Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 - 90

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monet spune:

La Multi Ani, irinel!!!!
eu te admir pentru cum te descurci cu danut la cite intrebari si ginduri isi face el. un pupic mare si lipicios de la noi:

diana, ce jucarie n-ai gasit? (adica ai gasit, da' inca nu stii daca magazinu' o sa presteze la nivelu' asteptarilor). spune-mi, te rog, daca pot sa v-ajut. eu am amici care merg in ro destul de des. nu-i exclus sa gasesc pe careva care merge curind. ce zici? plus ca nu cred sa fie o gramada de bani posta pentru o jucarie, acolo. hai, spune.
eu inca nu stiu ce sa-i iau liutei de ziua ei - m-am gindit la o masinuta din aia cu pedale (sau cu baterie reincarcabila) mare, in care sa incapa si lia si maya, ceva de-a lui barbie: jeep sau mustang. se gasesc online, dar la unele magazine se gasesc chiar mai ieftin pina la 30% fata de online. eu toata copilaria mea mi-am dorit asa o masinuta - am avut un vecin care avea o masina din asta formidabila din rusia (!)) si am suferit mult ca n-am avut niciodata. demult imi tot zic c-o sa le cumpar fetelor tot de ce n-am avut eu parte si mi-am dorit..... care mama sau tata nu-i asa?!

vanessa, ce fecior mare ai, poti fii mindra de el! la multi ani pentru ziua ta, cu intirziere.

iulia, saracuta de tine, ati pierdut pe micutul guinea pig.... lasa, c-o sa va vindecati de intimplare si poate o sa vizitati curind un pet store

va pup pe toate: ma grabesc sa merg la un birthday party la unul din colegii liei de scoala (gradi ) si cind terminam, mergem toti patru la un party la un fost coleg de-al meu de servici caruia i-am decorat casa nou cumparata. (ce mindra-s!:))


mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"Lia si Maya, mari"

www.seansimon.com/Images/2007/Images2007.html" target="_blank">"Iubitele mele"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Mona, uite www.railroadbookstore.com/thomas/buy_Toys_165795011_B00030EOYU_All_1_LEGO-Duplo-Knights-Castle.html" target="_blank">aici jucaria (numai pe amazon am gasit-o si pe magazinul asta cumparat tot de amazon...). E un castel de la lego ptr baietei si e duplo, adica ptr 3-6 ani. Fiu-miu e innebunit dupa castele, printi si cavaleri, ma gandesc ca i-ar place. Dintr-un motiv necunoscut mie, seria asta de jucarii s-a fabricat vreo 2 ani si apoi gata (2005-2006). Magazinul din Ro unde am gasit-o e dubios in sensul ca nu e nici un nr de tel la care sa suni, astepti sa te contacteze ei. Deocamdata n-au facut-o, mai astept cateva zile si le trimit un mail sa vedem ce-o fi.
Daca nu si nu zau ca apelez la tine.
Masinuta dinaia cu pedale ii superfaina. Eu nu vreau sa-i iau la fiu-miu desi sunt convinsa ca i-ar placea enorm (mama rea ce sunt!) ptr ca vreau afara sa-si miste oasele nu sa stea cu fundul pe scaunul masinutei, sa oboseasca si sa adoarma mai usor. Daca Lia e insa mai activa din fire (fiu-miu e un comod si jumatate) atunci e un cadou f f potrivit.

Hai ca v-am innebunit deja cu jucaria asta... Ce numai barbata-miu sa fie batut la cap in pas marunt?

La multi ani dragelor de 8 martie!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

LA MULTI ANI DRAGI MAMICI .Sa aveti numai bucurii si satisfactii de la copilasii vostri dragi!

Am primit si eu felicitari de la Sebastian,trebuie sa le inramez! pe una este amprenta unei manute de-a lui si amprenta buzelor! mi-a povestit f. satisfacut cum i s-a pus vopsea (nu stiu exact de care),cum a trebuit sa se spele dupa la baie... cred ca a fost o distractie imensa pt. pitici...

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

LA MULTI ANI! MAMICILOR

Irinel Sincer la asa ceva nu m-am gandit ca ar putea fi, desi incerc sa ii dau atentia cuvenita. Dupa cat se vede Danut este foarte matur pentru varsta lui. Desigur si datorita incercarilor prin care a trecut si asa cum ai spus e bine ca esti langael si il ajuti incontinuare. cavalerului.

Iulia Imi pare rau pentru pierderea suferita.

Vanesa Felictari lui Andu. Ma bucur pentru el.

Cami Frumos cadou din partea lui Sebi.

Noi in we am petrecut la botezul lui bb Stefanel. Bia s-a comportat destul de bine. Dintre toti copii ea a dansat cel mai mult, i-a placut foarte mult. Era haioasa rau ca se ducea la fiecare sa il scoale de pe scaun la dans. S-a tinut tare pe pozitii pana la 11 noaptea.
Ieri ne-a scos sotul la o partida de pescuit. A fost dezamagita ca nu a prins pestele cel mare, dar s-a multumit cu cei 3 pestisori, prinsi chiar de ea, pe care i-a dus mamaitei.

Va doresc o saptamana frumoasa.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Lilisor, in caz ca ne mai citesti:

La multi ani ptr. Sebi!!!! Sa creasca mare si sanatos, baftos si la punga gros! ;) Pupici dulci unui baietel dulce!
Cum ati petrecut?
Scuze de intarziere, dar ieri a fost o zi full!

Cami, fain cadou. Dar iti mai aduci aminte de altul, de anul trecut :) ... tot de 8 Martie? :D
Pupici, unei mamici implinite! :)

Mona, cum a fost la chef? Data trecuta am uitat sa va urez multa sanatate! Dar daca ati fost la petrecere inseamna ca le merge mai bine fetelor, asa-i?!

Nico
, pupici micului crestin. E bb-le cumnatei, bb-le din casa voastra? Si n-a fost prea frig ptr. pescuit? Mie imi place, dar mai mult la caldurica :)

Diana, si eu iau jucariile mai devreme. De data asta ne-am gandit la jocuri de carti, sau ceva ce se joaca in mai multi ... sa incepem sa facem "seara cu jocuri" ... o data pe saptamana ne jucam impreuna. Inca nu ne-am gandit la ceva concret ... Dar e misto si cetatea ... Cris insa e cu casele din lego, ii place sa le construiasca si sa inventeze mereu ceva nou.

Ieri am sarbatorit Macinicii ... sambata i-am facut - au iesit zic eu :) - ieri i-am papat cu prietenii. La pranz au fost baietii la teatru de copii. Prima incercare, sa vedem daca le place copiilor ... si au fost si tatii incantati. Au aparut toti 6 inapoi si povesteau toti alandala ce si cum :) ... data viitoare mergem noi, mamicile, sa ne delectam si noi cu teatru de copii. Dupa care am stat la barfe si copiii la joaca ... A fost fain!
Melie e tot bolnavioara, azi-naoptea nu prea a dormit ... si eu pe langa ea. Are mucisori si nu prea poate sa doarma... si cred ca o doare si in gat. Of, of ...
Fi-miu e tot acasa ... tocmai cand au ajuns la gradi a sunat o mamica ca se duce cu fata la spital, suspectata de scarlatina ... si fata era din grupa lui Cris. ASa ca "inapoi comanda" ... mai bine acasa decat a treia oara antibiotic. M-am saturat ... luna asta nici n-a calcat pe acolo aproape ... si sapt. viitoare au vacanta de Paste.
Gata cu vaicareala. Dupa-amiaza sper sa putem iesii afara, depinde de Melisor. Va pupam si o sapta,ama faina! Sanatate!

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

* * *
La omu' sarac nici "floricelele" nu trag ...
Sa-i ajutam sa se faca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

va pup, dragele mele. Uitati pozele cu apartamentul. Fug, va pup din nou.

http://community.webshots.com/album/562736928YChbYQ

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Ioana E superb apartamentul. Sedere cat mai placuta in el.

Irinusha N-a fost prea frig. Doar vantul ce a batut. Oricum iesirea a fost mai mult ca sa isi incerce sotul barcuta si ca nu mai avea stare. Cica trebuiau udate sculele ca sa nu rugineasca.
Stefanel e bble cumnetei si a fost foarte cumintel.
Sanatate copiilor. Si Bia e cu muci in nas, aseara incepuse sa planga ca o doare nasul. Da asta e rezultatul statului cu degetele in nas toata ziua.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

O, Ioana, super apartamentul, numa bun de pus in reviste! Sa-l stapaniti fericiti!

Nico, la pescuit? Si chiar ea a prins pestisorii?

Cami, si noi am primit felicitare, pe care am facut-o impreuna cu piticii la serbare (mai mult ca o lectie deschisa...).

Irinusha, castelul e LEGO, si chiar duplo... Si noi avem o galeata mare xxl cu caramide duplo (215 peise) din care tot construim castele, dar astea is mai aproape de imaginea reala. Plus ca se poate aranja in o gramada de feluri... In fine, o sa vad eu daca nu ma agit degeaba... Mi-au raspuns astia de la magazinul din Ro, acum cica prelucreaza comanda, sper s-o si onoreze....

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Ioana, ft. frumos apartamentul, e multa lumina data de albul mobilei. Sa-l stapaniti sanatosi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna fetelor,

In primul rand, LA MULTI ANI de 8 Martie.

In al doilea rand, noi am avut parte in acest weekend de o furtuna CUMPLITA de zapada. Multe masini au ramas inzapezite in plin mijloc de strada, casele abia se mai vad din zapada, copiii se dau cu sania pe muntii de zapada din fata usii (!!!!). Este INCREDIBIL! Un record chiar si pentru Canada.

Multumesc, mamicilor, pentru cuvintele frumoase.

Mona, Tommy a primit o masina din aceea de ziua lui anul trecut (cumparat de noi in "colaborare" cu bunicii). A fost foarte, foarte incantat. Atat el, cat si toti ceilalti pitici care erau prezenti la petrecere si care au facut cu randul (i-a plimbat Tommy pe toti). Din pacate, in Ottawa este iarna timp de 5-6 luni pe an, deci... In plus, masina este prea mare pentru a putea fi transportata cu autoturismul (nu incape in portbagaj), deci nu o putem duce in parc. Se plimba deci pe strada (prin cartier), ceea ce poate fi cam periculos.

Ioana, am vazut pozele cu apartamentul. Foarte frumoase. Foarte modern. Am vazut ca aveti o pasiune pentru paleta negru-alb.

Diana, sper sa onoreze magazinul cu pricina comanda.

Irinusha, sanatate lui Melie. Ce bine ca exista acolo la voi teatru de papusi. Pe aici nu exista teatru de papusi traditional. Sau nu am gasit eu pana acum... Mai fac la ferme, toamna...

Nico, sa va traiasca micutul crestin. Bravo lui Bia pentru partida de dans. Si lui Tommy ii place mult sa danseze.

Cami, distractie mare pe Sebi. Cred ca era tare, tare mandru.

Va doresc o zi frumoasa si insorita.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://b4.lilypie.com/zqZGm5.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://b2.lilypie.com/PavWm5.png)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://www.flickr.com/photos/dcppopa/

Mergi la inceput