Nou stil de viatza (177)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Zuzi la servici esti? Ce mai face Isabella? Cu cine o lasi cat esti la servici? Baiatul meu este mai bine, doarme acum...m-am linistit.



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

Tlaura io is aici, amu am iesit din sedinta si fug acasa unde sper sa am net. Si decodor

mama de Ileana Cosanzeana

pozele mele
si Albumul frumoaselor

"De poti sa nu-ti pierzi capul cand toti in jurul tau si l-au pierdut pe-al lor gasindu-ti tie vina...
De poti s-auzi cuvāntul rostit cāndva de tine
Rastalmacit de oameni, ciuntit si prefacut" - R. Kipling

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Cei din urma vor fi cei dintai.

Iaca va zic si eu : Bine v-am gasit la capitol nou.

Marilena cu Dumnezeu inainte si-o sa fie bine ai sa vezi. Stiu exact ce simti si cred ca mai am putin si-o iau pe urmele tale.

Isabella are probleme cu dantura de la biberoanele pe care nu le mai lasa. Stiu ca-i si vina mea ca i le dau, dar cum pe timp de zi nu-s cu ea acasa... In orice caz ideea e ca pe 19 Martie o sa fie internata in spital si anesteziata ca sa i se poate lucra dantura. Si nici macar 2 ani nu are. Anestezia asta totala insa imi pune capac. Am si eu cand am aflat de nu-ti spun dar ma gandesc ca D-zeu e mare si are grija de toti. Daca ar sta si-ar fi intelegatoare poate ca n-ar fi nevoie de anestezie... dar cum sa-i ceri unui copil de nici 2 ani sa stea cuminte la dentist cand sunt adulti care nu reusesc. Succes maine si sa stii ca ne gandim la tine.

Khristin superb Craciun ai avut. Si Yasmine e o cretulina incantatoare. Isabella creste si asa cum am scris mai sur deja au inceput problemele. De mutat o sa ne mutam pe 26 Martie.

Crys ramane cu matusa lui F care a venit si Ro. Se inteleg foarte bine si-au prins drag una de alat chiar daca au momente cand nu vor sa se vada....[:D} Daca-s eu acasa Isabella vrea numai eu sa am grija de ea (olitza, schimbat, spalat, mancat, etc).

Fetelor va pe toate si revin. M-am rascolit un pic vorbind de Isabella. Si nu-i decat vina mea ca s-a ajuns aici. Daca eram mai dura si taiam biberonul la timp...

ZIETGEIST



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

Zuzi, zuzi vine berea si la tine mintenash

mama de Ileana Cosanzeana

pozele mele
si Albumul frumoaselor

"De poti sa nu-ti pierzi capul cand toti in jurul tau si l-au pierdut pe-al lor gasindu-ti tie vina...
De poti s-auzi cuvāntul rostit cāndva de tine
Rastalmacit de oameni, ciuntit si prefacut" - R. Kipling

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

quote:
Originally posted by rolo

Zuzi, zuzi vine berea si la tine mintenash

mama de Ileana Cosanzeana

pozele mele
si Albumul frumoaselor

"De poti sa nu-ti pierzi capul cand toti in jurul tau si l-au pierdut pe-al lor gasindu-ti tie vina...
De poti s-auzi cuvāntul rostit cāndva de tine
Rastalmacit de oameni, ciuntit si prefacut" - R. Kipling


Pe patine? Atunci [cheers}. Sa inteleg ca ai net acasa??? Si decodor digital????

ZIETGEIST



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Zuzulici ce probleme are bebelina la dantura? Nu de alta da si al meu baga la greu cu biberonul, nu ziua, da laptele de seara si cel de dimineata la biberon i-l dau

Hopes si minunea mea - www.totsites.com/tot/eduardp" target="_blank">Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Scriu acuma cat mai stau pe acasa (plec peste vreo juma' de ora), caci pe urma iar scrieti 20 de pagini si nu mai apuc sa raspund nimanui!
Alina, vremea pe aici e foarte frumoasa; 15-17 grade ziua. azi a fost un pic mai rece, in rest mai avem putin si ne lasam in tricou!

fetelor, deviez si eu un pic de la subiect: cand a pierdut BB sarcina? Eu nu pot sa citesc ca ma apuca plansul!
Criscosty, Eu am facut de mult de tot un chiuretaj, dupa care plang si il regret si in ziua de azi; dar cred ca atunci cand iti doresti copilul si il pierzi, durerea e ingrozitoare! Iti inteleg suferinta!

da hopes, pregateste-te! s-o trezeasca cineva si pe Rolo!~

Cand incepe concursul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

O fi fost Carmen prima care a scris da' eu am fost prima care a votat. Si vad ca nu s-a mai inghesuit nimeni de atunci...

Zuzi, sper sa fie bine si cu Isabella, draga de ea.


www.wrongspelling.com/album/" target="_blank">Pozele mele * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Zuzi imi pare rau pentru problemele printesei, ma voi gandi la voi, sa treaca repede peste asta
Laura concursul incepe pe 12 februarie.



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Draga mea, Hopes, laptele de seara face ravagii deoarece ii ramane intre dinti si formeaza carii... Cel putin asta s-a intamplat la Isabella. Si nu are decat 8 dinti si 4 masele in gura, dar se pare ca toate sunt afectate un pic. Lucratura care o fac astia mi se pare de necrezut. O sa-i curete cariile si unde e nevoie ii reconstruesc dintii cu riscul de-a pune "piloni" (cred ca asta-i termenul) metalici si a reconstrui dintele in jurul lor. Si toate astea doar pentru a nu fi rusinat copilul mai tarziu cand merge la gradinita si ar vedea-o colegii fara dinti si-ar face misto de ea. Pun foarte mult accent pe self-esteem aici. Binenteles ca e vorba si de speach = vorbire care se dezvolta intr-un fel daca au dintii de lapte in gura si cu totul diferit daca-i scoti (asta ca sa nu te mai coplici cu repararea lor ca oricum cad).
Acum insa vine bomba cea mai tare...toata afacerea ne va costa $ 2,951.00. Ieftin ca braga, nu? Noroc ca are sotul asigurare 100% si speram sa recuperam toti bani.

ZIETGEIST



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput