Miresele anului 2006 (91)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

[font=Comic Sans MS]Botic, felicitari lui fratelo pt masinuza...si e super ca o primiti imprumut, te astept la TGM



Multumesc, fetelor... Acum... care-mi zice si mie ce trebuie luat de dus cand se sfinteste o masina? (ma rog, el inca n-a luat-o efectiv, ca abia vineri primeste banii de la banca, da' eu gandesc cu un pas inainte... Se pare ca sambata ii facem si botezul, daca o ia in primire. El duminica vrea sa plece cu ea la Fagaras... Sa mai zic ca maica-mea nu-l lasa? Se teme... Ma rog, si eu am ceva emotii... Cu atat mai multe cu cat ma gandesc ca exista posibilitatea sa plec la drum cu sotul din dotare, care abia conduce de cateva luni, din toamna incoace... Da' sper ca va fi ok totul...)

Oana, la Timisoara nu stiu daca ajung la Gio, da' pe la Tg M e f posibil sa ajung, de pe Valea Prahovei... si de acolo la Cluj la neamuri... Sa vedem... Si de la Constanta la Busteni se poate trece prin Bucuresti, nu?

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Las cofi si ceiutz si cornuri calde pt micul dejun, sa nu plecati de acasa pe stomacul gol.

32 cu Diana

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Oana nu stiu daca sunt bune si reci clatitele, ca eu le-am incalzit la micro inainte de a le servi. Bananele intr-adevar atunci le-am prajit, inainte de servire. Nu mai tin minte exact cate au iesit, parca 7-8 bucati intr-o tigaie de 18 cm.
Te cred si eu ca astepti weekend-ul... nu stiu zau cum rezisti pana la orele alea la birou.

Gio nu mi se pare chiar asa de mic Tiguan-ul. O dimensiune numai buna si pentru oras si pentru afara. Acuma clar, se impune un drive-test inainte de a-l cumpara. Vedeti si www.nissan.ro/autovehicule_galeria.php?ID=23" target="_blank">Nissan Qashqai.
Voiam sa te intreb, in Lara e plaja cu nisip? Eu asa am auzit, dar musai sa ma asigur de la cineva care a fost la fata locului. Oricum, e clar ca-s dusa, deja ma gandesc la concediu si mai este o gramada pana atunci.

Boticule acum conduce vreo masina sotzul tau? In ideea ca pentru drumuri asa de lungi cum iti propui tu pentru concediu iti trebuie ceva 'rodaj'. Oricum, sa stapaneasca sanatos fratelo masina si sa v-o imprumute si voua pentru concediu.

si o zi cat mai frumoasa!



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
si eu prezenta, arestata la domiciliu, Clau l-a dus pe Marco la gradi.
asa ca nu stiu de ce sa ma apuc....cred ca de curatenie, maine fac o ciorbitza si ceva dulce, iar sambata pulpele la cuptor.
deocamdata trebuie sa fac lista pt. cumparaturile de maine dimineata.
Kitzy mersi de cofi, eu am bagat cozonac cu nuca pe langa ea.
Oana aoleu...mai erai la birou la ora aia. sper ca azi pleci mai repede...sau ma insel?
Ral habar n-am ce trebuie ca sa sfinteasca masina, cred ca doar pe ea si bani preotului. de cand am zis ca mergem si noi la o manastire cu ea si uite ca azi maine e anul si n-am ajuns.
Aly da in Lara e plaja cu nisip. au mai mers 2 prietene in ceva statiune cu B, tot in Antalya si era pietris. Iti dai seama ca au fost cu copiii si nu le-a convenit.
e misto si masina asta pe care mi-o arati. Clau e obsedat de un SUV de la Nissan Infinity sx35, sau un Pathfinder...nu ar fi rau.
Lui i s-a pus pata pe aia, nici nu dureaza 3 luni sa o aduca, caci o are in reprezentanta amicul din Alba, aseara i-a trimis pozele cu ea, asa ca era de-a dreptul .

o zi buna sa aveti fetele.
imi fac lista si ma apuc de treaba.




_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly am ceva intrebari pt. tarta de cioco fara coacere:
- tava mea e de 21/22 cm-diametrul. folosesc cantitatile astea?
- esenta de vanilie unde o bag? in blat sau in crema?
- biscuitii digestivi sunt dintr-aia simpli...petit beur?
- ce frisca ai folosit? Hulala lichida?
- ai cumparat ciocolata menajera?
mama mia cate intrebari, dar cum nu am facut dintr-asta...nu vreau sa dau gres.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Neata!
Las cofi si ceiutz si cornuri calde pt micul dejun, sa nu plecati de acasa pe stomacul gol.

32 cu Diana

AMR 8 saptamani!!!




saru'mana...acum sunt la cafea, e tare buna!

Botic eu te astept...sa nu ma lasi asa cu ochii in soare


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio din cate am inteles eu, esenta se pune in ciocolata dupa ce-o topesti.
Mie personal ciocolata menaj nu prea-mi place, doar pt glazura, dar cu tabla de cioco cred ca iese mai gustos.
Si frisca depinde de care vrei. Eu folosesc Hulala intotdeauna ca se bate foarte bine.

32 cu Diana

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana eu zic sa nu te bazezi pe Botic...ca-ti trage clapa. am trecut prin asa ceva.
Kitzy mersi de specificatii. ai tu dreptate in privinta cioco. de menaj. de asta am intrebat ca eu nu am folosit in viata mea cico de menaj,iar frisca acum cativa ani.
sunt zuza rau...stiu...dar m-am ferit de praji, torturi cu frisca ca nu aveam robot ca sa o bat cum trebuie.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Te cred si eu ca astepti weekend-ul... nu stiu zau cum rezisti pana la orele alea la birou.




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




a venit Marius dupa mine cu masina la 10 fara un sfert si la ora 10 eram acasa...si-a calcat singur camasa...a zis ca se descurca cu mancarea azi la servici daca nu am mai avut putere sa ii pun niste sandwich-uri....asa ca m-am trantit direct in pat!

uite asa nu mai ai timp de nimic...si dimineata cand a sunat ceasul m-am gandit "Oare de ce nu e vineri azi!!!"

asta e mergem inainte...consolidam pozitii, cariere etc

Gio azi cred ca plec mai repede, pe la 8
sa stii ca sotul tau are gusturi bune la masinuze
oricum e bine daca in urma "redistribuirii" o sa ajungi sa ai masinuta ta

noi deja ne chinuim cu 1 singura masina...eu pot veni pana la 9 la servici(ca doar si asa stau pana seara)...dar Marius merge pe 8, asa ca merg si eu pe 8 ...

sa ne spui cum iese praji ca poate ma ambitionez sa fac si eu ceva la sfarsitul asta de saptamana

Boticule un meniu, ceva? o idee despre ce am putea sa papam in wee...ma gandeam la niste chiftelute ca nu am mai papat de mult


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Neatza fetili!
azi sunt matinala ...
..si ma alaturi si eu discutiilor masini....dorintelor......mie mi-ar placea un Suzuki SX4.....insa...deocamdata, ce am este suficient si merge ca noua....al meu e disperat dupa forduri...dar probabil masina comuna pe care o vom avea va fi o Octavia (dar deocamdata chiar nu e cazul)

Gio, mie mi-a ramas gandul acolo....dar...cred ca si anul asta vom zice pas..pentru ca vreau neaparat o expeditie bucuresti-viena, by car ....numa' sa vedem cand ni-l programam...

onutz....ia zii, iti mai trebuie niste mortar...ca mi-a ramas o galeata de la constructia postamentului ...vezi ca nu te-am uitat cu saltu' ala pe care mi-l datorezi...pe la Bucale ...
asa..si...botic...normal ca se poate face ocol prin Bucuresti..pana la Busteni

Aly, relax..nu esti dusa...eu ma gandesc la concediu.....de cand a trecut Craciunul ...asa ca...nu esti singura

kitzy, saru'mana de cofi si de cornuri....sunt tare bune...mai ales alea cu gem de prune

ah, ca mi-ama dus amitne..apropo de treburile adminsitrative ale lui Marius ....onutz, nu-i asa ca-i extraordinar sa vii acasa...si sa-ti deschida sotzul usa....sa te intampine in prag....si sa-nceapa..."am platit gazele, lumina, telefonul, ti-am luat cartela, am luat si fructe, si apa..ca nu mai era...siii...te-am asteptat sa vii sa papam...ca mi-e o fooaaaameeeee..." (da' mancarea era in frigider)


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput