Miresele anului 2006 (89)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
stati sa inteleg si eu...
Ralu bucuresteanca= ralu
Ralu moldoveanca= Ral
Ralu clujeanca nu se pune, ca e din start Kitzy.


Ce bine ai sintetizat totul...

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
Ral deci pica solutia pe care mi-ai zis-o? cu fratele?


Deocamdata, cade.
Pentru simplul motiv ca el nu vrea sa ramana (daca primeste repartitia aici) in Iasi mai mult de 1-2 ani... Si n-are rost sa faca credit, sa plateasca si apoi el sa plece. Si nici eu nu-l pot incurca cu un credit, ca, pana la urma, are si el viata lui. Cine stie, se insoara la un moment dat... va avea si el nevoie de bani, de credite...
Si, in al doilea rand, a zis ca el nici macar cu chirie nu vrea sa ne mutam impreuna. Vrea sa aiba viata lui si atat. Il inteleg si la ideea asta. De la 14 ani sta tot in comun cu altii prin camine... Ii ajunge si lui.
Cel putin ma bucur ca uite, chiar acum am vorbit cu proprietarul nostru de aici si nu ne scoate inca afara. Cel putin o vreme, poate chiar pana in vara incolo... Doar daca nu intervine altceva... M-am mai linistit un pic.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
Ralu...trebuie sa fim pozitive...io abia la onorabila varsta de 50 de ani o sa fiu proprietara deplina aici


Onut, tot e bine...
Da' gandeste-te ca daca eu fac cumva vreun credit la un moment dat (daca se va gasi vreo banca sa-mi dea cati bani am nevoie!)... abia pe la 60 de ani incolo voi putea zice: am casa mea...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

da, Ralu asa e...nasol tare..si noua ne-a fost greu pana l-am luat, renovat etc...acu ne e greu cu ratele dar de fiecare data zic sa ne dea DD sanatate si le-om plati pe toate
lasa ca va fi mai bine...presimt eu!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

[navy][font=Comic Sans MS]hai ca am vazut un film cam plictisitor pe Pro


Oana, zicea al meu sot ca este o comedie misto Norbit acum... cu niste negri. El l-a copiat in calculator, dar inca nu l-am vazut; nu stiu ce sa zic despre el.

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
lasa ca va fi mai bine...presimt eu![/font=Comic Sans MS][/navy]


daca zici tu...

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Mama ce limbarnitza ati avut.

Onutzule welcome home! Ma bucur ca ati ajuns cu bine si ca ati avut o excursie frumoasa. Musai sa-mi spui unde ati stat in Viena.
Cat despre nunta, vezi si tu la ce restaurant se face, dar in principiu inauntru trebuie sa fie cald. Si la matusica a fost cald in sala, puteam lua rochie de matase fara probleme. Asa ca eu sunt de parere ca poti lua o tinuta de nunta de vara, doar sa ai un sacouash de backup.
Si cu concediul-bonus ai dreptate. Poate altii nu se bucurau si preferau bani, dar noi chiar suntem de parere ca un concediu e intotdeauna necesar si bine-venit. Si cu atat mai mult ca nu ne pun nici conditii (adica no, e de preferat sa plecam prin agentia aceluiasi patron, dar nu ni se impune, putem merge oriunde in tara sau in strainatate).

Gio normal ca mai punem noi diferenta daca e necesar.

Boticule cum nu te pricepi la bucatarit? Atata vreme cat se curata farfuriile, nu trebuie sa-ti faci probleme.

Ralu de cine intrebai... are o fetitza si sta acasa, unde nu are net.

Azi vine omul sa dam avansul la mobila si eu inca mai mocosesc la proiect. Sunt tare nehotarata. Cred ca l-am schimbat de 10 ori pana acum, aseara iar a venit huzbandu cu alte idei. Iar la 'aranjarea' culorilor nici atat nu ma pot hotari. Sunt zuzu rau. Mi-am dat seama ca trebuia deja sa vina si canapeaua, dar mai astept pana saptamana viitoare si pe urma ii sun sa vad.

Cu jobul... intrezarisem o speranta, dar a picat. Cica se formeaza un nou departament, nu mi-ar fi displacut sarcinile, dar salariul e sub ce iau eu acum... si evident ca nu-mi convine. Om trai si-om vedea.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Onutzule !!!!!!!!!!!!!!!!!!bine-ai venit!!!!!!!!!!!!!
Da ati avut o logoree ieri......
Eu acuma am venit de la cumparaturi si mi-am pus supica la foc.
Ma gandesc cu jind ca mai am 4 zile de servici si gata


29 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Ral nasol ce sa zic...poate veti gasi un job mai bine platit, ca sa faceti un credit ceva. Sunt scumpe rau ap. la voi?
Aly imi pare rau ca este mic salariul in celalat departament.
Hai decide-te odata cu mobila, ce faci? te mai sucesti mult?
Kitzy spor la facut mancarica...inca putin si treci in concediu.
Krelia, ralu, Oana va asteptam la o poveste.

pana atunci ma bag la , ieri am sarit peste faza asta. azi e musai, nu mai scap. mai ales ca sunt acasa pana la ora 15.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy hai ca 4 zile trec repede (lucrezi si sambata?) si pe urma relash total.

Gio aproape ca m-am hotarat . Nu stiu zau cu mobila asta ce-a fost, ca la cea din sufragerie n-am stat atata pe ganduri (ce-i drept, cu baruletzul am dat un pic de kicx). Pana diseara oricum e musai sa ma hotarasc (cu culorile, ca numai cu alea mai am treaba).
Si eu am o gramada de rezolvat dupa-masa, cand ajung acasa: sa fac papa pe azi si pe maine (ca maine mergem la cumparaturi si ajungem tarziu acasa) plus de calcat si bagat la masina si mai vine si tamplarul.
Ca sa fie treaba 'oabla' cica ne mutam cu 2 etaje mai jos si s-ar putea sa trebuiasca sa vin in weekend sa-mi mut catrafusele.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput