LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (282)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna ziua gagici,

Ana de France, la multi ani pt. Alexandru sa creasca mare sanatos, multa fericire, noroc si impliniri in viata puiului Asteptam poze de la petrecere Si Roxana a implinit pe 17 Feb. 20 de ani Astept sa imi trimita astazi poze de la party
Am gasit un film vechi indian " Lantul amintirilor " Tin minte ca erau niste cozi la cinemaaaa te calcai in picioare pana ajungeai la casa ( vreo doua ore ) si nu am apucat sa vad filmul asta dar stiu melodia Imi fac acum cd-urile si vad filmul cand il pun pe Angelo sa doarma de pranz.
Cu filmul meu nu se aude nimic?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

La multi ani sarbatoritilor!!!! Si celor mici si celor mai mari cum sunt Giova si Roxana!!!
Felicitari lui Mario ptr. somnicul fara suzeta.
Ma bucur ca Alexandre a avut atatea zile cu chef frumoase, asa vom face si noi in etape.
Astery imi pare rau ca aveti inca o problema, sa se rezolve cu bine iti doresc.
Noi am avut un weekend cu peripetii. I s-a infectat lui Tudor putica si am ajuns la chirurgie sa-l curete. Mi-e asa ciuda cu decalotarea asta ca nu stii cum e mai bine. Am facut eu ceva dar se pare ca nu suficient si uite ca am ajuns la chestii nasoale. A plans saracul de numa.
Giova eu am depus in 13.02.2006 niste banuti prin BRDE, e posibil la tine sa fi intrat in 14.02 ar fi trebuit sa-ti apara numele POp Silviu Cristian la deponent. N-am vazut-o pe Maria, ma apuc sa caut acum ca sunt in urma. Am vazut poze frumoase cu spiridusii si cu familiile cu mai multi copilasi. Minunate. Mira are niste copii superbi, de baietii Bumbitei ce sa mai zic m-au fermecat iar ai lui Bee la fel, mai ales ca Ana are aproape aceeasi culoare la par cu fiul meu.

IOANA78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:



scriu rpd de la birou...le spun si eu la multi sarbatoritilor, fericire, sanatate si impliniri.

multa sananate bolnaviorilor.

giova ai grija cu marco...evolueaza asa rapid tusea asta. e bine ca-i dai ceva cu miere.

nu am timp sa citesc din urma. poate deseara tarziu, acasa.

noi suntem f bine. sebi la gradi. i-am luat si eu acuarele si am inramat prima lui creatie - abstracta rau, dar tare draga imi e - am adus-o aici la birou.

in wknd am fost plecati la bucuresti sa cautam ceva de inchiriat. ( gfiova nu vroiam sa cumparam garsi\oniera, ci sa inchiriem ). am gasit un apartament cu 3 camere, f spatios, in zona baba novac ( chiar la strada in intersectie pt cine cunoaste ) cu 500 euro. destul de bine zic eu, avand in vedere ca am vizionat garsoniere bomba cu 400 euro. apartamentul asta e f spatios, curat, acum il zugravesc, are iesirea prin fata, la strada, nu trebuie sa mergem printre blocuri 9 mie imi era frica cu copii printre blocuri in bucuresti ).

deocamdata va sta dani in el, eu ma voi duce pe parcurs cu copii si cine stie, poate intr-o zi, vom avea si noi bani sa ne luam casa noastra in bucuresti. am fost si la expozitia de la sala palatului cu proiectele de apartamente rezidentiale - mie mi-a placut si cum arata si pozitia si pretul cele de pe plaiul unirii, numite asmita gardens - la fel, pt cine cunoaste.

cat am fost plecati, sebi mi-a dus f tare dorul. cand se culca ma striga, cand se juca se trezea plangand " mami". cand vb cu ai mei la telefon, zicea " mami acas ". am muriiit de dorul lui. aseara am stat numai de el/cu el.

aseara ne-am uitat pe niste poze in care eram eu gravi cu bebe si ii arat burta si ii zic " ce e mami aici? ma asteptam sa zica "burta", dar nu, el a zis" bebe" , la care eu il intreb mai departe "si cum a iesit mami bebe de acolo?", la care el zice " cos ebi" = l-a scos sebi.

la gradi mananca numai felul 1, e ciorbar rau, rar si felul 2. ii pun paine in ciorbita si se satura. astazi mi-a zis ingrijitoarea la gradi, acum la 13 , ca o astepta pe marginea patutului sa il dezbrace. scumpul lui mami!!! deci e cumintel. abia astept sa ma duc la 16 sa il iau.

la noi e o vreme ffffff frumoasa in sfarsit. poate ies cu amandoi beieteii mei dupa masa afara. d-al mic ce sa zic, ca se minuneaza toata lumea de el ce cuminte e. mananca, doarme, se joaca singurel, adoarme singurel.

dupa ce se aranjeaza si dani la noul job - pe la sfarsitul lui martie - sper sa facem si noi botezul .

eu tin in continuare cura cu orez, da' sincer nu obs nici o schimbare. azi am avut 25 boabe.

va pup pe toaaaate si revin mai tarziu.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

scuzati-mi gresalele, insa am scris la foc automat

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ana ma bucur ca ati chefuit si iar chefuit. e in elementul lui Alex la party, asa ca de ce nu? la cat mai multe. asteptam poze de la partiurile astea.
Maraki nu stiu la ce film te referi: mama. nu am auzit de el. e pt. copii? pt. Roxana. o adevarata domnisoara!!! sa-ti traiasca si sa fie la fel ca si pana acum.
Irina felicitari pt. mario ca a dormit fara suzeta. Marco va d ca nu le mai cere ziua, chiar le vede si nu le baga in seama, dar seara la culcare e musai...pe urma o arunca din guritza, se mai trezeste noaptea si o ia, dar oricum e bine cum evoluam.
Miha in 13 nu am decat de la Ingrid intrati bani, iar in 14 am 3 intrari dar nici una de la BRDE. 2 de la BROD si una de la BTRA, nu e nici un nume. Maine cand iau extrasul poate sunt mai multe d epe data de 14, stai linistita ca trebuie sa fie deja in cont. te anunt eu.
Imi pare rau ca ati trecut prin asta cu piticul...of...of...si noi il decalotam la fiecare baita: se dezlipeste dintr-o parte, se lipeste intr-alta, dar cat nu se infecteaza, nu-l mai duc la chirurg. Fimoza nu are, se va decalota cu siguranta de tot, mai incolo.
Bumbi ma bucur ca ati gasit apartament de inchiriat. nici nu e asa de scump, la banii astia.
cu cine l-ai lasat pe Edi? sau e cu tine la birou?
deci lui Sebi i-a fost dor de tine, dragul meu....vad si eu la Marco...cu cat cresc, cu atat sunt mai constienti, si nu vreau sa se desparta de parinti.
Ti-am scris un PM, imi raspunzi, please, cand ai timp?

eu cred ca merg cu taxi dupa marco, Clau e cu masina, si nu stiu daca termina sedinta pana la ora 16.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

unde ati disparut cu toate? deschid clubul scutecelor si la subiectul nostru imi arata ca Mira a scris ultima postare. cand colo...e a mea si Mira nu e deloc. sa mor de inteleg ceva.

mai pune cineva bani pt. mariuca
nu de alta, dar as vrea sa inchei cu stransul banilor, sa vedem cati s-au adunat si ce optiuni avem.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova si mie la fel imi arata, Mira a scris ultima dar .....nimic Eu nu am avut modalitate sa trimit bani prin banca, am comision prea mare si nu pot. Nu avem optiunea sa trimitem in alta tara ( daca faceam contract de la inceput, atunci trebuia sa platim o suma modica lunar) iar ca sa platesc 25-30 euro comision...nu pot. Cu autocarul nu cred ca era normal sa te pun pe drumuri sa te duci sa ridici banii
Eu m.am enervat azi pe la alte subiecte, de ex. " suflete incremenite "

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

nu stiu ce sa ma mai fac cu dani ,a devenit superdependent de mine,nici cu mama nu mai vrea sa stea.ieri am iesit din a doua noapte de garda si nu am dormit decat 2 ore adunate din cauza ca domnisorul meu ma jelea de mama focului si nu ma vroia decat pe mine.mamei mele ii zice "du-te,du-te"sii nu vrea sa stea decat cu mine.iar noaptea de cate ori se trezeste intre 1 si 3 cu showul de rigoare din cauza mancaricilor tot pe mine ma vrea.
parca nu era asa de dependent inainte,acum e de groaza,nici la wc nu ma pot duce,sa nu cumva sa dispar din raza lui vizuala,nici afara nu iese fara mine...
oare ce ma fac si cu bb2????????

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (28) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

fetele,bravo voua pt ca puneti suflet in ai fac o bucurie mariucai,imi pare tarerau ca nu am putut participa si eu ...
MIHA,uf ce nasol cu putzulica asta,si mie mi-e teama,mai trag si eu de ea,dar nu cum ar trebui...il doare pe micutz?
ASTERY,cum suporta razvanel pierderea chitzului drag?sper ca a mai uitat...
BUMBI,vai atat e o chirie in bucuresti?waw e supermult...ma bucur ca piticii tai sunt cumintei.
ACINA,ai grija si stai cumintzica sa nu mai probleme cu burtica...
RALI,BOMBO,ALI CE MAI ZICETI,SUNTETI BINE?
ANDIARO,may dar petrecerea la voi tine 3 zile si 3 nopti?ca in poveste ce sa mai,mai ales ca alex e sufletul petreceri...
ANASOL,GIO,MARAKI,IRINA,IOANA,SILVI,ETC,PUPICEI MULTI

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (28) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

despre noi...nu facem inca la olitza,des sta pe ea.inca dormim cu suzi noaptea,nu mancam singurei si nu ne jucam singurei,tre sa fie tot timpul cineva langa el.
ne scarpinam cu spor in ciuda cremelor de 100 de euroi,spre disperarea mea.tot asteptam sa ne faca programare la dermato sa vad daca ne da vreo solutzie inteligenta ,desi slabe sperante.
eu am intrat in 29 de sapt,muncesc cu spor,am insomnii,arsuri,ceva infectii vaginale tratate pe nevazute(astia nu fac aici nici un control ginecologic in sarcina,degeaba ma vait eu ca ma doare,ustura,sunt inflamata,fiecare ma trateaza cu ce poate si stie)
maine incerc sa ajung sa-mi depun cerere ca sa pot da un examen super important care se da o data la catziva ani si iti asigura locul la institutii publice.asa o sa stau eu pe la cozi cu burta mare si nici nu stiu daca o sa am timp sa ma pregatesc...in fine,incerc si eu...


http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (28) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput