Bucurii de sept-oct 2006 (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Ramona, stiu ca o sa-ti fie greu departe de Patri... dar trece repede si revederea va fi dulce!

Am vazut pozele postate, cu copilasi dragalasi si mamici frumoase!



I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

fetelor, innebunesc cu muncitorii astia!!!!! v-am povestit ca imi amenajez baia... a venit un vecin faiantar, a facut o evaluare acum 2 sapt si azis ca manopera ne costa 400 ron. Ieri, inainte cu o zi sa termine, ne ia la discutii si ne spune ca a fost mai mult de munca si ca sa-i mai dam 300 ron in plus. mi se pare culmea nesimtirii!!!!. Oricum, pt o buna vecinatate ne gandisem sa-i dam 100 ron mai mult, plus ca-i dadusem o chiuveta noua si frumoasa cadou, ca nu se mai potrivea cu ce faianta luasem, plus usa pe care am schimbat-o el a cerut-o. si de azi dimineata in continuu se plange ce greu este, ca uite ca asta nu e cum trebuie, ca vai ce greu este!!! mai frate, oricum iti dam banii, mai lasa-ma-n pace!!!! Acum a venit si instalatorul si ii povesteste si lui inca o data ce mult a muncit. Parca zici ca o face pro bono! vai, vai, vai, im vine sa-l dau in suturi afara!

altii au probleme mult mai importante si eu ma enervez pt un fleac, dar zau daca nu ma scoate din minti nesimtirea si bataia de joc!

Mexxa, tare rau imi pare ca treci prin toata nenorocirea asta. Sa dea Domnul totul sa iasa bine! Ti-am dat un PM.

Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Roxana naspa cu muncitorii astia neseriosi. Vaita-te si tu ca nu mai ai banisi ca asa te-ai inteles cu el sa presteze cum a zis .

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Greutate:56kg(1,64m) Deadline- 1 Martie 2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Mexxa imi pare tare rau ca aveti probleme asa de ca grave, ma gandeam s-au rezolvat cu operatia. Sanatate multa si putere voua, parintilor, eu zic ca o sa fie bine.

Noi avem iar scaune proaste, cred ca de la lapte, am inceput sa-i dau de 2 zile, in rest tot pe regim suntem.

Si noi suntem stangaci dar nu imi fac probleme deocamdata, vedem mai tarziu.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
Asteptam primavara
Hai sa slabim! Greutate: 63 kg (1.70 m)
Deadline: 1 martie 2008, Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Ramo cum sunteti cu raceala, e mai bine?

Lilina trece repede si bine si cu Neopreol.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
Asteptam primavara
Hai sa slabim! Greutate: 63 kg (1.70 m)
Deadline: 1 martie 2008, Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Buna fetelor,

Avem un samburel in burtica, totul e foarte bine deocamdata, mi-au mai trecut grijile.

mexulica m-a terminat vestea ta. Nu imi vine sa cred prin ce chin treceti si voi si sarmanul Sebi. Aveti mare grija de voi. Sa dea Domnul sa ajungeti la un medic compentent

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David
bb2 in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Ignatica - Doamne asa ma bucur - si o sa vezi ca o sa fie super ok pana la final!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Spovedanie

> O femeie primea un amant in timp ce sotul ei era plecat la serviciu.
> Intr-o zi, fiul ei de 9 ani se ascunde in sifonierul de la ea din camera.
> Sotul ei vine acasa pe neasteptate, asa ca ea il ascunde pe amant tot in sifonier.
> Baietelul spune "E intuneric aici."
> Barbatul sopteste "Da, este."
> Baiatul -"Am o minge de baseball."
> Barbatul -"Foarte bine."
> Baiatul -"Vrei s-o cumperi ?"
> Barbatul -"Nu, multumesc."
> Baiatul -"Tata e afara."
> Barbatul -"OK, cat costa ?"
> Baiatul - "250$"

> Peste o saptamana, cei doi nimeresc din nou impreuna in sifonier.
> Baiatul -"E intuneric aici." Barbatul -"Da, este."
> Baiatul -"Am o manusa de baseball."
> Barbatul -"Cat vrei pe ea?"
> Baiatul -"750$"
> Barbatul -"Fie."

> Dupa cateva zile, tatal ii spune baiatului "Ia-ti mingea si manusa si hai afara sa jucam baseball."
> Baiatul spune "Nu pot. Le-am vandut."
> Tatal intreaba "Si cu cat le-ai vandut?"
> Fiul raspunde "1000$"
> Tatal spune "Nu e frumos sa-ti jefuiesti prietenii asa. Le-ai vandut pentru mult prea mult. Te duc la biserica, trebuie sa te spovedesti".

> Se duc la biserica si tatal il pune pe baietel sa intre in confesionar si inchide usa .
Baiatul spune "E intuneric aici."
> Preotul spune "Iar incepi ?"

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"
Greutate: 68 kg (1.62 m), Deadline: 01.03.2008, Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Roxana cum ai rezolvat cu muncitorii?

Ignatica ai sa vezi ca totul o sa fie bine pana la capat si o sa-ti tii puiutul in brate. Fara ganduri rele te rog

Mirabela pt David de la noi si sa se regleze mai repede cu kk

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"
Greutate: 68 kg (1.62 m), Deadline: 01.03.2008, Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Cam tarziu aparem si noi. Raspund la ce-mi amintesc, daca am omis ceva va rog sa ma trageti de maneca.

Vad ca v-a scris Andreea vestile triste, eu ar fi trebuit inca de ieri sa fiu mesagerul vostru dar n-am avut cum sa apar pe forum. Andreea, fii curajoasa, mamicile de Bucurii sunt alaturi de tine si te vor ajuta oricand!

Ignatica, bravo, ma bucur ca bb2 s-a cuibarit cuminte in burtica!

Am vazut toate pozele din zilele trecute: Matti, Ruxa si prietenii-piersicutze, Ana Maria, Daria, Vladone si mamicile, Cosmina.

Lilina, sa stapanesti sanatoasa si fara evenimente bi-biul!

Astept poze de la Adina, chiar ma gandeam ca de cand a plecat ajutorul nu te mai prindem asa des pe forum.

Floricel, din cate stiu eu Karvol inca este pe piata. Despre Aulin ce sa zic, trebuie luat cu precautie, iar tratamentul sa nu fie de lunga durata. Femeile care alapteaza n-au voie cu desavarsire sa ia Aulin.

Scumpik, duminica asta nu pot sa ne vedem, ramane pe data viitoare cand vei veni in Sv-city!

Adriana mica, mai multe informatii decat ceea ce-ai scris tu despre benzocaina (anestezina) nu am. Ceea ce stii este corect. Sugestia mea ar fi ca sa incerci ameliorarea durerilor cauzate de eruptia dentara cu Panadol sau Nurofen, in locul aplicatiilor locale cu produse ce contin benzocaina, mai ales daca spui ca data trecuta ati depasit 7 zile de tratament.

Lakioana, faptul ca Reby e stangace indica o dezvoltare mai mare a emisferei cerebrale drepte. Oricat ti s-ar parea de nefiresc, fetita ta va realiza orice cu mana stanga mai bine decat cu dreapta. Nu incerca sa-i schimbi orientarea c-o vei bulversa toata viata. Imi amintesc ce lupta a dus invatatoarea mea cu cativa colegi, in clasa 1, fiindca ei scriau si foloseau mai des mana stanga si le-a facut foarte rau fortandu-i sa devina dreptaci. Deci: e normal sa fii stangaci! Si nu uita, cand veti fi la gradi, sa nu permiti educatoarelor sa-i "schimbe mana" fetitei.

Ramomar, drum bun spre Atena! Ai grija cat ouzo consumi! Te asteptam inapoi cat mai repede, cu poze! Poate ne aduci si aerul de primavara din Grecia.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput