Nou stil de viatza (177)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Pleaca omu un pic si va gaseste la capitol nou.

Carmen putem face si echipe de 4 ca e bine.Mie imi e indiferent.

Cuscra uneori chiar nu avem ce face cand trecem prin unele lucruri .Si o spun ca am si eu o sarcine de 12 saptamani pierduta si uneori ma intreb cum ar fi fost.

Tzuni mai da buna intrebare a pus Delia faci provizii de tigai sau ce?

Rolo ai si decodor de asta veselie mare.

Zuzilici e greu da viata ne incearca prin multe si eu sper sa reusesc sa trec maine fara sa fac vreo stare de soc pe acolo.

Diseara facem o petrecere ceva ca eu sigur am sa stau de paza.

Ma duc sa fac de mancare orez cu legume si ceva carnita.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Zuzi: imi pare rau sa aud ca aveti asa probleme. Nepotelul meu a avut exact la fel, dar nu i-au facut nimic.
Laura: vreau si eu la tine la caldura. Ma primesti?
In sfarsit a ajuns si barbatu' acasa. Azi nu mai am treaba cu cupilu ca va sta numai pe capul lui.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Da Cuscra uneori viata iti da lovituri pe care nu ai ce face si le primesti, te ridici si o iei de la capat....asa am facut si eu si acum am o minunatie de baiat si tu o minunatie de fata Spor la gatit.
S-a trezit Dany, ma duc sa-l iau in brate si sa ma joc cu el ca m-au rascolit amintirile.



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Delidana, Carina, Crys, Gusta multumesc frumos pentru cuvintele voastre.

Carina multumesc pentru explicatiile din celalalt capitol referitoare la BMR. No la activitatea mea se pare ca am voie sa pap in jur de 1900 cal. Dar mi-a placut ce-i zis referitor la caloriile di telina. Totusi mi-ar place un site care sa-mi zica si cate tre sa pap fara sa dau peste cap BMR dar sa si slabesc.

ZIETGEIST



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Vai Zuzulici...nu stiu ce sa zic...va fi bine, de asta sunt sigura. Da-i incolo de bani. Printesa sa fie sanatoasa si voi.
Referitor la laptele de seala...pana mea, daca nu i-l dau pot sa plec de-acasa. Insa o sa-i scot in primavara asta bineronul, sa ii dau in canita. Mai avem si pampersul de scos . Planuri mari
Sanatate multa



Hopes si minunea mea - www.totsites.com/tot/eduardp" target="_blank">Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

quote:
Originally posted by Hopes

Vai Zuzulici...nu stiu ce sa zic...va fi bine, de asta sunt sigura. Da-i incolo de bani. Printesa sa fie sanatoasa si voi.
Referitor la laptele de seala...pana mea, daca nu i-l dau pot sa plec de-acasa. Insa o sa-i scot in primavara asta bineronul, sa ii dau in canita. Mai avem si pampersul de scos . Planuri mari
Sanatate multa

Hopes si minunea mea - www.totsites.com/tot/eduardp" target="_blank">Eduard



Hopes sunt copii si copii. Poate ca Eduard e un caz fericit care n-o sa aiba probleme. Ce te pot sfatui eu acum e sa ii dai laptele inainte de culcare cu vreo 1/2 ora si dupa ce-l termina sa-l speli pe dinti. Apoi la culcare daca plange dupa sticluta, da-i-o cu apa. Asta facem noi acum cu Isabella dar din pacate ne-am trezit cam tarziu...

Insa stiu multi copii care n-au nici o problema de dantura si beau lapte la biberon la greu, noaptea. Sper sa fiti din cei norocosi.

ZIETGEIST



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

quote:
Originally posted by Zuzilici

Delidana, Carina, Crys, Gusta multumesc frumos pentru cuvintele voastre.

Carina multumesc pentru explicatiile din celalalt capitol referitoare la BMR. No la activitatea mea se pare ca am voie sa pap in jur de 1900 cal. Dar mi-a placut ce-i zis referitor la caloriile di telina. Totusi mi-ar place un site care sa-mi zica si cate tre sa pap fara sa dau peste cap BMR dar sa si slabesc.

ZIETGEIST



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)


Zuzi: 1 kg de slabit/ ingrasat = aprox 7000 cal. So, ca sa slabesti 1 kg / saptamana deficitul caloric tre sa fie more or less egal cu 7000 - fie reducand aportul caloric din alimente fie facand sport care sa le consume. Ca sa eviti messing up metabolismul trebuie sa: nu mananci mai putin decat BMR-ul tau (1900 e necesarul in functie de activitate la tine, BMR-ul e mai miculut), sa faci sport care ajuta la intensificarea metabolismului pe termen lung.
Infometarea (aportul caloric sub limita BMR-ului propriu) este insa cel mai mare dusman al metabolismului si in plus scaderea in greutate masiva din timpul infometarii nu este decat in proportie mica din fat tissue (scade de fapt masa musculara si apa). De aici vine faimosul yoyo effect.
Mai sunt multe de zis, dar asa pe scurt sper ca te-am ajutat. Eu am reusit sa slabesc constsi frumos abia dupa ce am vazut ca exista logica in toata afacerea asta si nu tine decat de tine sa te controlezi.

Hopes: poate n-ar fi rau sa incerci incet incet sa faci asa cum zice Zuzi cu lapticul. La noi a fost usor ca de la 1 an si 2 luni copilul a refuzat vehement biberonul. Partea proasta e ca a refuzat si laptele de orice fel pana la 2 ani. Dar acum e ok, il bea cu placere, fata de mine care nu pot sa il suport.

Vad ca sunteti prinse cu concursul. N-aveti nevoie de antrenor (ma bag si eu in seama singura )

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Anda Si pentru ca am fost pe faza si nu te-a adjudecat nimeni te iau eu Personal Coach & Trainer.

ZIETGEIST



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Zuzi: http://www.caloriesperhour.com/tutorial_all.php


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

quote:
Originally posted by carina

Zuzi: http://www.caloriesperhour.com/tutorial_all.php


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai



Hmm! Deja mi-ai dat homework... sa stii ca-mi place. Pune si biciul pe mine si sgur o sa fac treaba buna.
Sa am "spovedesc" seata la ce m-am porcit? Sau s-o fac imediat dup[a ce-am comis-o ca sa nu se repede?

ZIETGEIST



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput