Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 - 90

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Uitat ce era cel mai important:
Laureta, am vazut o fetita facand tumbe!!!! Frumos si tare emotionant ... asa mi s-a facut un dor si m-a apucat o tristete ...
Numai bine in continuare!!!!!! Pupici pe burtica cu fetita!

Mamica de Cristian & Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Irinusha, saru'mana! Pai numa in SUA se gaseste minunea, pe amazon.de nu exista (numai pe .com). Trimit astia si in Germania, si nu-i f scump transportul (un pic mai scump decat pana in Canada, sa ma bata cucu de inteleg)... Daca Mona nu poate, apelez la tine, bine? Multumesc mult!

Ioana, multa sanatate la Rebeca!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Revin ca am cautat pe amazon.de le-am gasit lego duplo burg le zice in Germania. Mai scumpe, dar sunt (adica dupa stilul tuturor produselor, au acelasi pret dar in Sua in dolari si in Germania in euro, deci cu 50% mai scump). Ramane ca alternativa.

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Buna fetili.
Eu imi tin burtica in sus ca sunt dupa mancare si cam fac poc
Incet incet ma lasa greturile, numai seara e cam jale.

Inisu s a sculat azi ca o doare gatul/ceafa, m am uitat la gatutz si nu pare rosu. Ma gandesc sa nu dormit ea rau( sper sa nu fie vre un oreion ceva )

Multumesc de aprecieri pt bebelica. Inca nu m am obisnuit ca va veni bb2. La voi cum a fost tot asa greu?

Diana am lesinat cu lego-urile. Cred ca ma mobilizez si o sa caut pe aci sa vad ce gasesc.

Tnicoleta unde ai luat oja, cum se numeste, cat costa? Vreau si eu pt Inisa. Ea suge degetul din cand in cand. Nu m am chinuit pina cum so dezvat si intelege daca i zic ca nu este frumos, il scoate repede si il ascunde in spate


Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Laureta, unde "aici", in Republica Dominicana?

Heeelp! Care se pricepe la ebay? Am vazut acolo niste castele beton, in ambalaj original, dar sa ma bata cucu daca stiu ce si cum trebuie sa fac. Am incercat sa ma inregistrez, dar eu si germana mea, m-am blocat cand am vazut ca-mi cere ceva card sa platesc ptr siguranta datelor????? Irinusha, ma poti ajuta? Te pricepi cat de cat? Ma gandesc ca pe tine te si baga in seama fiind chiar din Germania, pe mine din Ro... Iti trimit linkul sa arunci si tu un ochi?

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

quote:
Originally posted by DianaR

Laureta, unde "aici", in Republica Dominicana?

Heeelp! Care se pricepe la ebay? Am vazut acolo niste castele beton, in ambalaj original, dar sa ma bata cucu daca stiu ce si cum trebuie sa fac. Am incercat sa ma inregistrez, dar eu si germana mea, m-am blocat cand am vazut ca-mi cere ceva card sa platesc ptr siguranta datelor????? Irinusha, ma poti ajuta? Te pricepi cat de cat? Ma gandesc ca pe tine te si baga in seama fiind chiar din Germania, pe mine din Ro... Iti trimit linkul sa arunci si tu un ochi?

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete




Am uitam pe "unde" sunt, hihihihi



Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna fetelor,

Ioana, legat de febra, eu le dau Tylenol (un fel de paracetamol), la fiecare patru ore. In plus, cel mai important mi se pare sa nu se incalzeasca prea tare capusorul. Le pun comprese reci pe frunte foarte des, iar daca febra este foarte mare se pot face impachetari in prosoape reci. Cel mai important este sa nu se ajunga la convulsii... In fine, banuiesc ca nu este cazul. sa se faca bine repede-repede.

Cami, esti o scumpa. Apropo, la David tot pe 8 Martie a aparut cea de-a doua liniuta.

Irinusha, te inteleg foarte bine cu dorul si...tristetea.

Va doresc o zi minunata.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://b4.lilypie.com/zqZGm5.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://b2.lilypie.com/PavWm5.png)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://www.flickr.com/photos/dcppopa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Diana, ai cautat si pe mytoys.de? Ca am si bonus 5 euro (pana pe 31.3. de la 20 euro in sus) de pe o cutie de lapte praf :D
Si oricum, e mai bun decat amazon ... am eu o oftica asa pe astia, ca au inceput cu carti si acum o vand si pe bunica ...
Hai ca ma uit si eu ....

edit: trimite link-ul, am cont pe ebay, n-ar fi problema!

Mamica de Cristian & Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Irinusha, m-am uitat, n-am gasit...

Editul editului. Iti trimit PM ca le-am innebunit destul pe fete...

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Ok, ai dreptate, trimit PM :)blue]

[blue]Mamica de Cristian & Amélie

Mergi la inceput