Miresele anului 2006 (90)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule eu iau un ceai ca altceva nu prinde bine pe vremea asta inchisa.

Apropo, ati auzit ca iar vine frigul? Brrrrr!!!!!

30+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

La multi ani, Gio! Sa fii sanatoasa, iubita si fericita alaturi de baietii tai!

M-am intors la lucru, ma indop cu medicamente si sper sa nu ma ia mai rau. Nu-mi (prea) curge nasul, dar il simt cat un borcan de muraturi. Numai cat am fugit de la masina la cladire si deja nu mi-a convenit frigul. Mi-e ciuda ca am racit tocmai acum, in weekend planuisem sa facem si noi o iesire www.poianazanelor.ro/ro/" target="_blank">aici dar va trebui sa amanam pe sapta viitoare.
A venit si canapeaua pana la urma, e frumusica, dar lada e super super mica, abia ne-a incaput un scaun (voiam sa punem acolo scaunele pliante de la masa de sufragerie). Am masurat si pentru covor dimensiunile si in weekend mergem sa vedem de covor, candelabru si scaun de birou.

Apropo de discutiile de ieri... nu stiu de ce s-a impamantenit aici ca si 'indolact', probabil de la aglomerarea de consoane din 'indlacto . Eu de la ei folosesc doar mascarponele (cand il gasesc) si mozzarela pentru pizza. In rest, Napolactul sa traiasca, e de baza. Mai iau si Milli (frisca, Napolactul nu mai fabrica) si iaurt Yoplait, dar mai rar.

virtual si fara virusi.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

La multi ani sanatosi, bucurosi si plini de realizari, scumpa GIO!
Pupaturi baietilor!



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy
Apropo, ati auzit ca iar vine frigul? Brrrrr!!!!!


la noi viscoleste...

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Neatza fetele!
si pe aici e incetzoshat...si friguletz... (si eu care credeam iari ca avem sanse de caldurica
legat de lactatele de ieri ...cand maiiau smantana, si eu tot de la napolact iau, sau chiar de la danone, din aia grasa 20%...la laptic zuzu rules, cateodata si danone...iaurtzele de fructe yoplait, iar la cantitate mare...totusi nu am gasit nimic inca, sa rivalizeze cu danone delicios nutriday de visine (ah, exista unul frucht..si nu mai stiu cum, dar nu il gasesc peste tot)
..concluzia..ma indop cu dioxina



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eu in general iau numai de la napolact, mi se par mai sanatoase decat restul. Chiar si iaurturile cu fructe tot de la napolact le iau.

30+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Multumesc gagici.
Macar ceva sa ofer si eu, chiar daca e virtual:


tuturor indragostitilor !!!

Krelia mersi de mesaj.
Ral ma bucur ca ai facut un asa efort de ziua mea.
Aly am luat ingrediente pt. Tiramisu. Mascarpone numai productie italiana am gasit in Real, asa ca am luat pe cel mai scump, asta il foloseam si dincolo, de la Galbani- Santa Lucia. termenul de valabilitate e pana la sf. lui martie, asa ca o fi bun.

a venit frigul, la noi de ieri e cu minus. azi erau -2 grade si cica, sambata va fi mai frigut.

Copilul meu nu a adormit aseara numai dupa ora 12. asa ca l-a pus Clau sa-mi zica LMA. a fost asa de dulce:"t'ani mami!" si m-a pupat si imbratisat. dimineata la fel...m-am topit toata.
L-am dus la gradi si am luat cu husbandul in centru. la pranz merg sa-l iau dintr-o sedinta si mergem sa papam.
Diseara petrecem in 3, caci musafirii vin in weekend.

o zi faina sa aveti cu multe si cadouri frumoase!!!


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio sper sa-ti placa Tiramisu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...prima zi la servici...dezastru...laptop, documente, sarcini de servici, negociere contract, noi atributii
habar nu am cand o sa plec acasa astazi

dar cu toata nebunia am intrat sa zic:

sa ne traiesti Gio
sa fi fericita si iubita (de cei 2 barbati din viata ta )
sa ai parte de tot ce iti doresti!
LA MULTI ANI ! (...si sa ne povestesti cum a fost masa romantica)

...fug inapoi la munca...sper sa mai pot intra, daca nu intru de acasa

PS si mie imi place Napolactul ...si Danone...da nu l-am mentionat ca discutam productia de lactate din Mures


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ieri imi zice Clau de o prietena care intr-o sapt. si-a gasit job. la un birou notarial, pt. inceput 16 mil/luna.
Mi-a picat fatza cand am auzit. incerc sa nu ma depresez si sa ma gandesc ca o fi postul la care nu am aplicat ca se cerea disponibilitate dupa program.

Aly trebuie sa iasa bun, mie imi place si cel pe care-l faceam eu, asta trebuie sa fie si mai si.
Oana mersi. spor la munca, sa termini cat mai multe azi si sa pleci acasa repede. mai bine incepeai de luni.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput