Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Fetele multumim pt urari!Si din partea noastra pt DULCETELELE ANTONIA MARIA, SOFIA DIANA, ANDREEA, IOANA TEODORA SI PAPANASUL VLAD! Si binenteles si pt dulcetica mea ELISA avem 5 luniRodica normal ca mergem mai departe, dar eu tot speram ca in formatie completaMulta sanatate fetelor voua si copilasilor! Si noi vroiam sa mergem la cumparaturi dar cum am vazut la stiri ca bantuie gripa mai bine ne abtinem deocamdata.Eu o sa intru mai rarut ca a venit sotiorul drag acasaA si nu stiu ce o fi cu galactogilul asta de nu se mai gaseste, imi placea sa il am acolo sa iau din cand in cand asa ca sa fiu siguraMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna dimineata ,multumesc de cafeluta ,as mai vrea una ,mai aveti?
SABINA multa sanatate .
ROXANA imi pare foarte rau ,pe ALEXANDRA bolnavioara ,te asteptam cu vesti buna de la medic ,pentru mamica suparata
SABINA multumim ca ne-ai tinut la curent cu vestile despre ROX si puiutii ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Buna dimi...

Sabinutz...ai incercat Hexoral?...e foarte bun pt gat...in prima faza dupa ce te dai cu spray-ul respectiv, simti o iritati mai profunda in gat, dar trece tare repede...eu am avut un guturai, nu aveam voce deloc si pe deasupra nu puteam inghiti de durere...si am facut gargara cu muuuulta sare si spray hexoral si am scapat tare repede..

unde-i Maria cu ?

Antonia Maria de Mandarinutza
Mandarinutza sa-ti creasca mare si sanatoasa printzesuca
Elisa Lavinia de Myral
Myral...la multi ani comorii tale...da un semn sa stiu ca nu te-ai supiricit pe mine
Sofia Diana de Isa13belle
Vlad de Ramonarosca
Ioana Teodora de Dorabora
Off ce rau imi pare pentru Roxana si copii o fi epidemiile astea problema???ceva virus luat de undeva?

Isabeluta....da,rabdare si putere...da am crezut ca nu mai rezist...l-am plasat si lui sotioru...bine ca s-a linistit pana la urma si-a dormit toata noaptea...

miaunici...felicitari...ai un bebic tare scump, sa fie sanatos...sa va bucurati de el...

acuma problemuta mea...cand am fost la injectie, mi-a zis madam doctor ca darius are fontanela foarte inchisa...mai are un pic si se inchide de tot...sa nu-i mai dau calciu...desi transpira ca un purcelus... acuma eu am citi pe net ca nu se da nici vigantol daca fontanela e prea inchisa...off...si cum nu prea am incredere in doctora mea de fam...plec la clinica, sa-l vada dr de acolo(docotrul cu care tineam legatura tot timpul cand aveam problema cu laringita). Nu mai e nici un copilas cu fontanela prea inchisa????







Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

uite ca pana am scris eu mesajul a aparut si Maria si Myral...va simteam lipsa...





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

bee,miaunici felicitari pentru mici crestini
rodica azi nu am facut cafeaua ,am baut de la fete
myral stai linistita ,motivam absente ,ai un motiv intemeiat sa lipsesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Luy da noi suntem delicate, refuzam sa facem parte din categoria tzantzar, abia astept s-o cantaresc dar mai pe seara poate mai ia ceva pana atunci, sper ca a trecut macar putin de 6 kile.Rodica noi maine mergem la pediatra si eu sper sa ne dea si noua calciu ca pana acum nu am luat deloc si am o banuiala ca sigur are nevoie, de fontanela habar n-am cum e la ea.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Marta, tare m-as baga si eu la o cafea, dar nu am in casa.

Rox, multa sanatate Alexandrei.

Bee, felicitari pt botez, sa va traiasca micul crestin!

Miaunici, felicitari pentru botez!

Rodica, nu stiu care e treaba cu fontanela, la Stefan mai e pana se inchide. Oricum, sper sa te lamureasca dr la care te duci azi.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata'

Uitati aici in album poze cu scaunelul si poze cu husbandul (da' va rog fara cafele daaaa? Irina se audeeee pana la tineeee??? )

Piciulika nu stiam ca domnii acarieni nu traiesc la peste 700m, asta explica multe...ca la el acasa e "mai sus" decat in Bucuresti...alergia este SI la acarieni pe langa praf, puf de plop, polen de orice fel. Cum dreaq sa kilaresc eu acarienii? Nu stiu zau.. pana acum eu schimbam o data pe an mochetele si spalam bine paturile, ba pe-al nostru l-am si schimbat de doua ori, dar uite ca nu e suficient. Mai spune-mi o data cum se cheama sprayul ala de omorat acarieni?


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

andries...unde-s pozele alea???





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Legat de calciu si fontanele, sa va zic de puii mei. Razvan are o fontanela de 4/4 (maare), a crescut mult in lungime si nu ff mult in greutate (15 cm si 2 kg in 3 luni), transpira fff mult la palmute si talpite si tot nu a primit calciu suplimentar. Doctorul mi-a spus doar sa mananc eu mai multe lactate (asta faceam oricum, dar se pare ca la amandoi copiii mei e o problema de asimilare). Fata mea a trecut de 2 ani si inca are fontanela deschisa. Cu tot calciul sau multivitaminele luate. Asa e ea. Foarte lunga, slaba (96 cm si 12 kg la 2 ani) si cu probleme de asimilare a calciului. SI am tinut-o la soare cat am putut, doar, doar.
Sabina, sanatate! Mi-am amintit de ce spuneai tu de fata de luna plina. Te-am inteles cand am vazut poza cu tine, parul scurt si Sofia mica! Pai erai slaba moarta. Numai ochii de tine. Nu de alta, dar eu nu vedeam unde-i fata latareata acum (asa i-ai zis parca? Rusinica!). Masura 12, wow! Rezonabil. EU plang ca jos, sa zicem ca sunt acceptabila, dar burta si "dansele" sunt de groaza. SI vara e aproape!
Pestisorul meu auriu doarme pe picioarele mele, leganat. Asta inseamna ca am mainile libere.

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput