Strumfi de iulie-august 2007 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by andreea c

Vivela mai pui o data te rog link-ul cu botoseii? Nu mai stiu unde e…Mi-au placut mult cei confectionati de tine. Davidush ce zice de ei? Imi place mult cum gandesti vis-a vis de relatia ta cu David. Suntem pe aceeasi lungime de unda.

Andreea si Radu Stefan (12.07.2007)

nunta noastra 2 iulie 2005




Andreea, aici sunt lucrurile facute deocamdata de mine pt David (ar mai fi o paturica, dar e la spalat si n-am mai pozat-o). Si n-am de gand sa ma opresc aici .

******************
Gabi, mami de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

vivela, ai un baietel


EDITEZ ca sa spun ca sunt niste super botosei. misto tare! as vrea si eu sa fac, dar asa, cu o bagheta magica! cat timp ti-a luat?


Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

vivela, ai un baietel extraordinar de frumos si are niste ochi





Mami de bebe
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u/Chris5Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Vivela m-am exprimat eu gresit...vroiam link-ul in care iti arata cum sa-i confectionezi. Pe cei facuti de tine i-am vazut.

Andreea si Radu Stefan (12.07.2007)

nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Petra, multumesc .

Nu mi-a luat asa mult sa-i fac, la primul a durat mai mult (adica vreo 45 de minute), pana m-am prins eu ce si cum se face...al doilea l-am facut imediat, in 10 minute.
Eu i-am pus in loc de nasturas un clopotel dinala de la coarnele de ren (care se gaseau de sarbatori), asa ca botosii sunt zornaitori si lui David ii place sa dea din picioare .

******************
Gabi, mami de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Andreea, iata situl

http://www.heatherbaileydesign.com/BittyBooties.pdf

scoti la imprimanta tiparul, decupezi si de aici, e f usor...

******************
Gabi, mami de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

vivela, ma incurajezi. 10 minute??? sa iasa minunatiile astea? ma dau acum viteaza, dar daca ma si auziti ca am facut atunci sa ma laudati. ca intentii am multe.

felicitari! sunt super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

Ioana, andreea_c, multumesc frumos (Ioanei si pentru ca m-a scos din listuta! )!

Vivela, numai linkuri interesante ne dai! Multumim.

Mami de Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

fetelor!

La Multi Ani strumfeilor ce astazi implinesc un nr de lunisoare, sa cresteti mari si sanatosi

Alina multumesc pentru poze...superbe, sunteti o familie f reusita, si domnisoara voastra se vede ca papa bine, a crescut atat de frumos
a...si tortul ala arata demential, mi-a plouat in gura o buca' de dupa-amaiaza.

Fetelor cu ce sa va mituesc eu pe voi sa ma ajutati intr-o problema???
Please!!!!
Sa va spun:dupa 3 zile de negocieri cu omuletul meu, am hotarat ca nu-l vom lasa pe Kevin la cresa, si macar ptr cateva luni pana ne mai revenim un pic financiar, voi lucra doar 3 zile pe sapt, in aceeasi companie(apropo uitati www.ystable.co.jp/restaurant/xexatago/bar.html" target="_blank">AICI am lucrat eu, va astept la un cocktail din partea casei), de fapt vor fi 3 nopti, tocmai ca sa fie unul din noi acasa cu Kevin.
Problema este ca va trebui seara inainte de culcare sa-i dea al meu laptic de la mine cu biberonul, si Aici vine problema...nu-l accepta fetelor!Ce ma fac?cum sa fac?
Am incercat in asta seara, dupa baita, nu stiu....poate nu era nici prea flamand, ca mancase cu vreo 3 ore inainte...insa il scuipa cat colo, si ma trage de tricou.Se prinde cu manutele de mine si tipa, plange se uita in ochii mei, ma termina...
am o luna de zile la dispozitie sa-l invat sa suga din biberon, macar o data pe zi, seara, ca diminata la 6 eu voi fi acasa si ii pot da tzitzi.
Va rog daca v-ati lovit de o problema asemanatoare sfatuiti-ma...mi se rupe inima cand il vad ca plangge dupa tzitzi



Nikole,mami lui albastrel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Eh, eu am idei de pantofiori cu floricele, margelute, fluturasi... dar parca nu merg la baieti. Trebuie sa-mi fac si o fetita, e clar .
La ai mei a durat putin ca n-am avut niciun fel de "imbunatatiri" de acest gen.


******************
Gabi, mami de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput