si ea uite conform ideilor AP e mai bine asa sau invers.Eu am perceput mesajele ei, ca pe un "must", sa facem asa, pentru ca asa scrie in regulile AP si asa e bine. Poate ca am inteles eu gresit mesajele ei, si daca este asa imi cer scuze.

Sabina mamica Alexandrei

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Sabina:love you!

Tweety: unde esti?!love you too!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Map felicitari pentru baietel. Lasa poate a treia oara iese fetita.

Mada am uitat sa iti zic, ce mai patanie cu pompierii.

Crissa bine ca nu s-a intamplat nimic cu socrul tau.

Alina speram sa fie bine cu Rares. Asteptam vesti bune.

Eram si eu datoare cu un raspuns. Alex nu are un obiect preferat cu care sa doarma, mai mult nu accepta nici o jucarie in pat. Are agatat de pat un fluturas, il are de la nastere, pe care il iubeste mult, dar nu este indispensabil. Mai are o paturica, pe care o adora, doarme mai linistita cand o invelesc cu ea, e moale si usoara, ii cam ramane scurta si nu am gasit una mai mare. Bineinteles ca pe suzi nu o lasa cand doarme, are vreo 5, noaptea daca ii gate una din gurita, intinde mana dupa alta, daca nu gaseste nici una, incepe sa planga si trebuie sa ma duc fuga sa ii duc alta. Mai are un puisor de perna preferat, pe care sta seara cand isi bea laptele, ea isi ia pozitia preferata pe el pana ii fac eu lapticul.

Sabina mamica Alexandrei

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Nico ce faci? Nu ai mai dat nici un semn demult. Te asteptam aici la noi, sa nu ne parasesti.

Eu maine ma duc la ORL, ca nu se mai poate cu urechea mea. Sper sa fie bine.



Sabina mamica Alexandrei

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Map scuze iubita. Mesajul meu nu facea referire la tine. Tie am vrut sa-ti trasmit pupici sau asa ceva si restul mesajului era pentru toata livada. Offf! Imi pare rau ca n-am recitit ca sa refac. Eu te apreciez mult. Stii doar ca eu te-am contactat pe mess, tocmai pt ca-mi erai draga.



Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Crissa multumesc pentru vorbele frumoase, dar unele persoane pur si simplu nu se pot intelege. E cazul meu si al Sabinei. Asa ca am sa rog si restul fetelor sa nu mai incerce sa intervina pentru a ne impaca, pentru ca lucrul asta nu va mai fi posibil niciodata din punctul meu de vedere. Si nu spun asta doar din cauza ultimului incident, ci din cauza mai multor intamplari legate de Sabina care mi-au picat greu la stomac.

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

quote:
Originally posted by Tweety7

Crissa multumesc pentru vorbele frumoase, dar unele persoane pur si simplu nu se pot intelege. E cazul meu si al Sabinei. Asa ca am sa rog si restul fetelor sa nu mai incerce sa intervina pentru a ne impaca, pentru ca lucrul asta nu va mai fi posibil niciodata din punctul meu de vedere. Si nu spun asta doar din cauza ultimului incident, ci din cauza mai multor intamplari legate de Sabina care mi-au picat greu la stomac.

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!



Ca si atunci cand am incercat sa te ajut cu Clara si ti-am recomandat pe PM medicul pediatru al Alexandrei.

Sabina mamica Alexandrei

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutze spune:

Capitol nr. 79

Mergi la inceput