Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (148)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Dia la noi a fost o intamplare...chiar ne gandeam ca nu mai facem prunci pana Dani n-are salar...si se independizeaza...
dar ma gandesc ca daca ar fi trecut 5 ani n-as mai fi facut unul...si ma gandesc...cu diferenta de 5 ani intre ei or fii prieteni? s-or juca impreuna? sau cel mare are doar grija de cel mic? sau cel mare se joaca cu cel mic, dar nu impreuna. un copil de 3 ani nu are aceleasi gusturi cu un copil de 8. si cand or merge la discoteca la 16 ani...pe ala de 11 nu-l lasi, etc etc..

Dianarus pt ca te-ai lasat de fumat!
Temperaturi asa mari inseamna bacterie, ceva infectios, ceva antibiotic ati primit?

Flore blondina ta nu mai vrea tzitzi... e normal nu? e don'soara mare acum...eu zic sa-i dai laptic in alte recipiente,canuta cu cioc, paharel cu paiul, etc, in timpul zilei cate putin, dar nu la orele la care de obicei sugea...o sa se acomodeze ea..iti aduci aminte de Cristinel al Doniei?Ai grija de tine, si am mai auzit si eu de faza cu sanii stransi cum ca ar functiona...


Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

TEUTZ,ADINAZOT,DIANARUS multa,multa sanatate!
MONIQUE sa stii ca nu e mare diferenta intre cel cu miere si cel fara miere,nu pot sa zic ca are aroma de....cum ai zis tu,e doar mai dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

scoateti bebeii pe ceata afara?????????????Ca vreau sa plec la cumparaturi si nush ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by eri_ka

quote:
:
Originally posted by flore26

am facut un dus, am muls putin ca erau beton...acum, asteptam sa vedem...
In butoi nu/mi place ca e frig, intuneric, si nu/i de mine...dar ma simt cumva...cum nu se poate explica..
Flore Alessia Liane (16-12-2006)



Flore, eu stiu ca nu trebuie sa te mulgi. Lapte poti avea pana la 6 luni de la intarcare. Pe mine m-a ajutat f mult ca mi-am legat ff strans sanii vreo 2 nopti si ziua(cand nu ieseam din casa). Eu am luat si 2 pastilute de oprire a lactatiei dar sincer nu ti-as recomanda. Succes si sper sa-ti revii cat mai curand.
Te inteleg perfect ca te simti naspa, dar o sa treaca.


SONIA
Jocuri & activitati
Fericirea nu e o destinatie. E un mod de a trai. Burton Hills

nu e bine sa golesti sanii dar e ok, chiar indicat sa te mulgi un pic daca e nevoie. nodulii nu aduc nimic bun in perioada asta ...


diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by deeaA

scoateti bebeii pe ceata afara?????????????Ca vreau sa plec la cumparaturi si nush ce sa fac.




Aveti mult de mers pe jos? Cate grade sunt afara? aveti plastic d'ala care se trage peste carucior? cu gaurele-n lateral...

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

DBUNNY cred ca sunt 5-6 grade,nu avem aparatoare de carut,dar oricum merg cu el in brate,am de mers cam 3 statii de masina pana la metrou si apoi de la metrou inca 2 statii pana la cora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Tocmai a venit soacra de afara si mi-a zis ca e frumos afara si cald,doar ca e ceata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

deea noi o sa iesim dupa ce se trezeste. atat timp cat e placut...eu il scot.


diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by dianarus78


noapte usoara... dimineata grea... la 6 amandoi aveau spre 40. in cursul noptii l-am pazit pe marc, desi a dormit ok, saream la fiecare criza de tuse, ma asteptam la criza de sufocare. doamne-ti multumesc nu a fost cazul. dar nu ma pot mandri ca am si dormit. el da...

sper ca acum sa fie apogeul si dupa-amiaza sa fie mai bine, ca altfel...

amandoi au obrajii rosii ca merele de la febra, zici ca abia au venit de la sanius...





Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia



iar bolnaviori???
oooffff doamneeee ce rau imi pare...
va trimiem muuuulta sanatate de la Buc...,muuuulte floricele si muuulta putere...
sa treaca repedeeee



Mamica de Crina Maria (1 Nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Adinazot,
sanatate muuulta
sper sa reusesti sa-l convingi pe sotul tau ca impreuna va este cel mai bine...,te inteleg din tot sufletul...
se vede ca iti este f greu...,mucesti f mult,Ale are nevoie de tine...,afacerea...,nu se mai poate...,slabesti pe zi ce trece...,cred ca uiti sa si mananci...
un puup mare de la noi
Teutz,
bombardati mucii aia odata,ca ne este dor de voi
tati doarme...si noi iesim singure in parc...



Mamica de Crina Maria (1 Nov 2006)

Mergi la inceput