Regimul disociat

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

am uitat sa va intreb ceva....
voi folositi anticalcar pt fierul de calcat cu aburi?
ce fel de apa folositi? eu am distrus un fier din cauza calcarului

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

delphinas,daoncolo de dpresie,nu te mai gandi la datorii,bani alea alea ,sanatosi sa fim ,daca vrei sa slabesti mai bine incearca sa nu mai mananci paine,dulciuri si seara dupa ora 18 ,mai tb si ceva miscare pe langa.
pe mine ma enerveaza la disociat ca nu ai voie ciorbe care mie imi plac si mancam zilnic ,dupa ce toata saptamana nu am mancat lingura de supa ciorba...ei bine azi sinteam nevoia sa mananc asa ca .....iar am comis-o.

eu recunosc ca saptamana asta am mancat foooarte putin, nu am respectat zilnic reginul pt ca m-am abatut nitel in fiecare zi dar sper sa fi slabit. pb e ca nu am cantar bun acasa am unul dar nu e electronic ,miar tb unul bun dar oare de care sa-mi iau??

nu folosesc anticalcar ,eventual poti fierbe apa sau nu mai stiu daca este in comert apa distilata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

delphinus...s-a ridicat steagu pacii la mine acasa...aseara am gasit un trandafir pe perna invelit pina in guranumai capusoru il avea afara...rosu foc...vorbeai de depresii?..pai scumpete mica,fa bine si fii cuminte ca ma iau iute dupa tine si eu...doar stii ca nu-mi trebuie mult...de datorii sa nu mai vorbim ca nu are rost...m-as impusca sa uit de ele...hai sa luam numai ce este frumos de la viatza...sa incercam macar...deci TE IUBESC SI TE MAI VEAU!!!...FETELOR NU DISPERATZI,CHIAR DACA MAI CALCATZI SI PE LATURI IMPORTANT ESTE SA VA REVENITZI IUTE...NU ESTE USOR PTR NIMENI SA FACI O DIETA...DAR EU SUNT DE CONCEPTIA SA INCERCATZI UN MINIM DE 4 ZILE PE SPT IAR CELELATE 3 CHIAR DACA VRETZI CEVA IN PLUS,NU EXAGERATZI...SI INCERCATI SA MERGETZI TOT INAINTE...DAI MULT SUCCES..VA PUP DULCE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

breto era si timpu sa se ridice acest steag la tine...ca altfel batem drumu pana sau puneam neamurile sa-l pandeasca pe domnu tau si sa-i dea pe la costite ca a suparat fata frumoasa. io vinit si lui mintea unde trebuia. ma bucur nespus sa stii. trebuia imortalizat momentu.
nu ma plang eu ca am datorii. la cat ma stiu de nebuna is in stare sa-l las pe max cu buza umflata si sa se descurce de bani si cu cei ce-i am sa-mi cumpar bicicleta. sa-si mai bata si el capatzana. barbatii care obisnuiesc sa gandeasca doar cu capul de jos si nu cu cel de pe umeri. nu toti...marea majoritate
eu cred ca sunt disperata forumului. pe bune. in seara asta pun si fac socotelile si poate imi iau bicicleta...dar stiti ceva...vine ziua lu max si cred ca ii cumpar bicicleta sa o folosesc eu. nu ar fi frumos asa??? cadou pt mine de ziua lui. si asa cand l-am intrebat ce vrea cadou mi-a zis masina de gaurit da ce sa fac cu aia? nu-mi mai trebe alte gauri...am suficiente. si nu slabesc cu masina de gaurit. si i-am zis ca nu ma mai bag peste cadoul ce vrea sa i-l faca fratii si sa imi iau iar shuturi in fund cum am mai patit. el nu stia si a ramas uimit si m-a pus la spovedanie. si i-am zis omului ce animaluri is fratii lui.
deci ii fac cadou lu max bicicleta pt mine???

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

NEATA!!!
am si eu cu cine sa beau o azi???
legat de ce v-am scris mai sus...
a venit dimineata max de la serviciu si i-am zis: stii ce iti iau cadou de ziua ta??? el curios nevoie: ce? ce?
o bicicleta medicinala sa o folosesc eu.
SI A FOST DEACORD!!!!!
ESTEEEE...IMI IAU BICICLETA!!!!
dar totusi lui ce ii iau cadou? nimic nimic? sa fiu atat de rea cu el?
si imi da dimineata o veste minunabila. isi doreste cadou de ziua lui sa termine ce are de facut la soru lu tipu cu gratiile, breto tu stii. am zis ca il strang de gat. cum sa iti doresti asta???bine ca eu nu vreau sa se duca deloc.
va spun sincer, vineri a venit acasa a ras 1 castron considerabil de ciorba si 2 portii de felul 2 si ceva dulciuri...si apoi mi-a povestit ce a facut la aia. l-am certat mai ceva ca pe un copil mic. i-am zis ca nu mai fac nici un copil nimic. ma duc la altu si gata. cu el nu mai fac copii. daca se rupe atata de ii ajung clopoteii la genunchi...m-am uitat de curiozitate, outu stang e lasat foarte bine. si se vede ca ceva nu e ok cu el.
i-am zis: stii ca ai de facut un rahat de analiza. nu ti se prinde de mana sa mergi sa o faci, da sa te duci la tufa aia iti amintesti repede. macar de i-ar da ceva banuti, dar nimic. si sa te duci sa spargi cimentu sa ii faci canalizare cu masina si cate si mai cate pe degeaba...sa avem pardon. e sotu meu si gata. si daca el nu o sa inteleaga...sa se mute la aia. eu ma zbat sa facem un copil si il isi intinde bijuurile pana nu mai poate. nu se mai poate asa.
scuze debitu dar simteam ca innebunesc.

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

delphinas,eu deja sunt la a doua cafea,nu prea am inteles eu ce ai vrut sa scrii mai sus dar de un lucru eram sigura ai sa faci cumva cu motiv sau fara sa-ti achizitionezi bicicleta.
cum mai stai cu reginul???
fetelor care ce mai raportati???

eu am mai tras cu ochiul peaici pe la femina intim si cred ca nu mi se potriveste momentan disociatul,mai bine as putea tine cel de la subiectul "cel mai usor regim de slabit" ,mi se pare mai usor decat disociatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

fiecare e liber sa aleaga ce crede ca i se potriveste cel mai bine.


poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

corect spus delphinas, eu sunt suparata pe mine ca nu reusesc sa ma tin de disociat fara sa ma abat ,uite de ex saptamana trecuta nu ma pot lauda ca am tinut strict nici macar intr-o zi ,apropo voi ati reusit ???
pe 27 e ziua mea ar tb sa ma ambitionez macar pana atunci sa slabesc!
ce sa fac???????????



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata, azi dau eu .
Delphinas, uite aici sa nu mai fii suparici. Barbatii sunt niste copii mari, iar cand e vorba de mers la dr., trebuie luati de manuta si dusi pe sus, ca singuri fii sigura ca nu ajung unde trebuie.
In orice caz, ma bucur ca o sa-ti cumperi bicicleta, asa o sa ai spor la slabit.
Soanso, nici eu nu ma pot lauda ca tin regimul "strict", ca scap mereu la dulciuri (si nu numai), pentru ca sunt exagerat de pofticioasa si trebuie sa gust macar o bucatica din ce imi face cu ochiul. Disociatul e monoton, dar e eficient. Tu faci cum crezi.
De azi o sa fac mai multa miscare, voi merge pe jos 2-3 statii de autobuz, pana reusesc sa cumpar stepper.


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

vicky multumim de
am fost ieri sa vad bicicleta...numai din alea proaste si la preturi super umflate...dar ce sa gasesti bun, calitativ la mine in oras...doar pe mine. dar nici eu nu sunt calitativa....sunt grasa si nu ma ia nimeni...nici macar de craciun ca am prea multa slanina
dar ma fac eu un mielusel pt de paste poate i se face cuiva mila de mine sa ma ia la el acasa.


poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput