Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (85)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Eu banuiesc ca Afibebe si Cristisor au stat pe saniuta si tati i-a plimbat

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Am intrat rapid..sa urez pe ultima suta de metrii, dar cu mult, mult drag:



Papanashului nazdravan de 6 lunite Mario - Alexandru de mami Betty78

Si pentru cele 5 lunite proaspat implinite:
Dulcetei Oana Isabella de mami Amar
Papanashului Andrei Laurentiu de mami Terrapin

Si celor mai mititei de numai 4 lunite proaspat implinite:
Dulcetei Alessia Stefana de mami Kriss79
Papanashului Luca de mami Ligeea
Dulcetei Alexandra Ioana de mami Balaceanu_l

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Diwana de la tigex cel cu hidrometru si lampa de veghe. Uite aici http://www.bebelusultau. ro/detalii.php?cod=TX135

Luy am facut poze, dar o sa le updatez maine, ca nu mai pot de oboseala

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

diwana pana ce iei un umidificator poti incerca cu un prosop umed pe calorifer sau aduci o oala cu apa fiarta in camera, sa se faca niste aburi. Sanatate lui Rares.




Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

www.flickr.com/photos/9465085@N07/sets/72157603778104053/" target="_blank">Mutrite de Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

asa este Diwana.
si a fost suuuper.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Vin si eu cu greu din urma, ati muncit si azi mai fetelor??????/

Am prestat si eu munca, dar in alta parte. Dimineata dupa ce a papat baiatul meu mar cu para si biscuite( yupii ce bun este, papa cam 150g) am facut o prajitura cu ness si capucino,ca tot aveam oua de casa din belsug, o sa pun reteta si daca mai apuc si o poza, a iesit ok, era loc de mai bine, adica blatul nu a crescut asa cum ar fi trebui, apoi am prestat niste salate( de vinete si pastai cu maioneza si usturoi),aaa mancare am facut aseara, dupa care am sters praful( sotul a dat cu aspiratorul, supervizat de Cristi, la care ii place sa auda astfel de zgomote, chiar este vesel), am reusit sa papam pe la ora 14 si bineinteles Cristi a adormit in scoica in timp ce noi papam, asa ca odihna pana s-a trezit baiatul, adica ora 15-15.20, am plecat la sopingareala si apoi o vizita scurta la nasi.Ca sa inchei descrierea acestei zile, am facut baita, dat papa si acum baiatul nani nani puiul mami....Eu sunt putin obosita asa ca o sa merg curand la nani.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Si eu, si eu Maria...am fost plecata, dar la Ploiesti. am vrut sa devastez si eu un supermarket...am plecat dezamagita insa. Nu am putut sa ma implic deloc la cumparaturi...bebe nu a vrut decat in brate chiar si adormit si nici de oferta nu am fost impresionata...in fine! In mare a fost bine pentru aceasta prima iesire a lui bebe la plimbare. A fost cuminte a papat si la dus si la intoarcere in masina. acum doarme ca un pui!

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Cecilia astept reteta.

eu sunt tare pofticioasa la dulciuri.

sa stiti ca tortul mi-a iesit excelent.o sa va pun maine reteta.






AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Afibebe, felicitari pt primul dintisor.

Luy, din ce stiu eu sunt deja 4 iepurasi,cred ca ai uitat primul iepuras de adrianaolimpia, apoi Antonia, Cristinelul meu si acum Cristianul lui Afibebe.Oricum nu este asa important nr, ci sa iasa dintisorii la toti fara durere. Noi ne pregatim de al 2-lea dintisor, nu cred ca mai dureaza mult.

Betty, eu am inceput asa:
- dimineata cu suculetul de mar, mar cu morcov, mar cu para si am tot ingrosat, am mai amestecat cu mar si lingurite de piersica de la borcanel, (al meu pui a acceptat f bine fructele), acum ii dau mar cu biscuite si para dimineata( marul copt nu i-a placut asa ca am renuntat pt moment)
-la pranz ii dau supica de legume, am inceput tot asa cu ea mai luga( morcov, parstarnac, patrunjel, ceapa, telina si putin cartof de ieri)
O fac asa: strecor zeama, mixez legumele( nu am bagat decat morcov pana acum) si mai adaug zeama strecurata,la fel am tot ingrosat-o.De luni mai adaug o leguma inca nu stiu care( mi-e cam frica cu albitura)
-seara ii dau cereale fara gluten
( mie mi-a spus dr. ca pot sa-i dau biscuiti normali , ma plangeam ca nu gasesc fara gluten....mi-a explicat ca nu e cazul de probleme la noi....nu prea am inteles)
Urmeaza sa introduc carnita, branzica.....
Aaaaaaaaaa am uitat sa specific,tatzi la cerere.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

eu ma retrag.

noapte buna.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput