Cura de slabire cu boabe de orez (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


quote:
Originally posted by ellinia

Ce ma enerveaza cel mai tare e ca o saptamana intreaga am grija ce mananc, ma starduiesc sa nu calc stramb si in wk se trezeste cate o prajiturica sau altceva sa-mi faca cu ochiul si iar o iua de la capat...Cred ca asta este povestea noastra, a tuturor...





important e sa nu cedam

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Va citesc de mult ,si va numar boabele asteptand vesti bune.
Acum nu prea am timp sa scriu detalii dar va dau reteta cu celebrul amestec :miere+ usturoi + otet de mere

: intr-un borcan de 800g cu capac se pun la macerat in 500 ml otet de mere 8 catei de usturoi pisati si 300g de miere de albine. Se lasa la intuneric 3 zile si se amesteca cu o lingura de lemn de 2-3 ori pe zi. Din acest preparat se consuma cate 2 linguri pe zi (1 lingura dimineata, pe stomacul gol, si 1 lingura seara, inainte de culcare). Aceasta metoda contribuie la reglarea metabolismului. Dupa cateva zile nu vei mai simti nevoia de dulciuri si vei manca mai putin. Mult succes!

NU e deloc placuta la gust, dar merita.Eu beau cate o gura de cafea ,apoi mestec o guma ,dupa care ma spal pe dinti ,si nu miroase gura.
Am doar o luna de cand am inceput.
Prietena mea o tine din august si a slabit 7 kg dar se vede de departe efectul.
Din cauza gustului asteptam rezultatele voastre vizavi de orez dar acum sunt convinsa ca merg pe cura mea cel putin pana-n toamna.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eu am mai "urmarit" pe-aici dar din pacate nu ma scria nimeni...ce ati facut fetelor ati abandonat toate cura cu boabe de orez?
eu am mers pe un ceai de la naturavit( pliculete intr-un ambalaj roz) dar nu am dat jos nici macar 1 gram si curios est ca o prietena de-a mea a slabit 3 kg intr-o luna mancand normal dar a baut de 3 ori pe zi cate oc easca de ceai din asta...eu mai mult de 2 cesti nu am putut sa beau desi jur ca este cel mai "bun" ceai pe care l-am baut pana acum(de slabit sau laxativ) dar ea zicea ca sta pe toata ziua...ei...eu NU
cici, multumim pentru potiunea miraculoasa, sa sti ca am sa o incerc si eu...macar sa ma acresc de tot dar sa dea ceva rezultate...

monica

Daca doriti sa ne vedeti in concurs ne gasiti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=23" target="_blank">Intre Flori


mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Vreau si eu..vreau si eu..da` nu stiu cand sa ma apuc... Ma juta si pe mine cineva? Cand o fi luna plina?

Mami cu cea mai draga minune, Mihnea( 24 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oprietena spune:

Maryela, daca nu gresesc eu urmatoarea luna plina e pe 2 mai, deci cam pe 5 mai ar trebui inceputa cura. Luna75, e corect???
Oricum eu am inceput cura zilele trecute, nu am mai avut rabdare pana luna viitoare, la mine problema grava e tranzitul prost din ultima vreme si tranzit prost duce la kile in plus. Pe langa boabe am urmat si sfaturile fetelor de la subiectul- probleme tranzit, beau un pahar cu apa+ zeama de la 1/2 lamaie dimineata si seara, si mi-am luat de la farmacie si ceaiul talia, nu mai mananc paine, mananc prune uscate. De ieri am inceput , e drept sunt cam haotice vizitele la buda (si ma rog sa nu ma apuce prin metrou) dar sper sa se regleze in cateva zile. A, si am 52 kg la 1.62, da parca nu mi-ar stricat sa dau jos vreo 2, ca asa aveam anul trecut in vara. La mine s-a depus la burtica, am facut un colacel de toata frumusetea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


quote:
Originally posted by oprietena


Maryela, daca nu gresesc eu urmatoarea luna plina e pe 2 mai, deci cam pe 5 mai ar trebui inceputa cura. Luna75, e corect???




Nu
atunci va fi luna noua
deci Luna Plina a fost pe 20 aprilie deci pe 23 ar trebui inceputa cura - mult succes celor care incearca - insa cu masa de Pasti cum ramane?!

Cu gandul la copilarie traiesc din plin www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">emotia copilariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


quote:
Originally posted by cici

NU e deloc placuta la


sigur?!
oricum combinatia suna bine si sigur slabeste - dar se pot pierde 7 kg.in doua saptamani si fara retete desprinse din arsenalul Mamei Omida - urmand Scarsdale de ex.
mutl succes la toate fetele indiferent de metoda - rezultatul conteaza !
dar nu incerca nimeni cu boabe de orez integral sau salbatic?
as fi curioasa de rezultat
eu voi incerca prin toamna

Cu gandul la copilarie traiesc din plin www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">emotia copilariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oprietena spune:

adica eu iar nu am inteles bine si am "mancat" pana acum orez normal in loc de orez integral sau salbatic??? Va rog, lamuriti-ma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyyya855 spune:

buna fetelor as dori sa incep si eu aceasta cura cu boabe de orez!!! as vrea sa stiu cum este cu zilele cand trebuie inceputa multumesc mult sarbatori fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


quote:
Originally posted by oprietena

adica eu iar nu am inteles bine si am "mancat" pana acum orez normal


nu e nici o problema caci orez normal scrie in reteta insa ma gandeam ca cine stie poate cel salbatic ar avea efecte mai bune

Mergi la inceput