Albinute&bondari de martie-aprilie '07 (72) LMA!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Mare este puterea lui Dumnezeu! El ne da incercari si tot El face minuni in viata noastra! Am reusit sa vorbesc putin cu Ama aseara, si pot sa va spun cateva cuvinte despre starea ei (mai mult ne va spune chiar ea foarte curand, caci in weekend va iesi din spital). Operatia a decurs peste asteptari de repede si bine, iar medicii insisi vorbeau despre "miracolul" care este cazul Amei (sa-i auda D-zeu!). Adica, in ciuda a ceea ce indicasera tomografiile, tumoarea s-a dovedit a fi localizata in asa fel incat s-a putut extirpa total, cu succes si fara complicatii. Ama era obosita, dar optimista.
Ama, iti suntem in continuare alaturi si ne rugam pentru insanatosire grabnica si sanatate deplina, ca sa revii la familia ta draga si, cand te lasa Lucas, si pe forum. Doamne-ajuta!

Multumim Roxana pt mesajul anterior, cu care ne-ai mai scos din suspans.

Pupice si sanatate copilutilor bolnavi (in special Mark, Andrei si Mihai)

La multi ani si multa dragoste in viata tuturor de Valentine's Day!


Cristina, fericita mamica de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia - 1 martie 2007

"Babies are such a nice way to start people." ~Don Herrold

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Amma sanatate si ma rog rog pentru tine sa te refaci total.
Eliana teroristi bolnavi sa aveti grija de voi.

Nu am avut internet o perioada ca asa m-a mancat tastatura sa scriu si eu ceva legat de cearta care s-a iscat din nou dar acum vad ca s-au linistit apele si sper ca asa sa si ramana.

Vladut este bine, argint viu, misuna toata ziua prin casa, are 3 dinti si al patrulea sta sa sparga gingia, canta, danseaza(adica se bataie) si ieri a facut si primi pasi singur.

pentru bondari si albinutele care au implinit un an. Sa fie sanatosi si cuminti si noi sa avem putere sa ii crestem.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

magdutah ma bucur ca ti-a iesit painea....mateiu a confirmat, daca zici ca a mancat deja...vezi acum sa nu va ingrasati ...deci ...sa nu mancati prea multa

Val azi o sun pe tanti cu masajul ...ii spun de voi si de fetita...te voi suna pt mai multe informatii

zadi gradi este una vis a vis de mall si cora...cumva pe partea cealalta a strazii intre cele doua mentionate mai sus. cred ca este aceeasi cu cea despre care spunea Annmary pt ca este deschisa din toamna, au preturi destul de mici, putin copii in grupa, regimul este vegetarian (care pe mine ma atrage...noi fiind vegetarieni)...dar aproape de mine ar fi cea de la unirii care este "mama" acesteia...ce nu ma incanta la unirii este ca deja sunt ffff multi copii in grupa 23, mie mi se par multi (in dr taberei sunt 5-7 copii in grupa. ....daca vrei pot cauta un link ...cred ca au

ma bucur pt Amma..recuperare totala iti dorim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

Doamne, mare este indurarea Ta! Am stat cu sufletul la gura sa aud vesti despre AMA, ma bucur de n-am cuvinte, trebuia sa fie bine, nu se putea altfel, Dumnezeu e mare si bun, nu se putea s-o ia de langa Lucas!

Multumim, ROX, pentru mesaj!

ZADI, pupam apasat sa fie bine si la voi!
ELIANA...ce mai trageti si voi, mama...da o sa fie bine
MADA, cum mai e Mark? a mai facut febra?

astept vezti bune despre toata lumea! :*

LAURA...tare bine imi pare ca ai mai scris...mi-e dor de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Doamne iti multumim ca ai facut o minune!amma te pupam!

sanatate multa bolnaviorilor!!!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Ma bucur foarte mult pentru vestile bune...Amma, sa te refaci repede si sa uiti de cosmarul asta!

Misha, bine ai venit cu vesti despre bondarelul tau...mai treci pe la noi

Kmi, multa sanatate la amandoua fete cucuiete si felicitari Timeei pentru ca merge!

Arissa, sper ca nu ai patit nimic si ca o sa-ti treaca repede starea proasta

nu stiu daca v-am zis, stefi de 2 sapt nu mai mananca pasat! am scapat de blender desi n-are nici un dinte... ea cred ca ar fi renuntat mai demult dar eu ca fraiera nu-mi dadeam seama de ce refuza piureul...nu ca acuma mananca foarte mult, dar oricum, e mai bine

in rest, ca si ai vostri...sparge, rupe, scoate din sertare, insira pampersii prin toata casa,e taifun, nu alta. Eu nu am curaj s-o mai las singura in camera, desi am securizat cat am putut peste tot, dar tot timpul ii trec alte traznai prin cap. intr-o zi a reusit sa gaseasca un roll-on , l-a desfacut (capacul era inchis bine) si l-a lins pana am gasit-o eu...a mirosit in ziua aia a parfum ca o floricica

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze la 8 luni
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Neata fetelor!
Am facut cafeluta. Cine mai doreste?
Stefimic eu nu iti recomand decalotarea. Mie imi spusese doctorul ca trebuie sa-l decalotez chirurgical, cu anestezie generala. M-am sperita pt ca nu sunt deacord cu anestezia la un copil asa mic. Asa ca am inceput sa ma interesez si in concluzie nu l-am operat. I-am facut masaj seara, dupa baie, cu crema de galbenele si in 3 saptamani am rezolvat problema. Uite un site care m-a ajutat.
http://www.circumcizia.org/decalotarea.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Amma ma bucur ca operatia a fost un succes. Insanatosire grabnica si te asteptam printre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Buna ziulica, draga cititorule.
Amma sa stii ca si eu m-am rugat alaturi de fete pentru operatia prin care ai trecut si ma bucur ca au fost ascultate rugile noastre.Foarte frumos din partea lui Krissy ca s-a gandit si la pagani ca mine si a pus rugaciunea aceea, ca eu chiar nu aveam o carte de rugaciuni in casa.Shame on me .

Felicitari bondareilor mergareti si sanatate celor bolnaviori.

Pentru redutiste: am primit ieri primul pachet, facut pe 21.01.Astept cu mare interes si restul pachetelor



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:

Salutare stup,

AMMA - multa sanatate si refacere cat mai rapida;

ROXANICI - multumim de promptitudinea vestilor;

ELYANNE, MADA_ROZ - bebeilor bonaviori, sa va facet repede cat mai curand;

ZADI - speram s anu fie numic rau cu Ian,

Despre noi nici nu stiu ce sa va povestesc. In schimb ma bucur cand citesc despre bebelusi din stup cate progrese fac si sunt trista cand aud ca sunt bolnaviori.

si multa sanatate la toti.
Suzy78, mami de Nicolas Mihai - 27 februarie 2007



Mergi la inceput