mamica singura

mamica singura | Autor: chevara

Link direct la acest mesaj

am ales eu sa fiu mama singura.El nici vorba sa l recunoasca e casatorit are copii...si nu a vrut acest copil...dar eu da cu pretul de a-l pierde.acum ce va fi...suntem colegi de servici el va fi cu ai lui,iar eu singura,sau nu ca il voi avea pe bebe.Am nevoie de paerea voastra..am facut bine???

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Este situatie identica cu cea a unei colege de la mine de la servici.
Doar ca au trecut 6 ani de atunci.
Singura pretentie a colegei a fost sa nu apara linie la numele tatalui. Pt a nu avea copilul de suferit la inscrierea in gradinita, scoli, etc.
Relatia lor a ramas la nivel de colegialitate. El nu si-a dorit copilul. Deloc.
Pt ea era probabil o ultima sansa sa devina mama.
Ea este multumita si implinita. Copila stie cine ii este tatal, primeste din cand in cand cate o atentie sau cadou. Atat.
Fiecare au viata lor.



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

quote:
Initial creeata de chevara

am ales eu sa fiu mama singura.El nici vorba sa l recunoasca e casatorit are copii...si nu a vrut acest copil...dar eu da cu pretul de a-l pierde.acum ce va fi...suntem colegi de servici el va fi cu ai lui,iar eu singura,sau nu ca il voi avea pe bebe.Am nevoie de paerea voastra..am facut bine???



tu ce crezi?ai facut bine?ca e important....

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335caaaf2519b61b5749c" target="_blank">sau aici!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335ca8912bee4eb57007e" target="_blank">Poze cu minunea mea!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335cab78498ee3f8d3db6" target="_blank">Baloane modelate
Ce face omul la plictiseala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chevara spune:

alegerea a fost numai a mea...grav e ca a aflat si sotia si acum ameninta cu divortul si deci nici o speranta sa -l recunoascaChestia cu liniuta e chiar asa grava???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Initial creeata de chevara

am ales eu sa fiu mama singura.El nici vorba sa l recunoasca e casatorit are copii...si nu a vrut acest copil...dar eu da cu pretul de a-l pierde.acum ce va fi...suntem colegi de servici el va fi cu ai lui,iar eu singura,sau nu ca il voi avea pe bebe.Am nevoie de paerea voastra..am facut bine???



Sotia lui ce parere are, ai facut bine sau nu?

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Daca ai facut bine sau nu alegand din proprie vointa aceasta situatie... prefer sa ma abtin de la comentarii. Ce vreau sa spun insa este ca "chestia cu liniuta" nu e asa de grava. E poate cel mai putin grav aspect in toata situatia unui copil care creste fara un tata alaturi. Eu n-am surprins pana acum nici macar o privire piezisa sau vreun comentariu deplasat cand am prezentat certificatul cu liniuta al fetitei mele in diverse locuri (inclusiv la inscrierea la gradi), si nici comportamentul celorlalti fata de ea nu e afectat de acest amanunt. Altele sunt problemele reale...

"Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money."(Cree Indian Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Originally posted by chevara

alegerea a fost numai a mea...grav e ca a aflat si sotia si acum ameninta cu divortul si deci nici o speranta sa -l recunoascaChestia cu liniuta e chiar asa grava???



Adica daca pana sa afle sotia mai era santajabil, acum nici gand ? Doamne, mare ti-e gradina!

Daca nu vrei liniuta, faci testul de paternitate, iese deshteptul cum ca e tatal, e obligat (din cate stiu) sa-ti plateasca contravalorea testului dupa care ii da numele lui copilului si gata. Dar cred ca asta stii si tu, ti le spune oricine. Tu vrei de fapt sa-ti spunem ca e decent si de bun simt sa te incurci cu un barbat insurat, cu copii si sa mai faci si un copil cu el? Iti raspund eu: faptele tale denota un mare caracter, delicatete si inteligentza. Esti de acord cu mine?

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

ntz, ntz ellej, da' rea mai esti! ce-i strici fericirea fetii? nu vezi ce inocent ne intreaba ea: "am facut bine?"
moi je crois que c'est un troll....

b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Chevara, sa-ti raspund la intrebari:
1. tu stii daca ai facut bine... dar daca el nu te vrea, de copil sa nu auda, cred ca de aici ai deja raspunsul.
2. Liniuta nu e grava, cum spunea si Ameera. Eu as prefera liniutza, chiar si cand eram casatorita cu tatal copiilor si stateam impreuna, ai mei copii nu stiau ce inseamna tata.
Oricum si daca el s-a certat cu nevasta, poate va divorta, dar putine sunt sansele sa se refugieze la tine. Daca te iubea, deja statea de mult cu tine... La mare suma de bani nu te poti astepta din partea lui, maxim o treime din salar se poate retine pt pensie alimentara, si suma respectiva se imparte la nr. total de copii. Adica la un salar minim pe economie si 2 copii din casnicia anterioara te poti astepta la vreo 50 ron.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chevara spune:

PROBLEMA NU E SUMA DE BANI SI NICI TESTUL DE PATERNITATE PE CARE NU IL VREAU...mA GANDESC DACA O SA-I FIE GREU MICUTULUI FARA TATA AUD ASA MULTE PARERI SI ACUM PARCA NU MAI STIU AM FACUT RAU DORIND UN COPIL NUMAI PENTRU MINE??/MA VA CONDAMNA MAI TARZIU>///Aici e dilema mea Oricum faptul e consumat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Originally posted by chevara

PROBLEMA NU E SUMA DE BANI SI NICI TESTUL DE PATERNITATE PE CARE NU IL VREAU...mA GANDESC DACA O SA-I FIE GREU MICUTULUI FARA TATA AUD ASA MULTE PARERI SI ACUM PARCA NU MAI STIU AM FACUT RAU DORIND UN COPIL NUMAI PENTRU MINE??/MA VA CONDAMNA MAI TARZIU>///Aici e dilema mea Oricum faptul e consumat .



Asa cum unii dintre noi isi condamna poate parintii, exista posibilitatea ca si copii nostri sa ne condamne pe noi mai tarziu, indiferent din ce motiv (unii isi condamna mamele care au stat toata viata langa un tata abuziv, in loc sa divorteze). Daca asta e singura ta problema, stai linistita, ca nici mamele ai caror copii au tatal langa ei nu sunt la adapost de eventualele critici ale copilului lor, cand va fi mare. Daca il iubesti pe copil si ai grija de el, inseamna ca ti-ai facut datoria fata de el si asta conteaza.

Poate ar trebui sa te gandesti cum ii vei explica moralitatea ta indoielnica, asta e un subiect de reflectie.



Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput