Regimul disociat

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

cand o sa mai am timp o sa mai aduc completari.
o sa va povestesc si cum l-am tinut eu, dar azi am de facut tzashpe liste de inventar si o contabila care nu ma slebeste cu drumurile la ea.

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

prima pe lista!!!...asa ca...PREZENTA LA APEL!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

prezent si eu

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Delphinas, m-am documentat. Eu, una, ziua cu oua o voi inlocui cu orice altceva, dar sa renunt la cafea? Eu ceaiul si cafeaua le beau fara zahar, miere sau indulcitori. Si beau o ceasca de cafea dimineata, fara ea sunt fiica ploii. De tigari m-am lasat de aproape 3 ani, alcool nu consum de obicei, deci aici nu am nimic de obiectat.


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

prezent si eu...
Pentru listuta: inaltime 160 cm, greutate 72.4 kg, target: 60 kg, varsta , desi nu cred ca este necesara: 32

MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

vicky nici eu nu am renuntat definitiv la cafea, asa ca poti bea linistita.
eu am mancat doar albusul de la oua. am citit undeva ca, contine toti cei 22 de aminoacizi de care are nevoie organismul.


poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Sper ca nu va este cu suparare, dar eu mi-am fixat zilele asa:
L-legume +fructe
M-lactate
Mi-legume+fructe
J-lactate
V-legume+fructe
S-carne+ peste
D-carne+peste
Eu zi doar de oua nu pot manca pt ca am colesterolul cam mare si trigliceridele de asemenea, iar lunea, miercurea si vinerea vreau sa tin post.


MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

draga mea, dupa atatea zile de legume, fructe, lactate te vei simti cam slabita...iti zic asta din experienta proprie.
eu la capitolu legume imi aleageam un sortiment si mancam toata ziua. dar dupa o zi de morcov, a doua zi mancam automat carne sau orez. la fel faceam si cu merele. nu mancam morcov dupa o zi de mere ca riscam sa ma adune lumea de pe strada cu aspiratoru.
poti tine post lejer, iti alegi miercuri si vineri legume si fructe. in zilele in care este dezlegare la peste, poti manca peste fara restrictie. mie imi place la nebunie pestele. daca s-ar putea sa mananc numai peste, ar fi excelent. nu mancam conserve de peste in schimb, doar din alea in suc propriu. si doar pestele, sucu...pe apa sambetei.
acum vezi si ce frcute mananci si asociezi cu legumele sa nu iti starnesti acididatea. poate cand ajung acasa o sa va scriu si clasificarea alimentelor si combinarea lor. doar nu o sa mancam disociat la nesfarsit.
dupa 3 luni strict de disociat am inceput combinarea lor. si m-am simtit super bine. am continuat sa slabesc.
e foarte importanta chestia ce mancam dupa ce am ajuns la greutatea dorita. eu de exemplu cat nu eram acasa la mama, eram super fericita, mancam cum voiam. ei cum am venit la mama inapoi, ca deh se terminase anu, am tinut foarte scurt timp perioada de mentinere. apoi m-am bagat in mancare normala. rezultatu??? mi-am bagat picioarele in muncushoara mea de 4 luni de zile.

Citat:
citat din mesajul lui madelaine77

Sper ca nu va este cu suparare, dar eu mi-am fixat zilele asa:
L-legume +fructe
M-lactate
Mi-legume+fructe
J-lactate
V-legume+fructe
S-carne+ peste
D-carne+peste
Eu zi doar de oua nu pot manca pt ca am colesterolul cam mare si trigliceridele de asemenea, iar lunea, miercurea si vinerea vreau sa tin post.


MADELAINE


poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Delphinasule, incerc asa si daca m-o prinde foamea rau mai fac eu ceva schimbari si imbunatatiri.
Cand faceti listuta?

MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

listuta o fac...dar nu va aparea pe prima pagina....
pe prima pagina va aparea abia cand vom deschide urmatorul capitol

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput