Comori de nov-dec 04(171)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Felis, ai scris asa frumos despre Mihaita, emotionant chiar.
Ioana, vad ca te-au prins baietii si pe tine la fotbal.
Alexa, ce frumos, draga de ea, n-ati filmat-o cand chiuia. Eu am trei poze cu Ana in primele zile de mers si nu chiuia ea dar avea un zambet pana la urechi.
Miha, asa este vorbeste moldoveneste bine de tot. Aseara am fost la o intalnire intre romani si gazda care o stie din vara si care este din Campulung Moldovenesc a remarcat ca vorbeste mai prost ca in vara, pe langa sh mai face si propozitii cu verbul la sfarsit, ea traduce la cum ar fi spus in norvegiana.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

pe toate sa aveti o Duminica placuta

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

FELIS ce frumos povestesti de puiutul tau!!!! inregistreaza tot ce misca in jurul lui! bravo!

Nu-mi vine sa cred cum a trecut de repede si sapt asta...ce zboara timpul asta, ufff!!!! Paul a mai invatat o poezie, "Pisicuta trista" , i-am spus-o de 2 ori si a retinut-o, cred ca o mai stia si din clasa...ne=am facut temele pt maine, asadar....asta in drum spre metrou ca a vrut iar in IOR .



Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Buna seara si nopate buna si de la noi.Nu stiu cum sa zic daca am avut un w-end de cosmar sau unul foarte reusit!?
Am fost la munte de vineri seara, Alexander tusea iarasi serios, de unde de vreo 4 zile il lasase de tot, in noaptea de vineri a tusit non-stop efectiv pana la 6 dimineata, apoi a dormit pana la 9 neintors, cand s-a trezit fresh.Iar eu aveam ochii in punga normal.O vreme superba, cald, fara vant, ne-am aerisit plamanii, sambata noaptea nu mai tusea deja asa tare, scazuse frecventa la 10 min, insa surpriza ! febra mare.Adica in vreo ora urcase pana la 40.Si pentru ca era asa mare, am chinuit copilu cu un Novocalmin, evident ca trezit din somn in kijlocul noptii a urlat ca din gura de sarpe, Yannis s-a trezit, Alex s-a calmat dar alalalt radea cu gura pana la urechi si nu ma vroia sa doarma, apoi dupa vreo 3 ore a avut Alex iar un puseu de tuse, s-a semi-trezit suparat si a urlat iar, iar s-a trezit Yannis si de data asta nu s-a mai culcat decat cu tzitzi si uite asa distractie pana la 5 dimineata.La 9 cine era in picioare? amandoi fresh din nou.In schimb vremea era din nou frumoasa , asa ca mi-a mai trecut.
Acu acasa pana l-am imbaiat pe pitic, pana i-am dat de mancare Alex avea din nou 39,3.Dar ...ce vad? era cu manuta in gura pana la fund.Era ultima maseluta mititelul, e umflat locul foarte tare si mi-a zis ca-l "mancareste" acolo, asa ca s-a rezolvat misterul febrei.Eram mai mult decat stresata de febra asta, mi-era frica sa nu fie o gripa mai pacatoasa, ca vineri plecam si lasam copilul mare acasa nesanatos, p-al mic il luam bolnav...si uite asa nu ne tihneste si noua schiul kalumea.Dar slava D am scapat, cel putin sper, nu zic nimic pana nu trece si saptamana asta.
Va pup, maine imi fac update la ce s-a mai ntamplat, acu direct la culcarica.Sper ca s-au distrat copilasii la teatru in w-end.

ianuarie.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis crestinat. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

neatza fetelor,
miki, sanatate multa lui alex amandoi copilashii
si eu posed 2 copilashi muciosi si cu tuse...ca deh...prea fusesem sanatosi
va pe toate sa aveti o saptamana minunata

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

miky multa sanatate la puiti
ia uiati ce am gasit in plimbarile pe net : http://lilysblog-lily.blogspot.com/search/label/Torturi%20Copii%2FKids%20Cakes

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

salutare!
Miki,sanatate la puiuti!
Paxela,felicitari ptr.Delia plimbareata!
Felis,oau..ce revenire..ai scris asa de mult.Pupam Mihaita dansator
Monica,si la cei doi 'urlatori' sanatate multa,s anu pelcati bolnaviori.
sambata am fost la teatru de papusi;Mariuca nu a fost prea incantata(recunosc ca nici spectacolul nu a fost..super).Duminica la Moghiorios unde am vazut-o pe Roserb,pret de cateva minute,ca cei mici alergau ca iepurii in directii opuse,asa ca,daca vrem sa vb,trebuie sa-i legam data viitoare
Am stat asa nult afara WE asta incat fata mea,nedormita la pranz si plimbata cu orele,a adormit,in sfarsit,pe la 22.30...asta e solutia;angajez om sa plimbe scorpia
Pupici,o saptamana minunata.

BURTICA
POZE IANUARIE 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

multumim andreap
lasa ca incepe ea gradinita si ai sa vezi ca o sa doarma neintoarsa

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Salutare si de la noi!

Gata cu vacanta, m-am intors in patria iubita, fuse frumos dar un pic cam scurt, am alergat de nebune toata ziua. Oricum, am venit cu bateriile incarcate, e tare bine sa te rupi chiar si cateva zile de rutina zilnica.

Miercuri incep si eu serviciul si am mari emotii, colegi noi, munca un pic diferita, sper sa fie bine.

Miki, scuze ca am vazut tarziu tel de la tine, eram in febra pregatirilor pt botez . Sanatate baietilor, sa nu mai aveti surprize neplacute pana plecati.

Sunt cam in urma cu cititul, merg sa recuperez!


Roxana&Co


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Neata mamici,

Felis, pupici lui Mihaita cel plin de dragoste pt mami a lui. Iar tie felicitari pt marire, asa-i cateodata trebuie sa pui picioru-n prag si sa ceri ceea ce ti se cuvine, eu inca lucrez la latura asta a mea cand vien vorba de cerut ceva de la cineva (nu ma refer strict la servici)... am inca probleme cu curajul.

Paxelina, pupam dragutza de Delia care umbla peste tot .Sa stii ca si adrian e cuprins de aceeasi veselie cand exerseaza mersul. Bine si noi il laudam pana la cer, iar asta pe el pare sa-l motiveze f tare. Inca nu ne putem lauda cu performantele voastre, dar a mai marit distanta de mers singurel. Acum ajunge si la 5 m de mers fara suport.
In alta ordine de idei, alex a mancat bataitza ieri la fund... m-a adus intr-un hal aseara de nu m-am mai putut controla. Dupa ce toata ziua a fost numai contra la tot si mi-a ros nervii putin cate putin. Adevarul este ca de cand a inceput sa nu prea mai doarma la pranz devine mai putin cooperant si el si asta ma pune pe mine mai mult la incercare. Dar de azi trecem la program de nani de la 7:30-8 seara ca sa faca fatza, altfel, daca n udoarme la pranz, la 7:30 seara il gasesc adormit pe vreo canapea prin casa.
E fericit ca macar pt o sapt.-doua sa aiba companie in fiecare zi de la 12 la 5. O prietena care temporar o sa vina la noi dupa ce termian gradi pana vine mami a ei s-o ia de la noi. Si cum Ana (prietena lui) e mai mare ca el, automat el se uita la ea cu admiratie.

Roserb, astept impresiile dupa primele ziel de munca.

Mikidutza, ziceati ca veniti pe 24 martie aici? Ca pe 27 noi ne-am laut bilete in mexic si stam 2 sapt. Cat stati voi in To?

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput