Cura de slabire cu boabe de orez (2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

spor la inghitit boabe, baut suc de amaraciune si mai ales la slabit
o zi buna tuturor

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


eu am terminat cu cel de al 27-lea bob dar de slabit nimic - e adevarat ca nici dieta nu am facut dar am mancat in limitele bunului simt
de saptamana viitoare ma apuc de Scarsdale

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

'Neata fetele!De ieri am inceput si eu sa mananc grapefruit.Am gasit unele destul de acceptabile la gust si sunt foarte hotarata sa le mananc ca atare.Iar din 24 voi incepe si cu boabele de orez.
Silar si eu tot dupa cele doua nasteri am ajuns la 84 kg.Recunosc ca am fost ingrozita cand am vazut cantarul si am zis ca daca nu ma apuc acum sa fac ceva mai tarziu...Acum e drept ca am 79 kg la 1.71 m inaltime.Nu stiu cat voi reusi sa slabesc dupa cura cu grapefruit.Telul meu este in jur de 65 kg cat aveam inainte de prima sarcina.Voi vedea unde ajung si ce ma hotarasc sa fac mai departe.
Spor la bobite si la fructe!Sa aveti o zi buna!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


quote:
Originally posted by nicoll_mada
.Telul meu este in jur de 65 kg cat aveam inainte de prima sarcina.Voi vedea unde ajung si ce ma hotarasc sa fac mai departe.



eu vreau doar sa te incurajez - eu am avut doar cu 2 kg.mai putin dupa nastere iar intr-un an am reusit sa ajung inapoi la 60 de kg.cu dieta blanda,sport si alaptare.
Mult succes!
pentru suport psihic poti veni la noi


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Luna mersi frumos pt incurajari!Sper si eu ca incet si cu grija sa incep sa dau jos din surplus.De alaptat nu mai pot.La o luna si jumatate a celei mici am avut o enterocolita urata rau si am pierdut lapticul.
Multumesc pt invitatie,am sa o onorez imediat!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Am mai dat juma de kil jos!
Am acum 51.5 kg.Tot ce fac este sa mananc f putin spre deloc(sau cat sa nu lesin)!
La mine cam asa merge treaba!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna!Suntla 3 grapefruit azi.Nu mi se pare chiar atat de rau gustul,sa vad cand voi ajunge la 8...Si cel mai important lucru este ca am dat jos jumatate de kg.Deci,78.5...E drept ca nici nu prea m-am inghesuit sa mananc in timpul zilei.Ieri in afara de cele 2 buc fruct nu am papat decat cat intra intr-o cutie de almete salata de vinete.In schimb am calcat stramb seara cand in jur de 20 am papat niste spanac cu oua si cateva inghitituri de vinete...

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Buna fetelor! Sunt asa de suparata, de nu va puteti imagina... mi-am luat ieri un cantar digital, de la Tefal. Cand i-am citit instructiunile si scria acolo ca in timp, cantarele mecanice au tendinta de a arata mai putin decat greutatea normala m-am cam speriat. Fusesem intre timp si la o famacie si ma cantarisem si imi arata mult mai mult decat as fi putut crede, dar, dat fiind faptul ca eram imbracata, cu cizme in picioare, mancasem deja de cateva ori...In fine, aseara imi arata 57,2 . Azi-dimineata aveam 56,6. Si eu, care credeam ca am 54...Simteam eu ca ceva nu e in ordine, totusi...Cantarul meu cel vechi a cam luat-o pe aratura. Mai grav e ca nu stiu ce efect au avut grefele pentru ca nu stiu cat aveam in realitate. Asa ca trebuie neaparat sa fac ceva. Am sa-mi iau iar detoxifiant din fructe de soc, sa fac o cura de 3 luni, ca tot vine primavara, si am sa incerc sa nu mai mananc grasimi deloc, sau aproape deloc. Si sa ma abtin de la dulciuri, ca nu stiu ce am, parca as fi copil mic, daca vad o bucatica de cico o iau razna. Asa ca, trebuie sa ma tin tare, ca altfel e nasol, nu-mi mai vin hainele de asta vara. Atunci aveam 54. Totusi, ce mult m-am ingrasat de asta-vara...Organismul asta al meu nu prea mai reactioneaza.
Ah, si spropos de reducino. E o porcarie si te costa de te rupe, vreo 2,5 mil. pe luna si trebuie sa bei minim 2 luni si sa renunti la cafeaua obisnuita. Am luat 4 pliculete, le am si acum in geanta.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetelor si eu am patit-o cu cantarul electonic si cel mecanic...pe cel elctronic nu-l prea poti pacali(la mine diferenta dintre cele doua cantare era la mine de 3 kg)
eu continui cu boabele insa sunt si inainte de CM si cantarul nua rata nici 1 gram mai putin ci dimpotriva...mai mult...la mine merge doar cu regim alimentar...asa ca de la 1 martie sper sa ma tin de treaba
va pe toate

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

Azi 22 bobite si 6 buc grapefruit, am luat-o inapoi ca am trecut de 8 buc, 7, si azi 6 buc. Important e ca se vede ca merge treaba
Multe fructe si bobite.
Am citi cartea Mihaelei Bilic si m-am apucat de papat o felie de paine dimineata. O recomand cu placere (nu fac reclama )
Va doresc multe kg in minus si o primavara frumoasa, si sa nu uit week-end placut


Mergi la inceput