Cura de slabire cu boabe de orez (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Aaaa, am uitat sa va spun ce era important, eu nu ma-m cantarit de vreo 2 ani , deci habar am cate kg am, ca sa stiu daca am slabit vreun gram sau nu, desi ar trebui sa se simta ceva...., voi vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:

quote:
Originally posted by Dory232002

Aaaa, am uitat sa va spun ce era important, eu nu ma-m cantarit de vreo 2 ani ,


serios?!

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mamaaaa...vicky e slaba rau...zau ca eu nu stiu ce cauti aici eu ma bucur ca esti cu noi dar sa nu ma slabesti nici 1 gram da?
Dory, de 2 ani...eu in 2 ani am slabit, m-am ingrasat...mai bine vorba ta...nu ma cantaream
Luna, 12...mama tu esti cea mai avansata
tlaura...dimpotriva eu la mai multe boabe atunci imi merge mai bine
si acum sa va zic ce am facut dar sa nu ma bateti da?
dimineata cand m-am trezit mirosea a chec si a cafea(facuse mama)...am uitat complet de boabe si m-am infipt in amandoua, am papat si am baut cafea...si cand vb cu Luna la alt subiect mi-am adus aminte de boabe...atunci le-am luat
va pe toate
spoi la ciugulit si la slabit

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata. Am luat 4 boabe azi.
Monica, esti o dulce, dar tot vreau sa slabesc macar 3-4 kg. Si daca ziceti voi ca aceasta cura regleaza tranzitul intestinal, tot sunt multumita, ca eu nu reusesc sa beau ceai nici cand sunt racita, deci exclud ceaiurile de slabit. As putea bea Activia dar nu am gasit nici un grup de fani in zona sa ma lipesc si eu. Asa ca v-ati pricopsit cu mine.
viitoarele


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!
Eu azi sunt la boaba 8 :)
Ma simt excelent de cand le iau. Nu sunt deloc constipata, ba mai mult mi s-a reglat foarte bine tranzitul. De slabit nu stiu daca am slabit dar nu ma mai simt balonata si mi-a taiat pofta de dulce.
Eu am de gand sa ma cantaresc doar cand am ajuns la boaba 30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Eu am ajuns azi la 12 boabe.Sincer , nu stiu dc au vreun efect de slabit dar...incercam!Am dat in 7 zile jos doar 2 kg.Si ma infometez si parca tot mai nimik!Sa vedem sapt asta!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
Alyna, pliz nu te infometa...poti face Doamne fereste ulcer eu am patit-o prin liceu...numai cu niste "prafuri" mi=a trecut...(alcaline)...plus de alta acum este iarna si daca te prinde vreo gripa/raceala cu organismul slabit...e cam nasol...mananca echilibrat si o sa slabesti dar eu zic ca in 7 zile ai dat super bine jos 2 kg...rezultatele nu apar asa imediat...si nici nu e bine sa apara asa...trebuie slabit treptat
eu zau daca mai stiu la cate sunt...am luat 8 dar nu stiu daca e bine...am a ma uit in urma sa vad exact cand am inceput
claudelu zici tu ca ti-a scazut pofta de dulce...hmmm ce bine ar fi daca si la mine ar avea acelasi efect la mine este ziua si tava de prajitura
eu ma cantaresc cand incepe numaratoarea inversa

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Am citit si eu despre aceasta cura cu boabe de orez si ma bucur ca v-am gasit, vroiam sa vad daca sunt persoane care au tinut cura si daca are rezultate.
pentru ca va vad multumite, as vrea sa incerc si eu.
Insa va intreb, oare e tarziu sa incep luna asta, de maine? sau trebuie sa mai astept o luna? (eu nu prea le "am" cu fazele lunii)

Va si va doresc mult succes!

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

M-as baga si eu la "boabe" fetelor. Ca pe asta nu am incercat-o. Pot incepe de maine 6 feb? Ca nu ma pricep la fazele lunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

bine ati venit fetelor...nu stiu...nu stiu ce sa zic Luna75 stie cum e cu fazele lunii acush intra ea si va zice...

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput