Strumfi de iulie-august 2007 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Fetelor va rog lamuriti-ma si pe mine intr-o problema.

Din cercetate, citite, auzite, stiu ca in prima luna de diversificare, se introduce o singura masa, ideal la 10 dmineata, iar restul meselor din zi fiind constituite din lapte(formula sau matern)
A doua luna de diversificare presupune doua mese pe zi, dimineata la 10 sa zicem si pranzul.
A treia luna , 3 mese, si tot asa...
acu, sunt cam in ceata ...fac bine sau nu?

adicca ma gandesc cA e prea mult din prima luna sa aiba 2 sau 3 mese princ.+lapte, nu??



Nikole,mami lui albastrel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

oana (ghinet) multumim frumos pt. asa laude.claucia, tare mumoasa d-ra ta. Ai grija sa n-o stranga fustita aia de blugi.LIA, imi place mult problema pusa de tine referitoare la atitudinea tatalui, ca prim model masculin din viata fetei sale. sotul meu vad ca este destul de flexibil in ceea ce priveste relatiile viitoare ale fetelor lui si spune (cel putin acum) ca nu va interveni niciodata in alegerile pe care le vor face. Noi nu ne punem problema ca vor avea un iubit la 17 ani ci ca vor dori sa aiba unul la 13, cum vad ca se obisnuieste pe aici. O alta problema pe care ne-o punem este in ce masura vom accepta, de exemplu, sa vina acasa cu un tip negru sau cu un chinez. Am ajuns la concluzia ca prea putin conteaza daca omul este negru, galben, alb sau verde, bine este ca ele sa faca o alegere in cunostinta de cauza( si aici intervine importanta educatiei), sa si-o asume si sa se gandeasca in ce masura consecintele acestei alegeri le vor face fericite.Imi doresc mult sa le acordam sprijin neconditionat fetelor noastre si sa le convingem ca in noi pot gasi sprijin in orice situatie. vazusem un citat frumos la cineva de pe forum care suna cam asa : "pentru cei dragi, tu trebuie sa fii solutia, nu problema".am si eu cateva poze noi cu Ines la semnaturawww.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Valen,absoult superbe fetele tale, de mult nu m-a mai aemotionat ceva intr-atat ca si pozawww.flickr.com/photos/10388560@N04/2103887024/" target="_blank">ACEASTA...
depresiva cum mi-s la asta ora, mi-au dat si lacrimile...dar mi-au smuls si un zambet frumoasele tale printese!

Alina.a sincer iti spun ca mi-am dorit f ,mult sa ajung in Arad.Nu am reusit, timpul a fost f scurt, vremea neprielnica, distanta f mare...
nici la Iasi nu am reusit sa ajung.Nu am avut ce face de omul meu ca zilnic il pomenea pe Dracula , si astfel a trebuit sa ajungem in Brasov,la Bran sa filmeze castel si vai si ce a mai gasit el pe acolo interesant.

Poate ne ajuta D-zeu si venim de acum in doi ani in vara, si atunci trebuie sa trecem prin Arad...si prin Iasi, si Constanta...

buimaca cum sunt am uitat sa multumim pentru urarile de bine si complimente
voi v-ati indrgaostit de Albastrel, eu de strumfii vostri si uite asa traim o mare poveste de dragoste noi mamicile de iul-august 2007!





Nikole,mami lui albastrel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

lavi e mortala lorinutza si are niste ochi superbi
valen ines a crescut atat de mult si radea sa frumos.si are ochii ca marea...
bun subiect cu relatia tata-fiica.din proprie experienta vorbesc acum,la mine din pacate aceasta relatie nu a existat pur si simplu.tatal meu nici macar nu a venit la nunta mea si nu mai vorbim de ...de ani...nu am comunicat nici inainte prea mult.eu cu G al meu non-stop avem discutii vizavi de educatia elisei,discutii constructive le zic eu.i-am spus ca tot ce-mi doresc este sa fim prietenii ei,sa ne povesteasca tot oricat de tare ne-ar durea si sa fim amandoi in aceeasi echipa.urasc cand vad in jur chestii de genul"lasa ca stim numai noi doua""daca nu esti cuminte te spun lui tactu'"parinti care se contrazic in fata copiilor sau mai grav se cearta.poate si pentru faptul ca exact de asta am avut eu parte.el e un tip destul de strict cand vine vorba de educatie si o inteleg pe lia cand povestea de sotul ei.eu cred ca sunt prea "libertina",deci bine ca exista o balanta intre noi.tot ce-mi doresc e sa fie fericita si daca se poate sa rada si mai tarziu cat mai mult asa cum rade acum.

alina mamica bulinei Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Nikole si multumesc pentru intelegere. E greu tare, si Andreea stie ce spun... si o pup si pe ea.

Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

printesa mea Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

mai fetelor parca mai ieri discutam despre gretzuri matinale si uite ca am si ajuns la "relatia tata-fiica"....
alina.a merci de sfaturi
andrei iar mi-a zis "pas" la mancare!cred ca tre sa-l scot la restaurant!


nikole eu stiu ca se incepe cu inlocuirea mesei de la 14 cu piure de morcov. dupa aia masa de la 10 cu fructe.........teoretic stau bine , practica ma omoara!

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria1111 spune:

Dragi mamici,

Cum dorm bebeii vostri ziua: intre ce ore si cat ca durata? E foarte constant programul de la o zi la alta? Ca eu nu reusesc deloc sa-i fac un program constant (nici pe timpul zilei si nici pe timpul noptii) si ma intrebam care-i secretul, daca aveti ceva sfaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Measles Vaccination Not Associated with Autism


A British case-control study finds no association between measles vaccination and autism spectrum disorders.


The study, in Archives of Disease in Childhood, examined children aged 10 to 12 years who had previously received the MMR vaccine. Researchers compared 98 children who had autism with 52 who had special educational needs but no autism and 90 who were developing normally.


The study found no difference between autism cases and controls in circulating measles virus RNA or measles antibody concentrations. Measles RNA was detected in one child with autism and two developmentally normal controls. The authors say theirs is the third virological case-control study to show no association between the vaccine and autism.


"We hope people can have confidence in the MMR shot again," the lead author told Reuters. "Measles has come back again because people have stopped immunizing their children."




Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Maria, la noi nu-s cine stie ce secrete, sfaturi nici atat. Olga si-a facut singura programul de somn, atat noaptea, cat si ziua; am mai spus-o, se culca tarziu, in jur de 12 noaptea (intre 11 si 12, adica), a fost o perioada de 4 luni in care nu se trezea deloc peste noapte si dormea pana pe la 10-11 dimineata - acum, de vreo 2 luni, se trezeste din varii motive: ba papa, ba kaka, ba incepe sa planga cu sughituri (fie ca viseaza urat, fie ca se trezeste singura in patut) - iar trezirile astea dureaza intre 10 min si 3 ore!! in general, se scoala in jur de 9-10 dimineata acum. urmatorul somn este fix dupa 2 ore, adica in jur de ora 12 si dureaza cam 2-3 ore (daca dorm si eu cu ea, dureaza chiar 4). dupa alte 2 ore (poate 2 jumate), urmeaza alt somn, care poate fi de 30 min sau o ora. pe la 8 seara are somnul "de frumusete", adica 30-45 minute.

mami de Olga Cristiana 5.07.07

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:


nma o sa mearga si Andra de-a buselea, inca nu are 6 luni si se taraste, este extraoridinar zic eu. Pe cand o avea 7 luni ca Ingrid acum eu cred ca nu te vei putea tine dupa ea
Diane_dun am inceput sa ii dau doza de vitamine cu fier zilnica acum. Inainte ii dadeam o zi da si o saptamana nu. Ii voi face analizele din nou la 9 luni sa vad daca si-a revenit.


Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput