Verigheta, obligatorie ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:


Fratele meu este casatorit de vreo 17 ani, a purtat el verigheta o perioada dar pe urma nu a mai vrut sa o poarte deloc.
Cumnata-mea geloasa, de ce nu porti verigheta? si dai
Mama si ea
Sora-mea fiind o familista convinsa dai si ea
El saracu ma tot intreaba: ce tot au astea cu mine?
Imi este mila de el ca deh, este fratele meu dar daca era barbata-miu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Al meu nu shi-a mai scos-o (VERIGHETA!!!) - CA AKU INTRA CAMI SI CERE LAMURIRI- de cand ne-am casatorit....Shi nici eu.... Mie mi-e tare draga, imi place mult cum arata (saracu', s-a uscat de bani cand le-a luat...).
Joxy puiule, gazelele adevarate, sezi tu blanduc, te amusina pana iti afla si kontul din banka, nu numa starea civila inainte sa....Alea care stau orikum sunt alte rumegatoare.... sub nivelul tau....

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Ai grija joxy ca acus apare 'Broscutza' si te prinde cu gazelutele!!!
Si ca sa-ti raspund si la intrebare: DA, e musai sa porti verigheta!!!
Asa e si pentru barbatu-meu, ca daca nu...

Otilia&LaAdelita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dede spune:

Personal, nu ma deranjeaza ... putinele persoane care se invrednicesc sa-si arunce privirea asupra mea "isi schimba atitudinea" deja de la nivelul fetzei, asa ca nu mai ajung la zambete timide/indraznete/verighete/rasuciri de cap. In plus, noaptea nici nu se observa.
Nevasta-mea nu mi-a cerut niciodata sa port verigheta - adica, ea e mai mult genul "du-te si du gunoiu'", "sa cumperi si tu paine", "vezi ca diseara il culc p'asta micu' mai devreme"....
Si io cred ca-i mai bine cu verigheta, iti creste valoarea.

www.desprecopii.com/forum3/icon_smile_evil.gif" border="0"> DeDe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Joxy draga, tu nu stii ca fructul oprit tenteaza?? Esti mai atragator cu verigheta, stai linistit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogux spune:

Mei Jox!
Sa luam de buna parerea fetelor ca esti mai atragator cu verigheta?
Sau este doar o cursa? Ca sa credem noi asa. Shi de fapt sa fie invers?
:O)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

De fapt, ar trebui sa va convina sa purtati verigheta. Stiu femeile de de la inceput despre ce e vorba si asa scapati de complicatii. Ca doar voi ati fost sinceri, sa n-aiba alte pretentii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinutza spune:


Eu am momente cand n-am chef sa-mi pun nici o bijuterie, mi se intampla des sa scot si verigheta, asa ca-l inteleg si pe el cand nu o poarta. Nu aveti zile in care va simtiti bine fara accesorii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia-daniela spune:

Cred cä ar fi cazul, sä dau si eu un räspuns mai serios!!!
Verighetele, le-am cumpärat eu, in ultima orä, in ultimul minut ( pierdeam avionul!!!)....si am avut noroc pe atunci, cä nu stiam cä tre´sä le comanzi dinainte!!!....s-au potrivit amindouä pe degete, iar cu modelul, m-am declarat multumitä.
Noi nu ne-am cäsätorit religios, dar de atunci, le-am si purtat, cu toate cä popa äla din Ro nu a putut sä ne cunune ( era timpul prea scurt, cit eram noi in Ro, si era postul pastelui!!!...asta nu stiam!!!....egal!!!....nici acum nu ne-am cäsätorit la popa, cu toate cä-mi impuie capul soacrä-mea!!!)....si au trecut un car de ani!!!
Acum vreo 2 ani, iubitul meu sot, a inceput sä n-o mai poarte, cu pretextul cä-i cade de pe deget!!!...ca sä aflu, ceva mai tirziu, cä avea o afacere!!! Eu am purtat-o tot timpul. Dupä ce s-a "cumintit" si a primit o sansä nouä de la mine, i-a venit deodatä ideea!!!...unde e verigheta lui???....i-am spus unde e, si-a pus-o pe deget, cu toate cä pt. mine era oricum egal....si de atunci o poartä iar!!!....cred cä si-a adus aminte deodatä, cä e insurat!!!
Pärerea mea este cä verigheta este numai un simbol al cäsätoriei, acest simbol, eu il tratez ca pe o bijuterie!!!
Totul depinde din ce aluat sint fäcuti oamenii!!!!
As putea sä dau o mie de exemple, din toate punctele de vedere si as ajunge tot la concluzia, cä in orice caz, individul este important.
Eu rämin acelasi individ, cu, sau färä verighetä!!!...pe care nu o mai port cam de un an, din motive practice...dar cam tirziu, cä deja mi-am zgiriat minerul intern de la usa de la masinä!!!....si acum aratä tare urit!!!

Victoria...sä stii cä mä speriasem deja!!!....tocmai imi fugise gindul in altä parte!!!

Dede....afirmatia "vezi ca diseara il culc p'asta micu' mai devreme"....inseamnä ceva mai special????....eu cred cä v-am desconspirat!!!...e precis ceva codificat!!!

Cami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Hi Clau,
Vaz ca ti-am starnit interesu de cand ti-am spus ce a prestat al meu.
Precis crezi ca a invatat ceva tehnici speciale de la cat a vizionat.
"a pierdut-o" adica statea la plaja fara ea si io i-am zis,a-ha vrei sa te bronzezi sa nu-ti se vada urma de la verigheta, ca sa nu o porti cand ne intoarcem!
A doua zi a luat-o omu la plaja, cand a intrat in apa rece i s-a contractat mana si nu numai si dusa a fost.
Si ca sa vezi ca nu mi-i frica de blonde o sa-ti trimit neste poze pe mail sa vezi ce blonda era cu gheruta pe umru lui si tot pe mine ma iube sau ma doreste!

Pupi cl

Mai joxule,
varu-meu umbla cu copilu meu la agatat de gagici. Si cum fiica mea e zambareata foc, cucereste toate ia o pauzarile care se uita si la el prin ricoseu. N-a avut asa succes de cand se stie.

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)

Mergi la inceput