Miresele anului 2006 (90)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

deocamdata pare rezolvat al meu...
ma rog, si ieri parea la fel si, totusi, azi... surprize-surprize...
Sper sa nu se mai repete prea curand...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata!
...vine o cafea mare de la Mures

greu mai e luni...si wee trece ca si cand nu ar fi


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Buna cafelutza de la Mures . Asa-i si cu weekend-ul, bata-l vina, ca trece de parca nici n-a fost.
Is un pic cheauna, ca mi-a trebuit aseara sa stau sa vad filmul de pe Acasa... macar de merita ca s-a terminat aiurea (sau visez eu prea mult happy-end-uri).
Sambata am stat in casa, ieri am iesit pana in Selgros si Ambient. Ne-am luat scaun de birou tapitat cu portocaliu (se potriveste super) si candelabru (ma rog, vorba vine candelabru). Mai avem covorul si apoi asteptam mobila.
Ma intorc la rapoarte, n-am nici un chef... dar asta e.
si o saptamana buna va doresc!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

da vad ca a-ti fost la shopping nu gluma Aly
spre sa va iasa si mobila asa cum va doriti!

noi vineri am mers sa ridicam perdeaua si draperia...care era gata de joi dar din lipsa de timp...am ajuns doar vineri
am facut si niste cumparaturi...asa ca sambata si duminica am avut program de voie

Gio si eu astept poate i se face cuiva mila si pune barele alea de inox pt perdea...sa vedem cand si cum o sa aiba timp Marius, maine pleaca in delegatie si se intoarce vineri asa ca poate in wee urmator

tot la capitolul cumparaturi, am ajuns la concluzia ca imi mai trebuie un dulap in baie ....si o sa trebuiasca sa schimb si fierul de calcat ca asta care il am ma cam lasa...e si cam vechi...si noi cum umblam in camasa zilnic e musai...

referitor la filme...a-ti vazut careva Prison break...creaza dependenta...dupa ce vezi 2-3 episoade nu te mai poti opri
...sunt la episodul 14 (prima serie)...Mariu e la seria 3...da zici ca suntem nebuni...el la calculator, eu la laptop...fiecare cu episoadele lui...si uite asa in wee am avut vizionari intense!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana am avut o super bafta cu scaunul. In Selgros n-am gasit decat pe negru/albastru. Am gasit in schimb in Ambient si nu ne venea sa credem ce la fix se potriveste nuanta. E drept ca poate gaseam mai ieftin in alta parte, dar decat sa mai umblam, ca asa cum zici tu, mai greu cu timpul. Tot din Ambient am luat si corpul de iluminat, chiar au chestii fainutze astia, majoritatea le-am luat de la ei. Cu covorul o sa fie putin mai greu (cred) ca ne trebuie ori unul mare care sa intre si sub birou (sa nu stricam parchetul cu scaunul) sau unul mijlociu si unul mic. O sa mergem joi sa ne uitam la Practiker, acolo am vazut modele la fel la mai multe dimensiuni.
Si eu vreau sa-mi schimb fierul de calcat... Cel pe care il am functioneaza inca, dar nu-mi mai place mie, ca-i slabut si din uscator ies mai sifonate hainele... plus camasile sotzului. Dar inca nu m-am hotarat exact ce vreau.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Multumim de cafea.
Aly noi am luat scaun din Selgros pe albastru, pt. camera lui marco. oricum nu sunt prea incantata de el, dar asta e.
Oana pai de ce crezi ca am platit 60 lei montatul barelor? ca sa nu stau cu ele prin casa si sa nu se accidenteze pticul. In plus, Clau nu are masina de gaurit, asa ca....
si noua pe marit ne ajung, sapt. asta le am montate. pe urma dau indicatii cumnata-mii sa faca draperiile si sa vedem pe cine le trimite.
Eu mi-am luat fier de calcat de la Philips, ala ultimul iesit, cu gauri de vapori chiar si in varf. a fost vreo 3 mil. si ceva, dar sunt super multumita de el.

azi l-a dus Clau pe marco la gradi, dar a fost musai sa merg si eu cu ei.
Este gheata pe stradutele dintre blocuri, asa ca nu ma incumet cu masina pana nu se incalzeste vremea. si am atata treaba si multe de rezolvat in oras.....
nu mai fac azi, s-ar putea sa vina sambata socrul cu nevasta-sa, asa ca ramane sa fac mai pe joi, sa fie proaspat facut.

o sapt. buna sa aveti, si sa treaca repede...ca mi-e dor de weekend.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ralule merci de ceiutz.
Aly sa stapaniti sanatosi scaunul de birou si corpul de iluminat.
Prietena la cumnatul meu si-a luat ceva folie transparenta care se pune pe parchet sub birou ca sa nu-l zgarii, dar nu stiu unde se gaseste. Ma pot interesa daca vrei. Si noi am vrut sa ne punem, dar pana la urma am renuntat si s-a cam zgariat parchetul. Nu se vede numai daca te uiti atenta, dar sunt niste dungulite pe el, noroc ca nu sunt albe sa vada.
Eu am fost de dimineata la laborator sa-mi scot analizele, si de acolo am avut intentia de-a ma duce la biblioteca sa-mi scot niste carti de citit si chiar am fost pana acolo, dar numai de la ora 13 deschide azi, asa ca am facut cale intoarsa. Macar m-am plimbat un pic ca e frumos afara.

30+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

haideti la (91)

Foto Ralu

Mergi la inceput