LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (282)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Chiar Miha! Multumesc pt. urarile Roxanei Mi.a adus aminte Mirela, greu cu infectia la putzulik, cred ca il ustura rau pe baiat cand face pp Eu nu am umblat deloc la Angelo. Dr. mi-a spus sa nu fac nimic pana la 3 ani, deocamdata este ok dar ce l-o astepta si ´pe el mai tarziu....
Mirela poate Dani e asa din cauza maselelor. Stai sa treaca niste zile si vezi daca se schimba Si mie imi pare rau ca nu am putut participa pt. Mariuca, i.am zis si lui Giorgos ca ma simt prost pt. ca si anul trecut la fel a fost

ma retrag sa vad Lantul amintirilor in continuare...noapte buna tuturor


p.s. Giova cand te duci sa cumperi cadoul? la ce te.ai hotarat?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna dimineata dragelor!
E tot inebunita cu munca dar cel putin ma relaxez acasa cu spiridusul. Razvan e bine, il chinuie rau maselele si a devenit plangacios tare dar stiu ca e o etapa fireasca si va trece cumva. Doar ca ma baga in boala cand il vad ca urla ca din gura de sarpe si plange cu niste lacrimi de crocodil pt orice fleac, a devenit tare sensibilos.
Bona e in continuare super ok, se intelg bine, are f multa rabdare cu el si mananca piciul exceptional (mai ales cu ea, ca sta si cate o ora langa el pana papa pranzul).
Eu sunt cam cu moralul la pamant din cauza de bani. Ieri am avut acces la niste docomente cu salariile brute ale tuturor angajatilor din firma si mi s-a facut efectiv rau cand am vazut ce discrepante exista. Si nu ma deranjeaza ca X sau Y au niste salarii absolut fabuloase ci ma deranjeaza ca nu fac nimik sa merite banii aia. Un ex: am un coleg, in pragul pensionarii, care are biroul langa mine si nu face nimik toata ziua decat sa se uite pe pereti, sa plimbe 2 tevi pana la atelierul mecanic din spate si de 2 ori pe zi isi ia cate o carte de specialitate, isi pune ochelarii, se face ca citeste si stand asa concentrat cu capul in mana doarme cate 45 minute- o ora. Iar salariul dansului ese mai mult decat dublu fata de al meu. Si eu bag, ca negrii pe plantatie, toata ziua umblu pe frigalaul asta si pe zapada ba la Registrul Comertului, ba la Directia muncii, ba la notari, ba la ITM, ba la Cartea funciara etc.........off, nu-i deloc corect. Nici macar nu sunt nervoasa, dar sunt asa amarata si imi vine efectiv sa plang, azi e clar, am o zi M-I-Z-E-R-A-B-I-L-A. Poate suna cam aiurea "problema" mea dar vorba Bumbitei, dati scroll daca vi se pare deplasat
Scuze pt off-topic, am simtit nevoia sa ma descarc....

Giova, sper sa se stranga cat mai multi banuti si sa-i luam Mariucai ceva FRUMOS, nu am vazut (poate ai scris) dar cam cat s-a strans pana acum? Ai grija de Marco!
Irina, sa fie inceputul sfarsitului pentru Madam Suzy
Mirela, doamna, imi scot palaria in fata ta! Mai poti draguto? Sunt convinsa ca b2 va fi un cumintel, papacios si somnoros care nu iti va face nici cea mai mica problema. Bafta la examenul care Vrei sa-l sustii!
Ana de France sa va fie de bien petrecareala si la cat mai multe. Ce copilas de gashca e Alex
Bumbi, ma bucur a ati gasit un ap pe placul vostru si la un pret bun! Va tin pumnii in continuare. Pupici ficiorilor tai!
Miha, imi pare tare rau ca Tudor a ajuns la urgenta cu putica, sa treaca repede buba!
Maraki, La multi ani! Roxanei. Sa fie cuminte si descurcareata, sa iti aduca numai satisfactii si bucurii si sa aiba mult noroc in viata!

Si eu sunt bobista consecventa desi nu am vazut nici o schimbare (mint, saptamana trecuta m-am cantarit la un mom dat si luasem un kg in plus) dar ce-i drept, mananc de parca maine se instaureaza prohibitia alimentara asa ca nic nu-mi fac mari sperante.

Nu am reusit sa citesc decat cap asta.....sper sa mai prind momente in care sa postez!
Pana atunci, va pup pe toate cu dag!




Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Neatza si de la mare!
Eu cu treaba la birou , am apucat insa sa citesc un pic de tot de Dani care nu mai scapa de dermatita si care sta dupa mami a lui , stai linistita Mirela sunt convinsa ca e doar o faza care trece.
Ioana noi sa fim sanatosi ca banii vin si pleaca.
Noi stam bine la capitolul suzeta in sensul ca nu a mai cerut-o nici dupa amiaza si nici seara, ba mai mult nici nu mai canta cand doarme ca nu mai stie ca el stia doar cu gura plina de suzeta sa cante. Nici macar nu a intrebat.E drept ca se uita din cand in cand in patut sa vada dc e si atat.
Deci sunt bucuroasa si pe de o parte trista ca e ciudat tare , ma simt ca si cum i-as fi luat o bucurie.
Revin



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

buna dragelor.
Va salut repede si scurt..Noi suntem bine, doar cum spuneam fara timp. De la servici nu prea am timp sa intru iar de acasa am icercat sa stau cate o seara si departe de computer.............dar promit ca seara asta o sa intru sa va mai zic cate ceva.

V-am pupat.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


aseara am adormit langa pitic, eu inaintea lui, of course. M-am trezit la ora 12, am inchis compu, i-am dat laptele si inapoi la somn. azi noapte cine ma striga din camera: marco era in picioare la el in patut, trezit de-a binelea si striga cat il tinea gura"mamiii, mamiii". dupa ce l-am luat cu noi in pat, a adormit, dar tare agitat a fost toata noaptea...cate picioare in gura am primit...vai de capul nostru. amandoi eram cu pernele pe noptiere si el dormea de-a latul in pat.

azi dim. am dus copil la gradi si am inceput treburile prin oras. Doamne cate am rezolvat azi, dar sunt epuizata psihic deja.
Am fost la banca, s-au strans 525 lei, de la 12 persoane.
Ioana, Janina, Alina, si banuiesc Ana de spania...am primit banii de la voi.
Mai am cele 3 intrari din 14/02, care nu stiu de la cine sunt.
In 15/02, am din Buzau...Astery de la tine e?
o sa refac lista si o pun din nou.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Lista cu bani pt. Mariuca:
Pana in 18/02 au trimis:
1. marchplayer
2. Ingrid
3. dana ene
4. din 12/02.
5. din 14/02
6. din 14/02
7. din 14/02
8. Ioana_T
9. Silvia
10. Buzau
11. Alina
12. din 15/02 (Bucuresti)
13. Janina
14. Ana de France
15. Ana de Spania
astia sunt deja in cont.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki si eu i-am urat Roxanei LMA, dar nu cred ca ai vazut.
Stai linistita cu banii, i-am zis si Mirelei...nu se poate trimite suma mica si comisioanele sunt enorme.
Mirela imi pare rau ca Dani e tot asa si in plus e dependent de tine. In loc sa te odihnesti noaptea trebuie sa stai cu el, of draga de tine.
Mira te asteptam mai des si pe aici. spor la munca si copiii frumosi.
Irina felicitari pt. inca o noapte fara suzi. ai copil mare deja, ce-ti pasa.
Ioana te cred ca te-ai necajit cand ai vazut statele de plata. mai ales ca nici nu fac nimic, auzi sa doarma la birou, buna treaba, n-am ce zice.

gata, merg sa mai fac cate ceva si prin casa, ca am muncit destul azi.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova cum sa nu vad de la tine a venit urarea asa natural, ma asteptam pana la urma ce cumperi pt Mariuca?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Giova asa-i ca nu te superi pe mine ca intreb iar de banii de la mine. N-ai de la BRD nici o intrare in 13 sau 14? In cazul asta e posibil sa fi facut eu vreo prostie. Am fost cu numarul de cont dat de tine si cu numele dar nu inteleg de ce n-au intrat banii. Am si specificat ca mi-a zis ca pot spune si am scris cadou Maria. Mii de scuze inca o data dar intreb ca maine sa merg la banca sa vad ce s-a intamplat.
E mai bine Tudor, il doare inca dar incet trece. Maraki sa sti ca m-am convins ca dr. dinafara au dreptate cu decalotarea. Daca nu e facuta bine mai mult rau faci decat bine.
Mirela si noi avem mari pb. cu alergiile, la noi se manifesta respirator dar dr. care-l trateaza mi-a spus cat de greu e cu dermatita. Vroiam sa-ti spun ca ac dr. e si homeopat si spune ca in dermatite se pot obtine rezultate f. bune cu homeopatia. Stiu ca te-a mai indrumat si Giova dar iti spun si eu poate reusesti si gasesti un remediu ptr. Dani.Eu zic ca, cu ajutorul homeopatiei am rezolvat 60% din pb. lui Tudor.
Numai bine fetelor

IOANA78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

IOANA,vad ca si razvanelul tau are o perioada sensibiloasa,or fi cu maselele saracutzi...iar tu nu te mai gandi si nu-ti mai face nervi cu discrepantzele salariale,intotdeauna o sa fie asa...
MARAKI,cati ani a implinit roxana ta?LA MULTI ANI,cu intarziere...cred ca tre sa fie super sa ai copii asa mari si bb mic...
GIO,waw,ce noapte ati avut si voi.deci a dormit marco ca un pasha pe tot patul ,vai de voi
MIHA,eu nu prea am incredere in homeopatie,am fost acum un an la un dr,am platit o gramada consultatia si trat si nu a avut nici un rezultat(era pt o raceala de care nu mai scapam,de 3 luni).
ITINA,va invidiez pt scaptul de suzi,noi inca molfaim cu drag la ea in timpul somnuluimziua nu o cere...

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (28) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput