Verigheta, obligatorie ?

Verigheta, obligatorie ? | Autor: joxy

Link direct la acest mesaj

Intreb asa.. ca intre barbatzi, nu va supara cateodata verigheta pe deget ? Mergem pe strada.. si se uita cu oki lungi la noi cate o caprioara de fata... o gazela subtzirika... zambeshte timid... si ii cad oki pe verigheta... se skimba brusc atitudinea, intorce kapul si trece nepasator mai departe. Nu-i pacat sa dezamagim tinerele care ne zambesc si noua ?!... 1 , 2 pe an.. dar de ce sa le stricam ziua ?
Voua va cer nevestele sa purtati verigheta ?... nu e vorba ca eu nu port... dar cum credeti ca este mai bine.. cu sau fara ?
La femei e mai greu de observat.. e verigheta, e inel.. e inel de logodna... si noi barbatzii oricum nu prea dam importanta la lucrurile astea, in skimb.. fetele, fetele.. te masoara de sus pana jos.. si le intra in oki orice detaliu.
Fetele.. nu sariti pe mine, ca eu port verigheta !

Cu respect,
Florin

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bogux spune:

Poi Jox, am impresia ca daia se poarta verigheta: sa dezamagim tinerele gazele...

Bogdan - Viitor Tatic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Jox eu zic sa scoti verigheta cind se inchide sezonul la gazele ca ar fi pacat sa ranesti pe vreuna si sa te lege astia pentru braconaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia-daniela spune:

Florine...eu de un an nu mai port verigheta, cä nu mai vreau sä-i dezamägesc pe "muschiulosii" care-mi zimbesc pe stradä!!!...am frint prea multe inimi pinä acum si mi-a ajuns pinä peste cap!!!!

Cami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogux spune:

N-a durat oameni buni decat 4 minute shi au aparut fumeile......
Cred ca au un mirosssss.......

:O))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogux spune:

shi bineinteles nu se poate fara a arata shi reversul medaliei....
trebuiau sa spuna ceva shi de gazeloi...

:O)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina spune:

Mai, hai ca ma bag si eu cu un raspuns. Al meu sot nu o poarta. Si asta din cauza muncii lui (e instructor de karate). Si ar fi cam nasol du-te la antrnament scoate-o, termina antrenamentul, pune-o. Pe mine cel putin nu ma deranjeaza. Ei, ca se uita femeile la el, cu sau fara verigheta, nu ma poate face decat sa ma simt mandra ca am un asemenea barbat! Si in fond, tine doar de el, daca va face un pas gresit. Cu sau fara verigheta, orice barbat, daca vrea, calca stramb! Asa ca nu sta totul in verigheta.

Pupici, Cosmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Joxule nu stiu daca te inspira, da barbata-meu a "pierdut-o" in luna de miere. Si ca sa fie sigur ca nu o mai gasim veci, a pierdut-o in mare.
Oricum barbatii insurati sunt mai interesanti,cica e o kestie verificata. Nu de mine.
pup la tine si fetele tale

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coryna spune:

Al meu sot s-a ingrasat dupa nunta, asa ca nu l-a mai incaput verigheta. Am pus-o intr-o cutiuta, la pastrare. Cind am ramas gravida mi s-au umflat miinile, asa ca am renuntat si eu la ea, punind-o linga cea a sotului. Acum la aproape 2 ani de la nastere am primit ceva aluzii cu privire la repunerea verighetei pe deget, dar m-am obisnuit asa de bine fara, incit i-am raspuns ca atunci cind o sa si-o puna el pe deget o s-o pun si eu. Asa ca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Pai mai baieti voi nu stiati ca verigheta nu e un handicap ci o garantie??
Gagici, nu-mi sariti in cap ca e doar o gluma
Btw, sota-miu nu o da niciodata jos de la mana, e subtirica si s-a obisnuit cu ea si zice ca nici o simte pe deget dar daca se intampla sa o dea jos spune ca simte ca lipseste.
Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by nadina

Joxule nu stiu daca te inspira, da barbata-meu a "pierdut-o" in luna de miere. Si ca sa fie sigur ca nu o mai gasim veci, a pierdut-o in mare.
Oricum barbatii insurati sunt mai interesanti,cica e o kestie verificata. Nu de mine.
pup la tine si fetele tale

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)




Nadinaaaaa! Io-s blonda, asa ca explica tu aici la fata! Cum adica a "pierdut-o" in luna de miere?

Claudia

Mergi la inceput