Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

grafomanelor... mai opriti-va ca deja sunt in urma cu un capitol si trebe' sa plec afara ca am ceva de facut...ce? vreti sa nu mai dorm la noapte?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Roxana, apropo de revista, poate sa aibe orice in afara de pagini intregi de reclame (cum am vazut ca sunt majoritatea revistelor astazi). Nu le suport, de aceea nu am mai cumparat de mult reviste. Practic din 100 de pagini, 50 sunt cu reclame.

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

am vazut pozici cu bebei frumosi (Sabina, Andreea, Moldoveanca, Yaia,Rnico)sper sa nu fi uitat pe cineva, dar nu pot sa nu recunosc ca am ramas impresionata de filmuletul Mariei, Luy felicitari

am vazut ca sunt tot mai multi bebei bolnaviori, Razavanel de Bee, Andrei si Alex de Rox, Elisa de Myral multa sanatate si insanatosire grabnica, noi am scapat se pare ca tati nu a avut gripa a fost doar racit


poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Rox nici eu nu am pretentii prea mari la subiectele revistei, dar daca se poate cu reclame mai putine. Eu zic sa acopere acele subiecte de interes pentru o sotie-mama cu job solicitant...

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Myral, eu zic ca lapticul tau e suficient. Nu stiu daca o ajuta mai mult mancarica. Daca tot vrei ceva eventual incearca cereale. Altceva... Pe de alta parte eu imi fac griji ca al meu e durduliu si sa nu se ingrase si mai rau, la noi nici gand de cereale. Eu intrebasem pediatra de diversificare si ea a zis ca de la ea s-ar ingrasa si mai si, dar eu una nu cred. Insa si lapte si mese diversificate la al meu mi se pare cam multicel.

Andreea1002, Andrei nu a acceptat niciodata suzeta, nici acum nu o vrea. Desi papa numai bibe de la 3 saptamani, tot nu vrea suzeta aia. Eu am abandonat de pe la 3 luni sa mai insist cu ea. Multumesc de raspunsul despre revista. Reclame nu poate avea asa multe, va fi o revista virtuala. La vremea respectiva o sa o desconspir, acum nu pot ca e mare secret. E vorba de un site destul de renumit si le stric strategia.

Isabeluta, multam. Asa am zis si eu, exact ca tine.









Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:


La mai multe lunite pentru:

Albert Raoul de Mirella76
Vlad Mihai de Slippers76
Flavia Maria de Pitic-03
Luca de Katrin
Miruna Andreea de Danuta36
Ioana de Anomar12
Lisa Maria de Adimercedes
Alexandra de Daniela76

mami de Andreea(30.09.2007) si Andrei(12.10.1998)
http://community.webshots.com/user/cecilia1711?vhost=community


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Ziua buna si de la noi!

Multumim tuturor de aprecieri, din partea lui Tudor!

Urmy, sa stii ca sunt case si de o parte si de alta a strazii, dar aici nu e stilul haotic de contruit din Romania. Casele sunt construite la ceva distanta de strada si copacii nu sunt taiati cu nemiluita. Se taie doar unde se construieste casa, in jurul ei se salveaza copacii, nu numai sa dea intimitate, dar si pentru a proteja natura si a lupta impotriva poluarii. In plus, dupa ce casa e gata, se planteaza copaci. Unde mai pui ca o padure a facut loc acestui cartier de case, dar ai vazut ca parte din padure inca e acolo si ai impresia ca esti inca la munte. Totul e aerisit si placut, mai ales vara.

Fetelor, ca veni vorba de activitati, cu bebe e greu sa revii la viata sociala de dinainte. Unde mai pui ca o iei pe aratura daca stai numai in casa. Asa incat eu cred ca e o idee buna de afacere in Bucuresti, cel putin. Un loc unde sa mergi cu bebe, sa poti face aerobic sau dans, unde sa poti sa te tunzi in timp ce bebe e in carut langa tine sau receptionera il plimba pe acolo. Asa ca nu o sa iau niciun ban pt. idee, dar daca va intereseaza, puneti-o in aplicare.
Eu recomand cu caldura iesirile de orice fel pentru mama si bebe (mai putin in spatii aglomerate, desi aici mergem la supermarket cu ei si sunt ok, ca nu ii scoatem din carut). Fac bine la "pisic".
Va pup acum, fug sa pap ceva ca sa pot iesi la plimbare dupa ce se trezeste!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Albert Raoul de Mirella76
Vlad Mihai de Slippers76
Luca de Katrin
Flavia Maria de Pitic-03
Miruna Andreea de Danuta36
Ioana de Anomar12
Lisa Maria de Adimercedes
Alexandra de Daniela76

La multi ani!!!!!

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Roxana, pe mine recunosc ca m-ai facut curioasa cu revista. Astept dezvaluirea. :)

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

noi am vrut sa iesim in parc , da e o ceata cum zicea si Andreea de nu se vede blocul de langa care e la vreo 50 de m, asa ca azi stam in casa, am pus rufe la spalat , niste mancare la cuptor...

Miru a adormit, dar parca si-a mai revenit de 3 nopti doarme si ea de la 9 la 5 ca ma capiase, nu mai puteam se trezea la 3 ore sa pape, vroiam sa va zic ca de vreo 3 zile tuseste cate putin, cam de 3 ori pe zi da nu rau, nu are mucozitati sau febra, sper ca nu e nimik

Rox eu sun mare amatoare de reviste si le-am incercat pe toate de pe piata, dar revista mea de suflet de vreo 7 ani e Cosmopolitan, ai ce sa citesti in ea si e pt toate varstele, plus ca o citeste si sotul meu, cei drept au inceput si ei sa bage reclame la greu, dar din asta castiga toti bani...

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput