Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (85)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Buuun. Am semnat si eu condica pt schimbul 3.

De citit prin urma, nu am mai tin nervii. Nasol a fost, ca iar singura, tati in Germania, dar de data asta se intoarce cu masinuta mea cu tot. Sara agitata, isi freaca de orice gingiile. A venit doctorita sa ne vada, ne-a laudat ce frumos crestem si ce frumos papa. S-a nimerit exact la ora mesei. Adevarul e ca asa frumos papa Sara, nici nu se mai murdareste tare. Si casa o guritaaaaaaaa. Sa o manance mama toata. Mi-a aratat doctorita primii 2 dintisori care i se vad. Sunt sus amandoi, la mijloc, asa ca voi ave un mic Bugs Bunny!
Cu ochisorii, nu tocmai bune vesti, am facut o saptamana de Tobrex, acum pauza, dar dimineata nu e curat ochisorul. Mergem luni la control. Doamne ajuta!
Iarna asta ma enerveaza. Voiam primavara...


Cam atat despre noi...


P.S Stai ca uitam sa va intreb ceva, eu nu am inteles ceva, am citit in unele locuri ca se pot adauga la masa de dupa-amiaza 2 masuri de cereale la laptic. Intrebare, nu radeti, cele 2 masuri de cereale inlocuiesc 2 masuri de lapte? Sau pun masurile de lapte normal si extra masurile de cereale. Na, ca m-am exprimat! Mai greu, ca la miezul noptii...

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Gabi, depinde daca cerealele sunt cu lapte sau fara. Daca sunt cu lapte inlocuiesc 2 masuri de lapte praf, iar daca sunt fara lapte, le prepari fie in apa, fie in lapte dupa cum scrie pe cutie. Eu ii dau Milupa cu lapte. La inceput ii faceam excat cantitatea de pe cutie (130 ml apa + cereale, cca. 6 linguri), apoi cand am vazut ca nu se satura, ii fac 240 (6 lg. cereale + 4 lg. lapte praf)
Sper ca am fost coerenta

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Am mai aparut si eu pe aici.Imi cer scuze ca nu sunt sa activa,dar va rog sa ma credeti ca de-abia mai am timp sa respir.
Doamne,sunt atat de obosita!As da orice sa ies si eu in oras macar o ora;sunt aproape 4 luni de cand nu am mai iesit nicaieri decat la spital si inapoi.
Bebelinii s-au facut mari.Au trecut deja de 7 luni de la nastere si 4 corectate.Naoki a trecut deja,saracul,prin 2 operatii:de hernie si una la buricel.Acum este bine.Are deja 6300 g.
Ryuji este si el bine,a cam ramas in urma cu greutatea;are 5800.
De cateva zile sunt foarte agitati.Si cand beau lapte dau din picioare sau isi baga manuta in gurita,incep sa planga instantaneu.Oare o fi de la dinti?
Noi abia saptamana viitoare mergem la doctor ca avem de facut vaccinul ce il facem in fiecare luna.

Bianca
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Ayumi, bine ai revenit. Ti-am vazut bebeii, sunt tare scumpi.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
vreau sa fiu prima care ii ureaza la multe luni lui mario!!!!!si bineinteles, aceleasi urari de sanatate si viata lunga si celorlalti juniori!
da, m-am intalnit cu bebeka....vladi, sa-ti zic un secret, sa nu mai zici la nimeni!....dar cred ca stii deja! e frumoasa foc rebecutza!
ma cheama fata....revin la o ora mai normala...
pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna dimineata

bebe Mario pentru cele 6 lunisoare.

Andrei Laurentiu pentru cele 5 lunite

Oana Isabella pentru cele 5 lunite

Alessia Ioanapentru cele 4 lunite

Luca pentru cele 4 lunite

Alexandra Ioanapentru cele 4 lunite


Sa fiti sanatosi si fericiti.







AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

eu deja am pregatit .
cine doretste cine pofteste???


Ayumi imi imaginez ce greu iti este cu doi.eu sunt zombi cu unul.multa sanatate celor mici.

Gabi ma bucur ca Sara e bine.mai aveti putin si vin iepurasii.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

vad ca sunt singura pe aici.

ma retrag, merg la piata.
a am uitat sa va spun ca la Sb e o zapada...........

iarna in toata regula.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna dimineata ,multumesc de cafeluta Afibebe
urez LA MULTI ANI
CELOR MARI:
frumosului junior MARIO ALEXANDRU de BETTY
frumoasei domnisoare IOANA ANDREEA de MRL_DUMITRU

OANA ISABELLA de AMAR
ANDREI LAURENTIU de TERRAPIN
CELOR MICI :
ALESSIA STEFANIA de KRISS79
ALEXANDRA IOANA de BALACEANU
LUCA de LIGEEA
sa cresteti mari ,frumosi si norocosi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

sa nu ma puneti absenta ,ne pregatim sa plecam la capitala ,mai vorbim duminica seara la schimbul 3 .
Sa aveti un sfarsit de saptamana asa cum vi-l doriti.

Mergi la inceput