mamica singura

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Daca ii va fi greu fara tata... te asteptai sa isi lase familia ca sa fie tata pentru copilul vostru? Dar la copiii pe care deja ii are te-ai gandit o secunda? Ei nu au nevoie de tata?

Roxie, bubulutza Denisa (23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian (11 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chevara spune:

de gresit am gresit .acum nu asta e problema..am zis ca il iubesc si nu pot trai fara el acum insa nu prea am de ales mai am 2 luni si nasc si voi fi singura doar cu mama si nu stiu cum va fi fara el. El a fost egoist si nu a contat nimic din relatia noastra numai posibilitatea ca si-ar putea pierde ceilalti copii il innebunea...acum a plecat,si eu nu stiu cum voi trece peste asta desi el mi-a spus mereu ca un copil nu are loc in aceasta relatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jollie spune:

quote:
Originally posted by ellej

Sotia lui ce parere are, ai facut bine sau nu?




da' ce crezi ca p-astea le intereseaza parerea sotiilor ... sau copii legitimi???

Si daca voia un copil numai pentru ea , o informez ca exista inseminari artificiale si banci de sperma ...

Din partea mea pt Chevara:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Eu zic cå el e la fel de vinovat ...dacå are familie si copii....ce i lipsea?E usor de judecat dar eu zic cå fata asta nu e singura care a gresit ...e greu de pus intr o situatie de asta ,,,numai ea stie de ce a ales varianta aceasta...dar så nu aruncåm cu pietre numai in ea....are si el vina lui---

Chiara...nu as vrea så fiu in situatia ta ...fiecare face greseli...copilasul tåu nu va avea nici o vinå.... faptul e consumat....DOAMNE AJUTÅ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Scuze cå am scris numele gresit, Chiara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Cred cå am nevoie de ochelari...acum am våzut cå numele este de fapt Chevara.Scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Originally posted by mikki2

Eu zic cå el e la fel de vinovat ...dacå are familie si copii....ce i lipsea?E usor de judecat dar eu zic cå fata asta nu e singura care a gresit ...e greu de pus intr o situatie de asta ,,,numai ea stie de ce a ales varianta aceasta...dar så nu aruncåm cu pietre numai in ea....are si el vina lui---

Chiara...nu as vrea så fiu in situatia ta ...fiecare face greseli...copilasul tåu nu va avea nici o vinå.... faptul e consumat....DOAMNE AJUTÅ



Vinovatia lui e foarte clara. Auzi, nu vrea sa-si piarda copii dar umbla in dreapta si-n stanga. Sper sa capete ce merita.

Iar motivele pentru care Chevara a facut asta le-a spus singura "nu credeam ca pot trai fara el". Acum depinde de varsta ei: daca are douazeci si un pic poate fi considerata drept naivitate, daca are peste treizeci e prostie curata.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chevara spune:

am 34 si relatia dureaza de 10 ani..era caldut pentru amandoi si comod si chiar nu are nici o vina pentru copil despre moralitatea relatiei ........am fost egoista il doream pentru mine macar un pic desi stiam ca nu si-ar parasi familia mi a spus-o mereu dar .....numai ca acum am simtit ca e mai important un copil decat el si da am sperat ca o sa-l accepte<nu recunoasca>iar familia lui nu aflase decit tarziu cand cineva i-a facut <un bine>sotiei si ia-a spus de noi >cred ca tacea pentru copii ei sau nici eu nu stiu..credeam ca ce nu sti nu are cum sa-ti faca rau.iar eu l-am iubit prea mult .Oricum ar fi multumesc pentru raspunsuri aveam nevoie sa spun cuiva prin ce trec..la revedere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ICAI spune:

TREBUIE SA FII PUTERN PENTRU FIINTA CAREIA II DAI VIATA.EA NU ARE NICI O VINA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

iti doresc sa ai un bebe sanatos si sa-i dea dumnezeu tot binele din lume, el nu e vinovat cu nimic, dar daca tu ti l-ai dorit o sa te descurci si fara tatal copilului....sti, tata nu e cel ce doneaza spermatozoidul....esti inca tanara si poti sa-ti gasesti un sot si un tata copilului....

eu totusi ma mir cum ai putut sta intr-o relatia ca asta 10 ani???daca iti doreai copii si cel cu care traiai ti-a spus clar situatia de ce nu ai cautat in alta parte fericirea??mie asta mi-e greu sa pricep...si el daca nu vroia alt copil de ce nu a fost mai atent, mie mi se pare un tipul un gunoi.....imi cer scuze daca jignesc dar e parerea mea, poate iti va fi mai bine fara el...

nastere usoara si sa mai intri pe forum, o sa-ti fie util de multe ori dupa ce-l vei avea pe bb acasa

Mergi la inceput