Comori de nov-dec 04 (170)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

AM LUAT EXAMENUL!!! YUPIII!!! SUNT FOARTE FERICITA!!!!!!

MIRIA, OTILIA va multumesc pentru sfaturile si parerile voastre, le accept cu mare drag, ca de-aia suntem prietene, nu e nicio suparare ca m-ai intrebat Miria! noi credem ca o sa arate bine, ne place mult parchetul achizitionat si o sa punem peste tot, sa vina fara prag la usi, din sufragerie si camera lui Paul, sa fie trecere directa fara prag, pe hol! credeam vine azi cumnatul, dar se pare ca maine ajunge pe la noi...sper sa termine amandoi in 2 zile jumatate ca nu mi-ar placea deloc sa lucreze duminica!!!!!!! o sa ajut si eu cu ce pot.

Tocmai am aflat ca Paul a racit!!! mi-e dor de el

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Fetelor,pupici
ieri am fost la eco,fata e bine,are 360g,e frumoasa(normal..e a mea..)Mai am ceva mici probleme cu presiunea pe arterele uterine...asta e.Voi incerca sa iau concediu..
Vestea proasta vine de la analizele de sange..stiti deja povestea cu virusul hepatic C..acum mi-a iesit ca as avea si hepatita B..azi am mers sA repet analizele,medicul zice ca e eroarE(cel mai probabil..)Totusi..sunt intr-o stare extrem de proasta,asa ca nu-mi arde de scis..scuze..o sa mai scriu daca si cand voi avea vesti mai bune.Aveti grija..
Onitza,felicitari(desi recunosc,nu stiu ce examen..)
Pupici..

BURTICA
POZE IANUARIE 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

ANDREAP scumpo, haide, incearca sa te linistesti, e adevarat in ultimul timp ai avut parte de vesti mai proaste cu toate analizele si investigatiile de le=ai facut....dar daca esti un pic atenta, Dumnezeu a facut in asa fel incat sa fie totul bine, repetai analizele si ieseau bune, nu?? asa va fi si de data asta!!! si doc a spus ca este posibil sa fie vorba de o eroare!!! repteta analiza si ne rugam sa iasa bine, sa nu ai hepatita B!!!!

Examenul a fost de Sales Expert pe produsul Endpoint Protection de la Symantec.(www.symantec.com)

Multumesc frumos fetelor de felicitari! simt ca am mai facut si eu ceva pt mine, pt firma!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Am venit si noi de la doctor. A primit diagnosticul de scarlatina. Dar eu am mari semne de intrebare si nici el nu parea prea sigur. A avut febra 40, are rosu in gat, limba cu aspect zmeuriu, se vad papile gustative, are inca una dintre bubitele de la alergie.
Dar cele doua pete au fost acum 2 saptamani inainte de febra. Rosu in gat si tuse de duminica a inceput. Joi si vineri nu a tusit deloc.
Plamanii ok, CRP negativ, sub 8.
Oricum a primit antibiotic 10 zile.
E la gradinita acum, doctorul a spus ca nu-i contagioasa daca ia antibiotic si oricum e in faza finala.
Andreea, tinem pumnii sa scapi si de stresul acesta, parca numai ghinioane cu analize ai avut, off.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Oti refacere rapida Anutei orice ar fi.

Si noi suntem raciti cobza, adica Yannis, s-a imbolnavit pe final de boala a lui Alex, am incercat eu sa-l dreg cu Osciloo si Paracetamol ca oricum nici doctorul nu-i poate da altceva, dar vad ca e destul de raut, nasul se infunda destul de rau, tuseste si stranuta foarte des, iar azi noapte i-a crescut si febra.Si mi se intampla si mie ce i se intampla si Alexei, adica sa nu se observe la pipait pe frunte si ceafa febra lui Yannis.Daca as fi pus mana pe el as fi zis ca are undeva pe la 37,8-9, dar el saracutu avea 39 in fundulet.Asa ca si noi la doctor la pranz, sper sa nu-mi dea vesti proaste, adica sa nu fie mai mult de o raceala.

ianuarie.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis crestinat. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
offf...Otilia, sanatate multa anutei si alex fusese suspect de scarlatina asta vara(din aia atipica) dar totusi i-am facut exudat, analizede sange, etc...si nu era nici una nici alta...va sfatuiesc si pe voi sa faceti analiza de sange ca sa fiti convinse ce este pana la urma
numai bine
andreap, sunt sigura ca a fost o eroare...Doamne ce specimene de dr...te baga in balamuc... si abia astept sa ne vedem diseara
si la circ Duminica


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Otilia,sanatate multa la Anuta frumoasa! Robert a facut rubeola la 6 luni si a facut mai intai bubele si apoi febra si rosu in gat... Poate asa o fi fost si la voi.

Ioana,felicitari pentru reusita!

Andreea,bafta la analize! Speram sa fie totul in regula. Cand vine vb de analize mi se face rau,nu am incredere nicicum ca se fac pe bune. Te fac dr astia din sanatos bolnav,in loc sa fie invers.



Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Onitzo felicitari!deci esti experta in "virusi" ai?!

Otilia sanatate Anei!mai deci ea cand era bolnava a mers la gradi sau a stat cu tine acasa?scrie si tu mai pe larg simptomele pe care le-a avut micuta,mai aflam si noi cate ceva despre bolile copilariei(nu la toti se manifesta la fel)

Andreea felicitari si capul sus ca o sa fie bine si de data asta,ai sa vezi!

cuscra eu ma imbolnavesc cand ma mai uit la poze gen"papa bun" sau mai stiu eu ce.si sa stii ca si eu mai degust putin dulce.decat sa stau cu gandul si sa poftesc mai bine iau o bucatica

Try i-a placuttare mult carnaciorul lui fii-miu si din pacate era de porc dar asta e,e mancacios si pofticios si nu pot sa-l opresc.astazi a mancat din farfuria lui Ken o bucatica de cremsnit si vreau sa-ti spun ca numai nu-si manca si degetele la cum lingea degetutele.
.
Amon avea putina febra acum la culcare asa ca noaptea asta stau cu grija.nu i-am dat nimic si nici nu-i dau pana la 39 grade caci lasam corpul sa lupte.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

bits, sanatate si lui Amon

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Urez si eu Anutei sanatate multa si pe aceasta cale , sper sa treaca repede boala, indiferent care ar fi ea! Otilia tu mai poti??? am tot gandesc la tine, esti singura acolo cu toate: sv, casa, copil! ai grija si de tine!

Bits mia degraba experta in cel mai nous si complex produs de securitate scos pe piata de Symantec...am mare mare noroc cu MIhai care el e intr-adevar expertul in virusei si care imi completeaza lacunele acolo unde sunt, imi explica cu rabdarea unui ardelean fiecare chichita in parte, sa inteleg si eu. ...inainte sa plece la sv, a stat sa ma imbarbateze ca daca nu iau examenul nu e nicio nenorocire, il iau din a doua, cica asa l-a luat si pe el seful cand si=a dat primul examen mai important

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput