Comori de nov-dec 04 (170)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Fetelor,a venit rezultatul la analize:nonreactive..adica nu am hepatita B!Adica sa-i ia naiba cu analizele,solutiile si aparatele lor!..a zis Sebi ca pana nasc nu mai fac analize.
Miki,sanatate la puiut!Si eu avut acea'ata' sub limba.Mi-au taiat-o prin gradinita ptr.ca vb fff prost.Mai bine acum cand e mic.
Otilia,offf..sa fiti repede bine!
Roserb,poate daca stai acasa ne vedem si noi...nu mai ai motiv sa nu iesi!
Aseara am fost la un loc de joaca..desi am fost o companie tareeee neplacuta,din cauza analizei...macar Mariuca s-a distrat.Duminica mergem la circ,a luat deja Sebi biletele...
Azi port pe mana o bratara pe care mi-a cumparat-o fata mea..imi spune bona ca mereu vrea sa-mi ai cate ceva.
Pupici

BURTICA
POZE IANUARIE 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Bravo, Andreea, pana la urma, desi ai tot felul de temeri si emotii o sa vezi ca va fi bine!

O sarcina usoara in continuare!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Fetele, va invit la o portie de VALDOSTANA. E prima data cand fac ,sper sa fie si buna!!! In acelasi album am mai pus cateva pozici cu Paul inainte sa plece la MOreni.

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

noi venim de la urgente,febra nu mai e in schimb a inceput sa faca kka cu sange si am fugit.la eco nu ne-a iesit nimic.maine merg din nou iar rezultatul la coprocultura ni-l dau sapt viit.sper sa nu fie nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

BITS sanatate multa!!!!!!!! dar ce a spus ca are? tratament i-a dat ceva antibiotic???? iar tie putere!!!!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Sa nu fie enterocolita.

Sanatate multa!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Fulgulet uite aici : http://family.webshots.com/photo/2947297620067394262FCqiXy?vhost=family , cred ca se observa la mijlocul limbii o ata cum zicea Andreea.
Uite la noi nu merge cu dusul la gradi racit sau cu altfel de boala de orice fel.Azi s-a trezit cu conjunctivita, de aseara am observat ceva si l-am bagat de atunci pe tratament.Simptomele dispar din prima zi de tratament, dar "raul" e facut.Dar la gradi nu mi-l primesc.Sincer eu l-as fi dus ca de luat a luat-o probabil de acolo, deci nu va fi singurul copil cu ochii blegosi.Si uite asa va sta fiecare copil acasa cate 2-3 zile, dar tratament vor face toti caci conjunctivita eu stiu ca se transmite prin aer, manute puse la ochiul murdar, jucarii.
Cu racile cam la fel...am sta o saptamana acasa pe tratament, luni cand l-am dus a reinceput tusea ca inevitabil incepea altul boala.asta e...trece si iarna asta, la anul ne vom plange de altele.


Aseara cat ii faceam aerosoli lui Yannnis, a scos piticania un fel de sunet care era: auuu.Alexander s-a impacientat si m-a prins de mana sa ma opreasca: "nu auzi mami ca-l doare !"

Alta: azi dimineata ma plingeam lui tati ca aseara Yannis nu a mancat bine , iar dimineata la 8 inca nu se trezise si imi exploda tzitza.pe la 10 cand Yannis era deja mancat il ia Alexander la intrebari: bai Yannis (ne chinuim tare sa scapam de acest pacatos de bai)...de ce nu ai mancat tot ce ti-a pus mami in tzitzica aseara?


Si inca ceva tot de la Alex: mami ce inseamna Dumnezeu? e? eu cum ii explic? o sa caut si la parintii intreaba...dar daca a mai primit cineva intrebarea asta cum ati raspuns?


ianuarie.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis crestinat. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by miria_cristina
TRY - Mi-am pus si eu ventilatoare din alea, dar tot mi-e teama.
Mi-o trece dupa ce ma conving ca-i totul OK.



pai daca ai ventilatoare si el folosesti dupa ce faci dus/baie, ce-ti mai e teama? Ca doar n uapteste nimci parchetul. Eu prefer parchet, dresia o prefer doar daca e incalzita de dedesubt, altfel e o sursa de rece permanent in casa. Nu-i vad utilitatea decat in bucatarii si-n bai, in rest...
Ma crezi ca aia dinaintea naostra au pus laminat in master bathroom? Deci eu in baia mea am laminat pe jos, nu gresie. O sa vreau s-o scot cand oi ajunge vreodata cu renovarile pe-acolo, dar deocamdata... e acolo.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I si www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank">poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by miria_cristina

Se numesc "boli ale copilariei" pentru ca sunt niste boli contagioase care facute cand esti mic au repercusiuni minore sau deloc comparativ cu reactiile organismului ajuns la maturitate.
Nicidecum pentru ca sunt minore.
Deasta, nu inteleg de ce unii le trateaza asa superficial. Totusi, cand esti copil si faci cate o boala din asta se poate ajunge la complicatii, exista tratament serios, se impune regim, izolare bla, bla, bla..
"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."


Tratate superficial e un mod de-a spune. Nu se da tratament pt bolile copilariei, trebuie sa le lasi sa-si faca numarul si asta e. Doar scarlatina e exceptie, pt ea se da antibiotic, in rest, nu are ce sa-ti faca medicul, trebuie doar sa opresti copilul de la scarpinat si sa-l izolezi sa nu contamineze si pe altii etc., in rest... nimic.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I si www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank">poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by Otiliav
Avem si o veste buna, vine sotul 7 saptamani la noi.



Deci se lasa cu alergaturi prin casa si burtici, asa-i? ia vezi tu ce faci si cum faci sa fii in forma maxima. Cu putin noroc, in 7 sapt. poti prinde 2 ovulatii, nu una.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I si www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank">poze II

Mergi la inceput