Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (69)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Neata!
In primul rand vreau sa urez LA MULTI ANI! sarbatoritilor de azi si LA MULTI ANI VLADUT! puiul meu scump si drag care azi a implinit 10 luni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Am facut cafeluta pentru doritoare..... va astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Cat de multumita sunt de cum arata sanii acum?
Eu sunt multumita, sanii mei sunt mai mari si nu s-au lasat, dar nu cred ca o sa dureze avand in vedere faptul ca inca alaptez. Cred ca dupa ce o sa-l intarc pe Vadut o sa mi se mai lase. Dar va asta o sa v-o spun mai in colo.
Eu sunt nemultumita de faptul ca sunt grasa (am ramas cu 16 kile in plus)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiymihaela spune:

neatza fetele
Vin si eu la cafea
La Multi Ani Magda pt Vladut
Si pt toti sarbatoritii zilei
Despre kg in plus si eu am vre-o 6-7 si eu sunt si marunta, la mine s-ar fi vazut si 1kg dar 7 si nu le mai dau jos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

ELYANNE - imi pare tare rau pentru povestea cu steriletul dar poate e totusi la locul lui.... Ii pupam pe Andrei si Mihai sa le treaca raceala fara mari interventii.

OSCILOCoCCINUM- i-am dat Mariei cu incredere inainte sa faca viroza aia in concediu. Si cand au aparut primele semne i-am dat asa cum scrie pe prospect dar degeaba. apoi incepuse tusea asa ca i-am dat Stodal. Apa de ploaie. Nici la mine nu-si fac efectul astea homeopatice si se pare ca nici la asta mica. Mie-mi pare rau ca le prefer pe astea decat pumnul de pastile plus ca sotul reactioneaza imediat la ele .... Asa ca acum nu-i mai dau Oscilo desi mai avem o cutie in casa.

Am vazut si pozele cu Ursuletii si domnisoarele la plimbare in parc... Frumosi foc cu totii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Salutare stup!
La multi ani sarbatorilor, sa cresteti mari, sanatosi si frumosi!
Nu am mai intrat din lipsa de timp, dar tot v-am citit din umbra ca nu puteam altfel.
Suntem bine, sanatosi, voiosi, de mers stiti ca mergem de mult, stim sa aratam obiecte , sa impartim papa cu mami, adica imi da si mie din manuta lui sa pap, asa cum fac si eu, iar eu m-am topit, ce mai...
Avem tot 4 dintisori.

http://picasaweb.google.com/tanasamihaela2006/10Luni
Poze cu noi daca va era dor...

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
9 luni si Craciunul
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madmat spune:

buna fetelor.
noi suntem mai bine nu mai avem muci nu mai tusim dar mai bem medicamente inca 4 zile.
despre sani al mei sau lasat un pic sunt cam mari asa au fost intodeuna dar de soti ce sa spun el este multumit cu arata dar de pus mana inca nu pune ca este papa puiului.dupa ce termin de alaptat vedem noi cum o sa arata.
va pup

matilda mami fericita a lui MOUSAhttp://good-times.webshots.com/photo/2945890260096653195derQaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madmat spune:

roxana cum este rares?

matilda mami fericita a lui MOUSAhttp://good-times.webshots.com/photo/2945890260096653195derQaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madmat spune:

roxana cum este rares?
mai are febra?
va pup

matilda mami fericita a lui MOUSAhttp://good-times.webshots.com/photo/2945890260096653195derQaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Buna fetelor!

Am baut deja o cafea, dar cred ca ar mai merge una.

Of, ce de bebei bolnavi! Ii pupam pe toti, sa le treaca repede si sa nu se mai imbolnaveasca niciodata.

Noi suntem bine, papam bine, dormim bine - ziua nu f mult, dar dormim toata noaptea - mergem tinut de manute - singur inca nu are curaj. Cu mergaretul merge doar vre-o 2 pasi ca nu are incredere sa se sprijine pe ceva ce nu e fix. Nu arata ochi, nas sau gura ca nu are chef. In schimb dupa ce m-am chinuit o luna sa-i arat cu un telefon de jucarie ca se pune la ureche si zice alo - timp in care m-a ignorat total - ieri, pe cand vroiam sa facem cu totul altceva a luat telefonul, la pus la ureche si a zis ALO. AM ramas cu gura cascata. Asa ca eu insist sa-i arat nas, ochi, gura, animale si toate celelalte, ca la un moment dat o sa le recunoasca si el. Dar nu cand vreau eu.

I-am scos laptele de la pranz si acum ii dau 2 feluri - adica vre-o 100 ml de ciorba sau supa - cu galusti, taietei sau paine - si vre-o 150 ml de piure de elgume cu carnita sau ou. Dupa amiaza ii dau iaurt cu biscuite, branzica cu iaurt sau azi vreau sa-i fac papanasi. A ramas cu lapte doar dimineata si seara - dimineata nu stiu cat papa, iar seara pe langa supt primeste si 200 ml de lapte formula. Habar n-am daca face cele 500 ml necesare - nu cred.

Si acum intrebare intrebatoare - asta vara gasisem un link cu niste povesti audio si l-am dat si pe forum. Mai stie vre-una dintre voi care era link-ul ala? Ca am scotocit pe peste tot, dar nu am mai dat de el.

Va las acum, ca m-am intins cat o zi de post, dar nu inainte de a ura La multe lunisoare sarbatoritilor zilei.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput