Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 - 90

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

mamaaa, Diana, dar ti s-a pus pata rau de tot, , cred ca visezi si noaptea lego.

Laureta, o sa te obisnuiesti, azi un pic, maine un pic, pana te trezesti ca-l ai in brate.

Iulia, ce-ti fac frumosii?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

quote:
Originally posted by mephala30

mamaaa, Diana, dar ti s-a pus pata rau de tot, , cred ca visezi si noaptea lego.



Sa stii ca asa-i...Mie cand mi se pune pata, feriti-va!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

quote:
Originally posted by DianaR

quote:
Originally posted by mephala30

mamaaa, Diana, dar ti s-a pus pata rau de tot, , cred ca visezi si noaptea lego.



Sa stii ca asa-i...Mie cand mi se pune pata, feriti-va!

[


Ti se trage de la zodie :D ... ca mai stiu eu una

Mamica de Cristian & Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Diana, sper sa intri curand in posesia jucariilor mult visate si sa se bucure micutul de ele.

Carmen, draga mea, multumesc de intrebare. Baietii sunt bine. Tommy ii asteapta cu mare nerabdare pe bunicii (parintii mei), care vor veni in oras saptamana viitoare. Avem cu totii liber vineri, 21 martie si luni, 24 martie, de Pastele catolic. Iar David este fericit acasa, cu bunica cealalta (soacra mea). El va incepe gradinita probabil in luna iunie (ca varsta, ar putea sa inceapa de acum, din martie, dar nu este inca loc, plus ca mama soacra mai sta la noi pana la inceputul lunii mai).

Teo si Iustin, printisorii cu ochii de azur, ce mai fac?

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://b4.lilypie.com/zqZGm5.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://b2.lilypie.com/PavWm5.png)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://www.flickr.com/photos/dcppopa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by DianaR
Sa stii ca asa-i...Mie cand mi se pune pata, feriti-va!





aoleu, e de rau?
ce-ti face frumusica? dar Vladut?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Iulia, fain ca va ajuta bunicii. Cred ca ai emotii vis a vis de inceperea gradinitei cu David.

Si ai mei sunt relativ binisor, Teo a avut un episod de ochisori cu secretii (acum e pe trecute), Iustin muceste de azi dimineatza, a facut putina febra ast'noapte, ei, nimic grav.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Intr-adevar, va fi greu cu inceperea gradinitei, dar sper ca un pic mai usor decat cu Tommy. Cand l-am dus prima data pe Tommy la gradinita, am plans mai mult eu decat el. Apoi, de fiecare data cand plangea el, plangeam si eu, ceea ce, evident, inrautatea situatia. Sper ca, de data aceasta, sa fim mai curajosi (eu si David).

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://b4.lilypie.com/zqZGm5.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://b2.lilypie.com/PavWm5.png)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://www.flickr.com/photos/dcppopa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Bunaa!
Ioana,Novocalminul supozitoare este mai puternic,dr. noastra ni-l rec. daca febra este mare si nu scade prea usor.Cum a spus si Nico,incerca intai cu Nurofen sau Panadol pediatric-sirope pt. copii.
Ar fi bine sa o lasi 2-3 zile fara antibiotic,sa nu fie o boala a copilariei
Laureta,la Sebi in grupa este un caz de oreion;se pare ca am scapat,au trecut mai mult de 3 saptamani de cand acel copil sta acasa
Iulia,DPNul Stefaniei era 17 nov dupa UM si 10 nov. dupa eco
Irinusha,Diana, puteti vorbi si aici, poate mai prindem asi noi o idee-doua . Asa este, jucariile astea ne pasioneaza si pe noi. Sa ii vezi si pe bunicii nostri ce stiu numele tuturor locomotivelor
Diana, amazonul asta nu este magazionul electronic al celor de la ToysRUs? daca da, sunt si in Germania (numai la noi nu ;am auzit o "pasarica" ca s-ar putea sa vina si la noi...); ar trebui sa se gaseasca si in Germania tot ce se gaseste in mag. ToysRUs din SUA (sau aproape tot...)
Irinusha,suna bine distractia in familie! Sebi al meu este insa tare ofticos, daca nu castiga el sau i se pune pata pe ceva, nu te mai joci cu el (si i se pune destul de repede, strica tot,imrastie cartile sau strica aranjamentele noastre...)

avem si noi poze noi (vi le recomand pe cele de mai spre sfarsit...)

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Iulia, cum i-am spus "odinioara" lui Carmen, daca am reusit noi cu gradinita, cu siguranta la tine o sa fie floare la ureche (a se citi mai rau nu se poate...).Acum este ok! Cica la al doilea este mult mai usor, accepta ideea deoarece stie ca cel mai mare a mers/merge la scoala, stie mai bine despre ce este voba din povestirile celuilalt,etc..
Bafta!

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Cami, gasiram si noi amazon.de, numa ca nu pricep de ce-s asa scumpe acolo (cu 50 la suta mai scumpe). De Europa versus America, Sua castiga detasat!
Ma bucur ca nu v-am plictisit, dar acu chiar ca n-aveam ce cauta pe forum... Dar va tinem la curent

Irinusha, ca bine zici... gemenii astia

Carmen, pai nu e de rau, poate va mai vin si voua idei de cadouri, no... Numa ca va innebunesc pe toate cu asta, nu? Dar uite ce s-a dinamizat subiectul, ca in zilele lui bune! deci fetelor urmati-mi exemplul!
Merci de intrebare, pruncii mei sunt bine. Timi ii tot mai scumpa, se pisa peste tot (sau ca-s da singura Pampersul jos sau ca il dau eu) si a inceput s-o rupa binisor la vorba. Vlad ii cam racit si miorlait... Cred c-o sa- tin maine acasa desi nu face febra...

Iulia, o sa fie mult mai simplu cu gradi, deja il vede pe cel mare, vrea si el...

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput