Miresele anului 2006 (90)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

hai ca am citit si din urma

in primul rand sanatate fetelor, Ral si Aly...aveti grija sa va faceti bine!
bagati suc de porto natural ca e tare bunnn!

quote:
Originally posted by Alynutza



Kitzy mascarpone este si in Auchan, dar numai de Prodlacta si Esquisa, ... Oana tu cu ce mascarpone ai facut?





Aly eu am fost in Real...si aveau dor Prodlacta, Esquisa si inca ceva italienesc...n-am stiut ce sa aleg si am zis ca iau ceva romanesc in ideea ca o fi mai proaspat...
...n-am luat 1 kg ca m-am gandit nu care cumva sa nu imi iasa...ca imi parea rau ca am dat umai pe mascarpone peste 20ron ...dar a iesit perfect fiindca tava in care am facut nu e foarte
mare
...oricum vreau sa o schimb cu una un care sa incapa perfect un picot in lungime

Gio...fain ca si-a gasit verisoara ta rochita...sa se bucure de ea asta conteaza...ca acu e doar o data in viata si iti mai permiti extravagante nu?! ...fiecare cu pasarelele lui

Kitzy, plimbate, relaxeaza-te...ca dupa ce vine bb-lina esti la "servici" 24 din 24

Kreliuz nu ma sterge ca apar
...dar am dureri din ce in ce mai mari de spate si mai ales seara, daca am umblat mult sau am stat pe scaun mai multe ore...de musai sa ma pun in pat
...azi merg la doctorul de familie sa imi dea o trimitere...ca asa nu se mai poate!

voi v-ati facut analizele alea gratuite?



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly daca iau doar 500 gr mascarpone reduc la jumate si celelalate ingrediente?
Oana asa...sa inteleg ca nu e mascarpone dintr-asta la Real. atunci merg direct in Selgros, poate gasesc acolo. Sincer, eu cand am facut Tiramisu, am folosit doar mascarpone italienesc si parerea mea, e ca nu se compara cu asta romanesc.
Analizele gratuite nu le-am facut inca, am pierdut talonul lui marco. oare ce se intampla? dr. a zis sa stau linistita si sa-l caut cu calm, ca nu e graba, avem tot timpul sa le facem.
ai grija cu spatele, fugi la dr. sa vezi ce e.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...nu stiu cume cu mascarponele asta...io am luat 2 cuti x 250gr de la Prodlacta si consistenta era diferita una mai solida alta mai lichida...si datele de fabricatie erau aceleasi
naiba stie! pana la urma io cred ca e aceeasi mancare de peste! pretul difera doar
dar la Real altceva nu am gasit!

Marius si-a pierdut tot asa talonul, prin casa ...asa ca mergem incolonati azi la doctor eu, Marius si mama!
oricum ai un an parca sa le faci! asa ca timp este...

maine e prima zi de munca ...ma pregatesc psihic...ca am lipsit mai mult de 6 luni...deci trebuie sa o iau de la capat ca si la o noua angajare...protectia muncii, toate analizele etc.
sper sa le rezolv repede cel putin protectia muncii care dureaza 2-3 zile...daca nu s-a schimbat colegul de acolo ii explic ca citesc la mine in birou ca el e in alta cladire
iar cu analizele cu siguranta dureaza ...ORL, psihiatru, plamani, sange etc...sa vad daca le-oi rezolva in stil romanesc ...adica platit si rezolvat stampile!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Aly, bate-te cu ei, nu-i lasa!!
onutz, cumva ai trimsi durerile alea de spate si prin capitala? ca abia ma misc frate, ma dor toti muschii spatelui, zau!...si mai tre sa si ies pana la neshte tanti croitorese sa iau niste fuste pt mama ...si n-am nici un chef, dar nah..e pt mamon, nu?
ai grija cu spatele, baga si tu un masaj diseara, cu baissa ferbinte ferbinte
ah, cu rds si facturile si noi am patit-o...din noiembrie pana acum nu ne-a trimis decat o singura data factura de cablu, inr est..pauza...dar, oricum ar fi..buni rai...eu tot ma bag la ei peste un an doi..la net..ca la clicknet nu mai suport...si melcu' merge mai rapid decat ei...iar cea mai mare porcarie posibila...sa nu poti vorbi la un alt telefon decat la cel la care ai calbat firul de internet...ca altfel perzi reteaua...mi se pare o aberatie fara margini...asa, daca doamne fereste o merge si netu pe rds prost..macar sa ma razboiesc cu un singur furnizor

Gio, bine ca nu a dat-o intr-altele..ca tare naspa e ...te sfasie de toate puterile...si ai nostri cum sunt asa..."munti de oameni"..iti dai seama, ca asta le trebuie
da mah, asa se duc banii, fir-ar ei sa fie...da' ce naiba poti face, ca doar nu poti trai din paine si cartofi?...

bai, ce ma distrati cu mascarpone al vostru ....poate ma molipsesc de la voi si ma apuc sa caut si eu prin magazine ...noroc ca nu-i place la al meu, ca altfel...as fi pus-o ...astuia, sa-i dai ciocolata non-stop si s-ar declara cel mai multumit...pai, cine credeti ca a mancat din crema aia de zahar ars de saptamana trecuta?...je, normal...
ah, si ii mai place si palcinta cu mere...dar dupa care iar are nsite simptome deranjante..saracu ...dar la aia nu se poate abtine...ce sa-i fac, daca e prashtie cu stomacu'?...eh, da' la aia n-am eu chef..daca va zic ca am foile in congelator de vreo luna? ...da' m-a palit asa..o astenie de primavara....ca pana acu' era lenea.. (vorba lu' huidu de la carcotasi - a zis-o azi si mi-a placut)
...cu analizele alea..mie nu mi-au venit nici anu' trecut ...nici anu' asta...cred ca m-au sait ...da' culmea..ca l-au sarit si pe barbata-miu ...ce-o avea cu noi?

mai, da ralu s-o fi inecat in hartii?...sau o vedem in curand la K1 in ring cu staneasca aia?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

las ca rezolv eu si cu functionarii
am facut o lista cu ce avem de platit si datele scadente...acu urmeaza sa aflu conturile
cu rds-ul mai merg o data si rezolv...au cont la ING si o sa le fac cate un transfer in fiecare luna...de acasa prin Homebank ca stiu exact ce si cat avem de plata...

la fel ratele, gazul, curentul...mai ramane sa achitam noi chelt de bloc si Casco
uite asa nu o sa ii mai vad la fata pe functionari

mai Kreliut noi net-ul il avem pe fibra...si am abonamentul de 35ron + 21ron cablu...nu ma pot plange ca merge bine!...doar angajatii lasa de dorit!

da ma bate gandul de wireless ...nu stiti amanunte? ca m-a enervat madam aia de acolo ca am si uitat sa intreb...dar e musai ca altfel o sa ne batem pt cablu
avem in dotare : calc normal, laptopul meu si mai primesc si laptop de la servici asa ca e inevitabil un wireless!

cu durerile de spate...tu stai bine daca sunt doar muschii...pe mine ma doare coloana...si se simte o umflatura

si mai am o problemuta ...colegul care m-a invitat la "nunta de urgenta" in 23 februarie...mi-a scris un e-mail in 30ianuarie...acu' eu intelg caracterul de urgenta ...dar avand in vedere ca i-am zis ca vin acasa nu ar trebui sa ma caute sa imi dea invitatia? chiar daca sunt in concediu are nr meu de tel...sau il poate gasi pe Marius...offf incurcate sunt caile Domnului dar mi se parea normal, cu atat mai mult ca m-a anuntat in ceasul al 12-lea...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

da Raluca nu a avut deja examenul cu Staneasca?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!
Am aparut si eu...
Nu va impacientati, penicilina V am luat doar 3 bucati, ieri... Pai farmacista mi-a recomandat. Numai 4 bucati mi-a dat, nici nu a vrut sa-mi dea mai mult. Probabil si-a dat ea seama in ce hal sunt. Si era una mai in varsta, care presupun ca stia ce zice. Eu in astea abia iesite din facultate, nu stiu de ce, dar nu prea am incredere...

Da' durerea aia de spate ati trimis-o si la mine? Ca si eu ma simt de parca toata noaptea mi-ar fi dat cineva cu pumnii in spate...

Aly, ce fain de tine... stai acasa... Eu n-am cum... chiar daca as vrea :(

Kitzy a fost prima harnicuta pe ziua de azi...

Oana, eu n-am facut analizele alea, ca pana la luna mea de nastere, mai este vreme... Dar ma gandesc cu groaza ca trebuie sa ma duc la luat de sange... De asta nici nu stiu daca voi avea curaj sa ma duc... Offf...

Kreliutz, ti-am admirat si eu perdelele, fainute, da' am uitat, cred, sa-ti zic de ieri...

Gio... merge si un pranz romantic... :)


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mama cata tevatura cu mascarponele asta. Gio exquisa (acu' ma uitai si eu cum se scrie corect) o fi italienesc, da' are mai multi aditivi decat ala de Indolact. Eu pana acum am folosit 3 marci: exquisa, prodlacta si indolact, ultimul mi s-a parut cel mai ok, numai musai sa fie proaspat, asta e toata chestia. Am pus poza cu ala de prodlacta, ca din ala e in Auchan si acolo a zis Kitzy ca merge la shoppaiala. Uite, cu chiu cu vai am gasit si poza cu www.abcmag.ro/mascarpone-fiorel-p-4423.html?osCsid=60479b9044d829c167721a1809a147ca" target="_blank">ala de Indolact la cutie de 1 kg. Fiorel ii zice, acuma vad in poza ca ar fi indolacto producatorul... Ce am dat eu acolo in link e portie dubla. Daca faci din 500 de gr mascarpone, faci si restul ingredientelor in jumatate (2 oua, 4 lg. zahar, 33 de piscoturi - sau mai putine daca vrei stratul de crema mai gros).

Onutule daca nici tu n-ai gasit mascarpone de Indolact, la mama lui acasa (is din Tg. Mures)... ce sa mai zic. De asigurare nu comentez, is dezastru multi dintre angajatii nostri. Din fericire, la noi sotzul se ocupa de treburi din astea.

De RDS nu comentez, ca n-am a face cu ei... da' stim si pe altii care nu-s cu mult mai breji .

Fetelor, vedeti ca nu-i de glumit cu spatele. Faceti ceva tratament, unguente, masaje, chestii, nu va lasati asa (eu vorbesc).
La analizele alea din programul de sanatate inca n-am fost ca nu mi-a venit randul inca. Sotzul a fost anul trecut in noiembrie, fix dupa ce s-a indopacit 3 zile la rand cu tort cu 3 feluri de ciocolata si alte bunatati asemenea... dup-aia se mira de ce i-a iesit colesterolul prea mare si glicemia cam sus... . Dar n-au fost asa alarmante valorile, si avand in vedere regimul alimentar de dinainte, eu zic ca-i sanatos tun.

Mi-am pus si eu mancarica la facut (niste cartofi frantzuzitzi) si cred ca zbor in pat dupa ce pap.

Boticule ai dreptate, am noroc mare, pe de-o parte cu sefu care e intelegator in privinta asta (dar e drept ca nici eu nu exagerez) si pe de alta parte ca nici nu ne omoara lucrul acuma. Desi, eu sincer iti spun ca sanatatea e pe primul loc si daca nu aveam intelegere din partea sefului, imi trageam un medical de nu se vedea si pe mai multe zile, uite-asa de sic. Mie mi se pare aiurea total sa te oblige sa mergi la serviciu cand esti bolnav, mai ales cu chestii molipsitoare.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Acusica am ajuns si eu acasa de la shopping din mall. Pe langa chestii de bucatarit, am luat scutece, servestele umede, 2 biberoane, pompa de san si o camasutza la aia mica. Doamne, ca nu ma pot abtine sa iau tot timpul cate ceva. Ma duc sa-mi pun in ordine cumparaturile ca numa le-am trantit in bucatarie si sa si pap ceva ca mi s-a facut foame de la atata plimbat printre rafturi.

Ralu de ce ti-e asa de groaza sa-ti ia sange? Ca nu doare. Sau m-oi fi obisnuit eu la cate analize fac, dar oricum nu se simte mare lucru. Important e sa nu ti se faca rau. Eventual ia-ti o cioco sa ai cu tine si o mananci dupa ce-ti ia sange sa-ti ridici un pic glicemia.

30 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana si noi avem internet baking-ul activat la toate conturile. de cand zic ca platesc facturile cu el, dar mai bine merg personal. multe imi sunt in drum. Iar cu Enel-ul prefer...la caserie, caci a platit cineva prin banca si i-a taiat curentul, si a mai trebuit sa plateasca odata factura, caci nu au tinut cont de chitanta bancii. nebuni ce mai!!!
NOi avem wireless si suntem super incantati. doar ca acum nu stiu ce are compu fix, ca mi-a picat netul aseara. noroc ca merge la laptop. dar e super sa nu fi legat de o anumita camera, sa nu ai fire prin casa. mergi pe buda cu laptopul daca vrei si scri pe forum.
Aly ok, sa vad ce mascarpone gasesc, nu stiu daca de la exquisa asta am luat.
Hai ma Ral si tu cu durere de spate? eu am avut ieri, dar din cauza CM, nu va spun ce bine mi-a prins masajul facut de Clau aseara.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput