Copiluti de mai-iunie 2005 (67)

Copiluti de mai-iunie 2005 (67) | Autor: gabitzam

Link direct la acest mesaj

Continuare de la Capitolul 66


Adresa de mail pentru contul comun este copiluti_mai_iunie@yahoo.com (cereti parola pe PM)
Colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Al doilea colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Pozele noastre (www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/" target="_blank">View )

INDIFERENT CE SE DISCUTA AICI, TOTUL ESTE ON TOPIC


* Loreen --- DELIA - 26.04.2005 - Constanta - Comorile lu' mama
* Nelia --- TUDORA - 30.04.2005 - Montreal, Canada - www.dropshots.com/aurice" target="_blank">Agata si Tudora
* Yael --- NARDI GABRIEL - 01.05.2005 - Israel???(ultima postare 01/05/07)
* onixone --- ALEX - 03.05.2005 - Londra
* Cornelia --- STEFAN - 04.05.2005 - Constanta - poze Stefan
* bolgiumiki --- LUCA-ANDREI - 04.05.2005 - Ploiesti ???(ultima postare 27/05/07)
* Fran --- PATRICIA ANNELISE - 05.05.2005 - Bucuresti - Iepurete
* maysa --- RARES STEFAN - 05.05.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 04/01/07)
* TDI --- ALYSSA - 05.05.2005 - Italia - Album Alyssa
* pisik 4ever --- OLIVIA - 08.05.2005 - SUA
* mstroie --- DAVID MIHAI - 09.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 14/08/07)
* Ada_74 --- SERGIU-MIHAI - 11.05.2005 - Constanta - Sergiu
* Moniboni --- VLAD STEFAN - 11.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 11/05/07)
* Nefertari --- FREYA - 11.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 08/06/07)
* Corni --- TIMEEA - 11.05.2005 - Constanta
* tamar --- ADINA - 11.05.2005 - SUA
* Anky --- CRISTIAN LUCIAN - 12.05.2005 - Olanda
* Androix --- FILIP STEFAN - 13.05.2005 - Bucuresti - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip
* Robotzica cucului --- MARIA MONICA - 14.05.2005 - Ontario, Canada
* Simiena --- ELIAN - 17.05.2005 - Bucuresti
* Mygirl --- ALEXANDRA ELENA - 18.05.2005 - Constanta
* Florentina G --- MAYA MARIA - 18.05.2005 - Bucuresti
* corail --- ALEXANDRA SOPHIA- 18.05.2005 - Germania
* Stefania Nicolae --- ALESIA CLAUDIA- 18.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 11/07/07)
* lucas --- MATEI - 21.05.2005 - Bucuresti
* Beatriced(patriciaRO) --- ALEX - 22.05.2005 - Copenhaga, Danemarca - Alex pifos
* simona_filipas --- DRAGOS OCTAVIAN - 23.05.2005 - Timisoara ???(ultima postare 26/10/07)
* monu --- ALEXIA-IOANA - 24.05.2005 - Bucuresti - Poze Alexia-Ioana
* gabitzam --- ANDREI-STEFAN - 25.05.2005 - Bucuresti - Poze mai noi
* Babygirl --- EMA ELENA - 25.05.2005 - Bucuresti
* ChrisDun --- CARINA EMILIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Cloreta --- TEODORA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti - Teodora
* ralwka --- IULIA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Margott --- DAVID - 27.05.2005 - Bucuresti
* galinarodica --- SERBAN IOAN - 28.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 01/03/07)
* omustata --- MAYA ILINCA - 28.05.2005 - USA
* Andutzy --- DRAGOS ALEXANDRU - 31.05.2005 - Bucuresti
* denisa73 --- CRISTIAN - 31.05.2005 - Germania
* gusta --- MARA AUGUSTA - 31.05.2005 - Olanda
* Ruxel --- BIANCA TEODORA - 02.06.2005 - Bucuresti - Bianca
* Aurasa --- CATALIN - 03.06.2005 - Bucuresti
* Mercedes --- BIANCA - 03.06.2005 - Oradea
* OlgaTarziu --- ANTHONY - 04.06.2005 - Canada
* Danelutza --- ISABELLA-ANTONELLA - 05.06.2005 - Elvetia
* Tora97 --- ANA ILEANA - 07.06.2005 - Bucuresti
* Iuliana --- DIANA MARIA - 07.06.2005 - SUA - Fetele mele
* Redy --- BIANCA - 08.06.2005 - Romania - ???(ultima postare 17/03/07)
* Sufletzica --- SARA - 09.06.2005 - Bucuresti
* Cris_kim --- IOACHIM - 09.06.2005 - Alba Iulia
* Florentza --- ALEXANDRU - 09.06.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 25/03/07)
* NewMami --- PATRICK RYAN - 13.06.2005 - Canada
* elisor --- BIANCA - 13.06.2005 - Brasov - Bianca si Andreas
* Pengunica --- BEN STEFAN - 16.06.2005 - Japonia ???(ultima postare 14/08/07)
* andreea.a --- ERIC ANDREI - 16.06.2005 - Bucuresti
* monicica --- ROBERT - 17.06.2005 - Germania - Robert
* Crissu --- IULIA NICOLA - 19.06.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 04/06/07)
* Mickyyy --- DARIA MARIA - 22.06.2005 - Bucuresti
* ioanailincam --- ANA ILINCA - 22.06.2005 - Bucuresti - Ana - de la 0 la 6 luni | Ana - de la 6 luni la 1 an
| Ana - am 1 anisor

*Ella@ --- NAOMI - 25.06.2005- Japonia ???(ultima postare 22/05/07)
* mynicegirl --- CATERINA - 26.06.2005 - Singapore ???(ultima postare 29/05/07)
* blackpanterro --- AIDAN ALEXANDER - 27.06.2005 - Germania
* saryta --- SARA - 27.06.2005 - Iasi
* Oana C --- EVA CHRISTINA - 29.06.2005 - USA
* elly_b --- ANNELIES - 30.06.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 19/06/07)


??? Vrem sa stim de voi si de copiluti, ce mai faceti, daca sunteti bine, cum cresteti, orice



Ianuarie - Mygirl(9), Cornelia(9), Olga Tarziu(20), Monu (30), Mstroie(30)
Februarie - IonanaIlincam(1), Babygirl(9), Nefertari(11), Bolgiumiki(18), Margott(23)
Martie - Ralwka(31)
Aprilie - Fran(5), Androix(27)
Mai - Onixone(4), Blackpanterro(6), Danelutza(14), FlorentinaG(21)
Iunie - OanaC(3), Mercedes(12), Gusta(15)
Iulie - Tamar(12), Beatrice(15)
August - Aurasa(2), Crissu(10), TDI(14)
Septembrie - SimonaFilipas(20), Nelia(22), Loreen(23)
Octombrie - Elisor(7), Corni(17), NewMami(25)
Noiembrie - Omustata(20), GabitzaM(21)
Decembrie - Denisa(14), Pisik4Ever(15), Lucas(17), Andutzy (26)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

florentina g: ai interbat de website cu jocuri.Cel mai frecventat de fii-miu este cel de jos.Are la toate caracterele joculete.El le stie ca de fapt asta este erbsite de la canal de tv.

http://www.bbc.co.uk/cbeebies/characters/

Si mai sunt si altele!!!Dar nu le am acum ca soatza a formatat hardul si nu le mai in in bookmark.

Vroiam sa va intreb daca dati apa minerala la copii ca fii-miu e inebunit si tot incerc sa il pacalesc sa o dau indoita cu apa plata(evident ca nu tebuie sa ma vada).javascript:insertsmilie('')
cheers!

Maine vine verisoara mea o saptamana si abia astept mai ales ca sotzerul pleca o saptamana in Scotia in delegatie.Hi, hi Sa vezi ce de petreceri o sa dam!!!

Oana lu'Alex
www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/sets/72157600515762396/" target="_blank">poze pe FLICKR

www.oana-jipa.magix.net/" target="_blank">Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:



Mercedes, tinem pumnii sa treci usor peste interventie si sa te refaci cat mai repede, sa scapi de dureri!

Pentru fetele si copilasii bolnaviori, multa sanatate si sa va reveniti rapid. Uite ca de ieri a iesit soarele si poate-poate alunga virusii urati care au tot bantuit in iarna asta.

Eu am citit tot pe sarite ca merge net-ul in hopuri la munca iar acasa nu ma mai ating de calculator. Si din tot ce am citit mi-a ramas in memorie doar minunata veste ca micuta Elena va creste alaturi de parintii ei. Multa sanatate si sa o ajute Doamne-Doamne sa sa aiba o copilarie si o viata fericita

Eu ieri mi-am luat liber si am fost cu Alex la gradi pentru inscriere. In mintea mea am crezut ca va si ramane acolo, cum am lasat-o anul trecut, din prima zi in care am vorbit cu directoarea. Asa ca i-am pregatit saculetul cu de toate si m-am incarcat de cadouri (stiu ca multe nu agreeati metoda asta dar la noi nu poti sa gasesti un loc fara vorbe si "atentii"). Directoarea nu a fost prea incantata de interventie, mi-am primit cateva mustrari ca nu astept pana la anul dar pana la urma am reusit sa facem rost de-un loc. Si ne primeste dupa ce avem doasarul cu acte si analize gata. Spre dezamagirea Alexandrei, care isi dorea mult sa ramana de ieri in gradinita, vroia chiar sa doarma acolo, m-a marait cand am plecat de acasa ca nu i-am luat si pijamaua. Asa ca din martie Alex va fi la gradi, vom tine deocamdata si femeia sa o ia dupa masa de pranz. Sa vedem cum va merge.

Laura, Cornelia, Lili, Corni - dc va fi la fel de frumos ca azi afara ne intalnim duminica dimineata in parc? Abia astept sa ne revedem.


Oana,de Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Noi ii dam apa minerala lui Aidan ca ii place cum il pisca la limba.Ii dam cam un pahar pe zi pe langa apa lui

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

AM PUS SI EU LUMANAREA DE BOTEZ...asa ca sa nu raman in urma.Am poze si eu ea singura dar nu le gasesc...dar macar asa dintr-o parte sa ma dau mare.

http://www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/2281759934/in/set-72157600515762396/

Oana lu'Alex
www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/sets/72157600515762396/" target="_blank">poze pe FLICKR

www.oana-jipa.magix.net/" target="_blank">Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

...daaaa.nu are rost sa editez ca habar nu am ce am vrut sa zic!!!!

Oana lu'Alex
www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/sets/72157600515762396/" target="_blank">poze pe FLICKR

www.oana-jipa.magix.net/" target="_blank">Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ei, am priceput ideea, vazut si lumanarea si baiat frumos


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Mami Jipa, Filip bea apa minerala cred ca de un an de zile. De cand a stat pe la socri si a descoperit sifonul nu mai bea altceva decat apa cu bule. Mai primim de la strabunica lui, bunica lui Mihai sirop natural din capsuni sau visine si ii place si ala facut tot cu apa minerala.
Oana, eu sunt aia care nu agreeaza, dar viata s-a gandit sa-mi dea un scuipat intre felinare, asa ca te rog spune-mi cu ce cadouri te-ai incarcat, ce acte tre sa faci, si mai ales daca e vorba de o gradi de stat, desi dupa ce povestesti cred ca da.
Am de gand s-o iau iar de coada cu cautarile pentru ca s-au anuntat inscrieri oficiale din 17 aprilie si locuri pentru numai jumatate dintre copiii care au varsta de gradinita. Iar FIlip imi demonstreaza cu fiecare clipa ca are de gand sa ma scoata nebuna de balamuc.

Si peste cateva minute ar trebui sa inchei cu bine o aventura cu crazytoys pe care nici nu mai stiu daca v-am povestit-o. daca se termina cu bine o sa va povestesc de amuzament, daca nu ...
Asaaa intre timp mi-a si sunat la usa reprezentantul crazytoys. M-a pus dracu sa comand jucarii pe net nu mai fac asta. Jucariile pe care nu le sti, nu le-ai vazut in realitate, nu le-ai incercat nu merita mai mult de 20 de lei. Mai sus de-atat deja ma oftic in caz de tzeapa. Am comandat pentru Filip o tablita magnetica de desen de la Tomy, mai mare decat ce avea el, foarte dragutza, chiar putin redusa la pret, o stiam de la Eric, chiar Andreea imi spusese ca o comandase pe crazytoys. Si pentru Georgia gasesc o omida de la Vtech, care chipurile merge singura, canta si zornaie www.crazytoys.ro/jucarii/Animale-interactive-2042/VTech-95/4414/Omida-interactiva.html" target="_blank">asta mai exact acu spuneti-mi si mie sunt dusa cu capul sau nu? Voi ce intelegeti din descrierea facuta? Ca omida se deplaseaza, nu??? Ei bine, nici vorba sa mearga singura, propusata de baterii, ci executa o miscare mecanica si nimic mai mult si merge 15-20 de cm. Am luat legatura cu cei de la crazytoys care mi-au spus ca importatorul se jura ca omida merge 1.5-2 metri si ca aia de o am eu nu e buna, ori are bateriile slabe. Evident ca nu este asa, am desfacut chiar acum a doua omida care merge tot atat, le-am dat pe amandoua inapoi si cei de la crazytoys mi-au dat banii inapoi. Supararea mea este pe importator ca e hot si prin descrierea facuta induce cumparatorul in eroare, sunt convinsa ca deliberat. Ei bine, eu refuz sa dau 75 de lei pe o omida care are 2 melodii la fel de enervante ca orice alta jucarie chinezeasca, si o bila zornaitoare, in conditile in care asa cum am zis pentru 20-30 de lei pot sa cumpar o jucarie care sa faca acelasi lucru, e drept nu scrie vtech pe ea...

Cam asta, acum fi-mea a ramas fara omida, si culmea cel mai sucarit pentru asta e Filip, care va imaginati abia astepta sa calareasca biata aratare, asa ca ne imbracam si plecam in cautarea omizii asiatice la pret redus, dar care poate fi pipaita, mirosita, testata la magazinul de peste drum.

Acum tot eu ma simt de kko fata de oamenii aia de la crazytoys ca nu am mai vrut omida si au facut doua drumuri pentru mine

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Buna dimineata! Ma dor toate alea si sint obosita! E joi? Daaa! Deci pot sa ma pling. Mi-am dat seama si de ce sint obosita: pentru ca ma culc tirziu si alea 4-5 ore de somn ma trezesc macar o data sau de doua ori, si desi am senzatia ca dorm toata noaptea, facind un calcul, imi ies cam 3 ore de somn pe noapte, fara nici o trezire vreau sa spun. Si noapte de noapte, plus alaptat, plus alergatul dupa si cu copiii toata ziua, plus curatenie si mincare... nu mai spun de frecusul psihic. Daca mai iau in calcul si virsta, imi ridic statuie, zau! Ieri am stat acasa cu toti trei si mi-a iesit pe nas. Bebe mic e tare cumintel, a inceput sa stea din ce in ce mai mult pe pat, nu-l mai tin in brate chiar tot timpul, e tot timpul bine dispus si zimbaret. Am si uitat cum plinge, pentru ca nu plinge, e cu gura la urechi tot timpul, gingureste, chiuie, vorbeste in legea lui, se bucura pina se inneaca cind ma aude sau vede pe mine sau pe caprele mari. Ca despre ele e vorba! Mai frate, sint obraznice si prost crescute! Nu neaparat cu mine, ci asa, in general si fiecare in felul ei. Multumesc mult pentru comentariile de la poze! Agata era suparata pentru ca desi stia ca nu are voie, si-a mozolit unghiile cu oja, si nu numai la miini, si la picioare, si strampii, si o fustita buna. Si nu numai pe ea, si pe Tudora, i-a pus pina si in par! Am gasit oja si pe dulap, si pe parchet si pe perdea... si tocmai ce le facusem baie si terminasem curatenia in toata casa! Normal ca am certat-o si am pedepsit-o! Tudora tipa din orice, daca nu-i convine ceva se duce in camera si buf! usa dupa ea, tipa acolo pina nu mai are aer si dupa aceea vine ca si cum nu s-a intimplat nimic. Se cearta si se bat amindoua! Practic nu e moment sa nu treaca una pe linga alta si sa nu se pocneasca, in gluma zic ele, dar pina la urma gluma-gluma, dar tot se lasa cu plins. Le separ, fiecare in camera lor, nu stau nici un minut singure, ca cica ele se iubesc si vor sa se joace impreuna... si dupa nici 5 minute iar aud: maaaamiii, Gaca bate me! Maaami, Tudora mi-a luat papusaaaa! Maaaamiii! Cel mai bine cu nervii sta Lisandru, care nu are nici o treaba cu balamucul provocat de surorile lui dragastoase! Amindoua il iubesc, se duc linga el si incep sa urle una la alta care il iubeste mai tare: it's mine baby! Noooot, it's mine! Me iubeste more baby! Nuuuu, eu il iubesc mai mult! Nooo... si poc! una in cap Agatei! Agata tipa, Tudora striga, inainte de a-i face ceva Agata, de frica: mamiii, Gaca bate me! Auuuu! Agata: nuuu, minteee! Nu i-am facut nimic... inca. Poc! Ii face si ea, ca sa aiba de ce sa strige! Si tot asa... si tipa, si se imping, se musca, se bat, linga bebe saracu' care le priveste topit, ca pe niste printese si e cu gura pina la urechi la ele, si gingureste si vorbeste cu ele... mai mare dragul! Cred ca micutul de el zice ca ele fac asa special, ca sa-l distreze pe el! Dar daca le intrebi pe fiecare pe cine iubesc ele cel mai mult, amindoua raspund invariabile bebe si Agata sau bebe si Tudora! Deci, eu am doua solutii: ori plec de acasa si cheltui bani ca sa ma calmez, ori le las in pace, renuntind la orice tentativa de educatie! Ieri, l-ati vazut in poze, in timp ce alea mari se zbintuiau pe o muzica data la maxim, el dormea fara nici o grija!

Dar... acum sint singura, obosita si cu o cafea in mina, va scriu, Lisandru doarme, caprele sint la gradinita si la scoala! Si mi se pare atit de pustie casa!!! Cine sa ma mai inteleaga!???!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/aurice#date/2007-11-26/18:33:35" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucas spune:

Andreea omida aia chiar nu se deplaseaza.
eu pentru Matei am luat tablita magnetica cu 200.000 cred ca de la Kaufland, dar nu sunt sigura.
ma uit pe la Matei de jucarii pentru pitici cum este Georgia daca nu te deranjeaza ca nu sunt noi (sincer pot fi considerate ca si noi, la cita pasiune a avut Matei sa se joace cu ele).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Asa, acum cu o cafea la bord, parca ma simt mai bine.

Androix, omida aia nu se deplaseaza, ca s-a jucat si Tudora cu una la niste prieteni... dar am crezut ca asa trebuie sa fie. Cit despre Filip sa se ia de-o mina cu Tudora, cu usile! De fapt cu amindoua, ca si ale mele au un fix cu usile si sint stresata din cauza asta, ca nu o data si-au prins degetele prin ele. La mine e un buton zgomotul unei usi inchise, cum il aud, cum ... atit de stresata sint!
Apa minerala - la mine beau amindoua cind exista in casa, Agata e mare amatoare, Tudora mai putin, in afara de niste gaze in plus nu cred ca e vreo problema, daca nu beau in cantitati industriale.

Ma duc la smotru si bucatareala, am si rufe de intins si sa mai pun vreo trei sau patru masini, asta pina cind plec dupa fete, ca dupa-amiaza am alt program. Pe linga permisul de conducere, aduceti-mi aminte sa trec si o masina de uscat rufe, ca nu se mai poate, m-am saturat de ele, cica daca le usuci acolo, nici nu mai trebuie calcate multe dintre ele! Scoala am agatat-o in cui, e greva pina pe 3 martie si in loc sa mai fac una-alta, am citit doar vreo 20 de pagini intr-o saptamina! Vad eu dupa ce se termina greva!

Bafta multa fetelor care cauta gradinite si sanatate celor bolnaviori!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/aurice#date/2007-11-26/18:33:35" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput