Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 - 90

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Pupici fetelor!

Laureta, pupici dulci pe burtica! Stai linistita in patut sa ai grija de bb! Cum te descurci si cu Inisa?

Cami, am vazut o dulcica mica si un Sebi smecher-smecher! :) Am vrut sa vad si casa, dar nu merge server-ul ... incerc alta data. Multa sanatate intregii familii, tin pumnii sa nu ia si piticii.

Nico, saptamana odihnitoare! :)

Cris e bine deja, acum suntem noi, fetele, mucioase. Am fost cu ea la clinica sa fiu sigura ca nu are si ea streptococul si e bine, doar virusata. Dar si asa cu muci e o dulcica cuminte, papa si doarme. I s-a spart in sfarsit si gingia sus in dreapta ... mama, ce-am mai asteptat la dintele asta :)
Pe Cris il tin acasa, ca-i epidemie de scarlatina la gradi - noi am fost inceputul, a luat-o chiar si educatoarea ... tot asa si la alte gradinite, nu stiu ce sa mai cred ... baiatul unei vecine a facut-o iar, la doar o luna dupa ultima oara, si chiar mai greu ... a fost iarna asta de coma.
Afara e asa de frumos, am iesit si noi la o mica plimbare ...
Si cam atat. Numai bine si multa, multa sanatate!

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

* * *
La omu' sarac nici "floricelele" nu trag ...
Sa-i ajutam sa se faca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

La multi ani, Camelia! Sanatate si bucurii alaturi de cei dragi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Cami!!!!!
O si multa sanatate!

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

* * *
La omu' sarac nici "floricelele" nu trag ...
Sa-i ajutam sa se faca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

La multi ani Camelia!!!!
Cred ca mai mult de 10 pagini ati scris de cand nu am mai intrat. Deabia v-am gasit....
Si acum sunt rau pe fuga dar nu am rezistat sa nu intru putin. nu am citit nimic. incerc acum dupa ce scriu. Noi suntem in "focuri" cu pregatirile pentru examenul de admitre al lui Andu la Liceul de informatica (pt clasa a V). ZExamenul e in martie (pe 7) la mate si informatica (un desen cu subiectul "salvati planeta albastra") deseneaza bietul copil pe calculator la greu si tot nu am gasit o forma finala pentru desen. Iar la mate face niste meditatii "specializate" adica intensive si la un nivel de nu zici ca au 10 ani. parca ar da la facultate..
asta e, asta isi doreste. sper sa intre ca sunt 25 de locuri.
noi (adica eu si taica-su) fugim 4 zile la Viena (de duminica pana miercuri sau poate joi) spre disperarea copilului care vrea si el dar i-am promis ca-l luam in aprilie cand o sa stam mai mult. Era disperat ca noi mergem cu avionul si vroia si el. in aprilie plecam cu masina.
fug sa citesc sa aflu ce mai faceti ca in curand trebuie s aplec si iar nu apuc. va pup pe toate


Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
http://community.webshots.com/user/vaniavi100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna!
Multumesc mult de tot !
Daca acum cateva zile mi se parea ca va fi o zi absolut banala, adica pe masura ce trec anii nu vom mai simti cine stie ce, astazi ma simt excelent- mai ales ca si vremea este in pas cu mine
Gatul ma mai doare, dar nu mai conteaza- nu ma doboara o durere amarata, nu ?Singura grija si speranta este sa nu ia si copiii

Vanessa, bafta! presupun ca daca intra acum, in clasa a 8a nu va mai avea nicio problema/emotie legata de examen si va continua tot la acel liceu
Mi se pare mie sau Viena a devenit orasul vostru de suflet de la "renasterea" relatiei? Ei lasa ca mai mergeti cu cei mici, dar este nevoie din cand in cand si de cate o iesire in doi!
Copiii cu cine stau (stiu ca inainte mai statea mama ta cu ei, Dumnezeu s-a odihneasca in pace)?

Carmen, te cred ca iti doresti cateva zile de singuratate!! Cat mai ai pana reincepi serviciul?
Va pupam pe toti si va dorim o zi excelenta!!!!

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

La Multi Ani Anacami! Sa fi fericita si sanatoasa.
Pt gat poti lua Tantum verde, noi folosim tot familionul.Ti am vazut ingerasi, sunt absolut mortali amandoi

Fetelor ce pot sa iau pt tuse, am luat doua sticle de Stodal si sunt aproape la fel. Ieri am si avut un pic de febra si am bagat un supozitor cu paracetamol de la Inisa de 250 mg.

Irinusha faceti tratamentul cu penicilina?

Va pup, mai vin





Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Laureta, cate saptamani de sarcina ai acum? dupa cele 12 (unii dr. mai dau si inainte) poti sa te tratezi cu antibiotic.Eu cred ca pana la urma nu scap fara el, m-am uitat in gat si este umflat tot si rosu..
Iau si eu de vreo 2 zile Stodal, Tantum Verde spray, de ieri si Prospan,dar parca este din ce in ce mai rau (perioada de inflorire maxima a bolii )

Multa sanatate!

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Vanesa Bafta multa lui Andu. Ai un copil special si cu multa ambitie. Felicitari. Distractie placuta la Viena.

Cami Eu folosec pentru gat Strepsils cu anestezic. Nu stiu cat este de indicat daca alaptezi, dar cred ca poti intreba farmacistul.
si tot ce iti doresti

Carmen Ia sa vezi ce libera am fost aseara. Am facut lectii cu Stefii pana pe la 9. Apoi am stat cu bb Stefanel pt ca maicasa a inceput servicul si lucreaza de noapte. Asta ca poate ma relaxam prea mult.

Irinusha Sanatate.

Laureta Cred mai bine intrebi doctorul ce sa iei. pe burtica.



Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Multumim ptr. urarile de sanatate!

Laureta, intreaba mai bine doctorul sa nu iei ceva aiurea! Multa sanatate! Chiar, cate sapt. ai?
Cris ia penicilina, noi n-avem de ce. Mai are mititelul pana duminica, dar asta e ... sunt prea grave urmarile de nu se trateaza cu antibiotic.

Cami, daca e doar rosu nu trebuie antibiotic ... incearca intai un exudat (sau cum ii spune: proba, sa vezi daca sunt bacterii), dupa care vezi de-ti trebuie antibiotic ... doar un sfat. Si unii virusi se menifesta prin rosu in gat. Multa sanatate!

Vanesa, bafta ptr. Andu!!! Si voua sejur fain in Viena! Si mie mi-a placut orasul, te inteleg! :)

Nico, eu cred ca esti prea buna, de te "chinuie" toti asa ...

Pupici si o zi faina!!! Azi vin ai mei la masa (sper sa ajunga pana la 1 cand are si Boby pauza), il iau pe Cris (are mama liber si nu l-a avut la week-end, ii e tare dor :) si fiind ziua ei azi, ii fac placerea) si il aduc vineri dimineata, cand pleaca la Dresden ... isi fac de cap saracutii ;) Dar asa pot sa dorm si eu cu fi-mea dupa-amiaza ca de atata tuse nu prea am mai dormit bine de vreo 2-3 nopti ... m-am saturat de iarna asta, vreau caldura!!!
SAnatate!

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

* * *
La omu' sarac nici "floricelele" nu trag ...
Sa-i ajutam sa se faca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alus spune:

la multi ani Cami!!!

Am o mare rugaminte, puteti sa ma ajutati in cautarea firmelor care
fac foili PE UV si PVC folosite in constructi, eu am cautat dar nu
stiu daca bine. Imi apareau firme care marfa o aratau doar pentru
membri platitori. Aceste foli sunt de culoare galbena si neagra. Pe
mine ma intereseaza firme care produc aceste foli.


La noi mai nimic nou, Julia la gradinita, eu pe acasa, daca nu am nimic de tradus, am ce face in casa. De odihnit nu prea.

Mephala, Nico eu daca as fi o zi singura, sa stiu ca ma trezesc la 10, ca nu trebuie sa ma duc dupa fimea la gradi of, astea sunt pana una alta doar vise. Astazi a cam tusit de dimineata, de fapt de 3 ori, pe drum deloc, dat totul isi are un inceput si acum ma rog ca nu cumva sa fie iar un inceput de boala ca atunci cred ca voi

Vanessa bafta lui Andu si distractie placuta la Viena.

Irinusha- bupici la bebe din burtica si celui deja afara , si iti doresc cat mai multa odihna. Ai grija de tine.

na ca acum v-am scris ca ma odihnesc , m-am odihnit am din nou de tradus pana vineri.

la toate

http://pl.fotoalbum.eu/Julia1901

Alus + Julia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64324" target="_blank">Cum sau nascut Sylwia si Julia

Mergi la inceput