Miresele anului 2006 (90)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by krelia


iata ce am primit de sf.valentin aici



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.




...si sa mai spunem ca a disparut romantismul din barbatii nostrii

foarte mumos cadoul


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

edit: mda, fratele nu mi se muta in Iasi, ca dobitocii aia de la Minister au scos numai niste locuri ciudate pentru repartitie. Din sase sute si ceva de locuri, au scos 29 in cele mai aiurea locatii: Braila, Babadag, Curtea de Arges, C-lung Muscel. Doar in partea de sud toate si... destul de departe.

Foto Ralu




madam da ce ai tu cu locatiile astea?
si mai ales Curtea de Arges de unde e Marius
ai fost tu sa vezi cum e pe acolo si nu ti-a placut? Barajul Vidrarul, Manastirea, muntii ...foarte frumos (glumesc, sper ca te-ai prins)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi suntem bine...am fost de am comandat galeriile-barele din inox pt. living. Am platit si montatul lor, macar stiu ca nu mai astept dupa domnul sot, care oricum nu are scule. asa ca ne-am usurat rapid de niste banuti multi...macar ne-am scos ca imi face cumnata draperiile, ca are totusi material sa-mi ajunga.
Asupra candelabrului nu ne-am decis, asa ca nu am luat acum. cred ca-l lasam pe cand vine urmatorul salar.

va si weekend fain sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Hello, gagici!
Liniste si pace pe aici, se pare...
Am inviat si eu... adica calculatorul si netul meu. Sper sa mai raman pe aici.

Oana, sa stii ca m-ai distrat... Pai eu n-am, in principiu, nimic cu acele locatii. Si, culmea, sa stii ca imediat dupa ce mi-a terminat de insiruit locurile, i-am zis pe loc Curtea de Arges :)) I-am si spus: "Du-te acolo, sa am si eu motiv sa ajung in zona aia... in concediu."
Faza nasoala e ca erau locatii super, de unde, intr-adevar se putea pleca spre a face cariera... pe viitor. Nimeni nu-si inchipuia ca nu va fi ceva pe directia Cluj, Bistrita, Piatra Neamt, de Iasi... nici nu mai zic, Bucuresti, Craiova - mai ales...
Asa a fost ghinionul lor anul asta.
Oricum, se pare ca deocamdata ramane pe Braila localizat. Joi se face repartitia propriu-zisa si atunci stim sigur. Nu a ales Braila pentru ca e bine si frumos, ba chiar a fost tare descurajat cand a vazut ca nu are ce alege. Si zicea ieri ca se lasa si trece ca economist. Ca el are dubla specializare. E si ofiter, si economist. Intre timp s-a mai linistit un pic. A vorbit cu ala mare de aici, de la noi si ala l-a sfatuit sa aleaga Braila daca se poate, ca si el e tot de acolo venit, ii stie pe aia, se are bine cu ei. Sa mearga sa ocupe postul si ulterior, cel din Iasi face raport si il cere aici. Si se rezolva usor cu un transfer...
Acum, insa, e alta dilema la mijloc... Aia de la Braila pleaca in ianuarie anul urmator in misiune - Irak sau Afganistan. Si al meu frate vrea o misiune de asta neaparat. Si daca vine in Iasi prin transfer, pierde misiunea de la Braila... Daca alege misiunea de acolo, risca sa nu mai poata efectua mai apoi transferul.
E cu 2 taisuri...
Dar credem ca pana la urma, daca se poate intr-adevar, va veni aici si va urma sa plece in misiune cu Lupii Negri de aici.

Cred ca v-am zapacit de cap, da' zilele astea numai la asta ne-am gandit, ne-am invartit, ne-am gandit iar... si tot asa...

Azi am fost harnicuta. Am spalat, am facut mancarica. Acum ma duc sa pap pomelo si apoi sa sterg praful.

Afara e frig, frig, frig... Si din 10 in 10 minute incepe cate un viscol.... ninge ca in povesti, cu fulgi mari. Pacat ca e asa frig...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ral chiar ca m-ai zapacit, dar am inteles cum sta treaba.
si aici e frig de tot, zapada.....cred ca nu mai ies din casa...
Marco a fost azi cu tati pe afara si atat.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, eram mai mult decat sigur ca v-am ametit de tot.
Desi nu asta imi era intentia.
De fapt, mai mult am scris ca sa ma descarc intr-un fel, daca pot zice asa, pentru ca zilele astea am fost cu totii tare tensionati pe chestia asta.
Da' sa stiti ca nu e nevoie sa cititi. Puteti sari pasajele alea, ca doar si-asa nu va preocupa pe voi subiectul... (stati sa vedeti cand o fi sa plece in vreo misiune... atunci vai de voi in ce hal va terorizez... mai ales ca tine vreo 6 luni Eu una ma tot chinui sa-l conving sa nu plece, dar el nici nu vrea sa auda.)
Noapte buna!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


noi vrem sa iesim afara...acum s avad daca poate scoate Clau masina din garaj...cu atata zapada ce e in jur....

Ral lasa ca nu innebunim ca mai citim si altceva. si vorba ta, cine nu vrea, poate sa nu citeasca. lasa ca e bine cand avem unde ne descarca.

si duminica placuta sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

Salutare.

Fac si eu pe gospodina azi, fac niste pulpite in sos de bere. Daca tot nu m-am dus la examen sa fac si eu ceva. Am facut si niste curatenie mai aprofundata, cu spalat mocheta si altele mai grele
Mi s-a stricat calculatyorul si stef se chinuie sa il faca, asa ca i-am luat laptopul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Hello!
La noi si azi au continuat problemele legate de calculator si de net...
De data asta, mai putin din cauza RDS-ului si mai mult din cauza sotului...
Cred ca ma duc sa vad un filmulet.
Noapte buna!

ps - cafeluta si ceiut pentru dimineata!
- Ralule, da' ai fost harnica azi!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Noi am fost plecati in Mall, dupa amiaza.
Maine am atata treaba in oras....dar e polei pe stradutele dintre blocuri si nu ma incumet sa plec cu masina.
asa ca maine am program de.
Ralu sper ca a reparat Stef compu. Cum ai facut carnea cu bere?
Cum merge intre voi?
Ral sper sa rezolvati cu compu si voi.
si o sapt. buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput