Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 - 90

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Cami, in septembrie ma intorc la munca.

Nicoleta, te-ai scos!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by alus
Irinusha- bupici la bebe din burtica si celui deja afara



???? bebe din burtica? al treilea?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Eu nici nu stiu exact cate sapt am. Dupa UM vreo 11 sapt si ceva, dupa mine vreo 9 sapt si ceva dupa Iosup 10 sapt ( am modificat la semnatura).Asa ca am zis sa ma iau dupa Iosup :)

In nici un caz nu iau antibiotice dupa capul meu.Nu cred ca este cazul de antibiotic.
O sa vorbesc si cu doctorita mea. De fapt eu stiu ca se ia numai paracetamol si homeopate si mult ceai cu lamaie
Nu prea pot baga nici un medicament ca il vomit automat.Am niste greturi cumplite, la Inisa n am avut chiar asa toata ziua. Nu vomit ma abtin eroic

Anacami si eu zic la fel de exudat, sti exact ce sa iei si daca are rost sa iei. Mai sunt niste pastilute cu albastru de metil, decasept am inteles ca sunt bune.

Irinusha e ziua mamei tale? La multi ani ( daca da :))


Si anunt mareeeee ca deh mi a dat voie sa va zic. Stiti cu cine sunt la burtici colega? ....Cu Nally , este un pic mai mica decat mine. Eeeee ce ziceti surprize surprize. Nici daca vorbeam nu ne iesea




Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

multumesc mult pt urari. mai are vreo 2 saptamani si mai intru eu pe aici pana atunci macar sa ma vait. am niste emotii... Dupa 3 zile de inscrieri sunt deja peste 30 (si sunt 25 de locuri). Mai sunt 2 saptamani de inscrieri. Sper sa intre..
la Viena nu mergem chiar la plimbare (doar eu ma plimb). Cipi e vicepresedinte intr-un consiliu cu sediul acolo si au cel putin 8 sedinte pe an obligatorii. Asta de acum e sedinta mai scurta de o zi (defapt tine doar 4-5 ore). Dar plecam mai repede cu 2 zile si ne intoarcem dupa inca 2.

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
http://community.webshots.com/user/vaniavi100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Irinusha, LA MULTI ANI malei tale! sa fiti sanatosi si sa va intelegeti la fel de bine ca pana acum!cred ca este o femeie deosebita, dupa cum o descrii si de cum va ajuta
si va iubeste!!!
Vanessa,nu conteaza mijloacele, important este ca ajungeti acolo si te mai relaxezi!

Nally, felicitari!!!!!te mai asteptam si pe la noi, asta daca nu ai vreun motiv sa ne eviti sau nu ne mai placi
Bey Laureta, voi ati avut vreo intelegere? ca oricum erati prietene tare bune, va vedeati des si ati mai stabilit deja si o incuscreala ! wow, chiar misto! acum veti avea motive si mai multe sa va consultati si va intalniti!!!
Multa sanatate (uff, ca nu erai tu destul de slabutza, mai ai si greturi nasoale...), lasa ca va trece si sarcina asta si vei avea 2 copilasi minunati!!!!


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Buna tuturor!

Cami La multi ani! Sa fii iubita si fericita!

Sincera sa fiu ... vorbeam si cu Laura, cum sa intru si sa va spun: " Stiti fetele eu nu am mai scris la subiect de vreo 2 ani ... dar intru sa va spun ca is gravida mey!"
De citit am intrat si am mai citit ce mai fac puiutii vostrii... dar rar si pe sarite... ma bucuram ca e totul ok si inchideam... sau o intrebam pe Laura ce mai fac fetile cu puii lor... imi facea un scurt la telefon sau imi trantea sec da intra si vezi si tu...

Eu am trecut si inca trec printr-o perioada de negare a internetului... foarte rar ma mai asez la birou sa intru pe net...cel putin in ultima perioada de cand cu sarcina dorm pe mine nu alta... asa ca prefer sa bag cornul in perna si sa dorm
Burtica e de 7 saptamani si abia miercuri voi merge la primul control de sarcina.

Sebi e un nazdravan scump pe care il iubesc de zici ca nu mai are lumea copii! Acum e in pauza de gradinita pana in martie... cu recomandare de la dr. nostru de familie. Are polipi iar in aprilie ne-a recomandat sa ii operam daca nu da rezultat la tratamentul cu aerosoli. Dar e bine acum el respira bine.

Na... ca pana acum nu sriam iar acum nu ma mai opresc!

Va sarut si sper sa mai intru ... daca nu, dati-mi suturi!

Nally si Sebastian (14.04.2004)



Sebi la 1 An!


* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alus spune:

Nally- FELICITARI!!! Eu trec mai des si din pacate nu pot sa spun AM REUSIT SUNT INSARCINATA!! Cei doi ani au trecut asa repede ca nimeni nu a observat lipsa ta nu-i asa fetelor?

Eu ma duc sa ma spanzur, Julia a fost 3 zile la gradi si astazi cand am aduso acasa a inceput sa-mi tuseasca destul de des, nasul infundat . Imi vine sa tip, si mai rau sa urlu . Cand se va termina acest lucru, asa de bine a fost la inceput, iar dupa anul nou mai mult pe acasa. Eu cred ca trebuie sa schimb doctorul. Cei care merg acum imi dau acelasi lucru. Nu stiu ce sa ma mai fac. Am sansa sa ma duc la munca, dar in ritmul acesta nu am sanse.

Uf, iar mam plans la voi.

http://pl.fotoalbum.eu/Julia1901

Alus + Julia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64324" target="_blank">Cum sau nascut Sylwia si Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Nally, felicitari si sarcina usoara!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

quote:
Originally posted by mephala30

Cami, in septembrie ma intorc la munca.



... si deja exersezi sa-ti intri in mana iar cu corecturile
... vezi sa nu ne tragi si de urechi!

Nallisor, felicitari mai mamica cu burtica!!!! Sa ai parte de o sarcina usoara si bb sanatos!!!
Degeaba zice Laureta, voi v-ati vorbit 100 % :)
Dupa control sa ne spui si noua DPN-ul, ca io te-am trecut in listura doar cu sept.08, da?! Pupici pe Sebisor!

Laureta, da, e ziua mamei mele ... azi e ziua femeilor puternice :)
Sarut-mana de urari!

Cami, ... ca uit, ti-a placut floricica de la mine? :)

Alus, sanatate multa Juliei!

Io am bagat un somnic, imi e mai bine. Am pus-o pe fi-mea la adormit dupa metoda tata (o fixam intre patura si o perna - de data asta mi-a trebuit mie perna, am folosit un ursulet de plus - , i-am dat vreo 4 suzete si i-am spus sa doarma) si m-am gandit ca adormim amandoua ... ei, ea a fost prima :D ... am si trezit-o o data cu tusea mea, dar n-a fost bai, a adormit la loc ... s-a trezit repede, dar a fost o dulcica si m-a lasat sa dorm pana pe la 5.30 ... mama, am o fata, imi vine s-o pap de dulce ce-i. Gata cu laudatul ca si-o ia in cap.
Va pupic si va doresc o seara faina!

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

* * *
La omu' sarac nici "floricelele" nu trag ...
Sa-i ajutam sa se faca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna seara
Alus Sanatate Jiuliei. Hai ca mai e putin si vine caldura si scapam si de racelile astea. Mey, sa sti ca ai incurcat borcanele. Irinusha sigur nu mai are bb in burtica si pe afara sunt vreo 2. Spor la tradus.
Naly Bine ai revenit. Ia uite ca te-ai certat singurica degeaba. pe burtica si sarcina usoara.
Irinusha mamei. Ce draguta e? Pana si de ziua ei te ajuta. E, ce n-as da sa am si eu mamica...
Carmen De scos, m-am scos. Da imi sunt prea dragi copii si nu pot zice NU. Desi zic de multe ori ca nu o sa mai stau ei. Au un fel al lor de a se lipi de mine. De exemplu Alex imi spune "Ani" intr-un mod de ma indoaie. Da ma enerveaza cei mari ca il invata sa imi spuna Nicoleta.

Azi mi-am prins sotul acasa si fata. Au venit cu treaba, s-au oprit sa pape si sa-si faca baie. Cu Bia 3 zile nu am vorbit la telefon pt ca nu avrut. Ia sa vedeti replica aici "Pai daca nu am vrut sa vorbesc, n-am vorbit si gata". Sotul e disperat ca fisa vrea sa ii face el toate. Asa ca i-am servit si eu "las' sa vezi cu e sa stea scai de tine".

la toata lumea. Fug ca iar stau cu Stefanel.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput