Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Magda, nu zic ca medicul nu stie ce da, i-am zis si doctoritei, ca nu ii contest decizia, dar eu nu vreau sa dau Zyrtec. Mai mult nu inteleg despre ce alergie e vorba la Andrei, deci nu vad sensul antialergicului. Iar Peritolul ala ...am eu un dinte impotriva lui, dar nu ma bazez pe nimic stiintific. Despre adrenalina ce sa zic, este a3a pediatra care da adrenalina in aerosoli. O fi o treaba cu ea, habar nu am. Dar am vazut efecte la Alex, deci o accept.

Andreea_deea, pai e mare diferenta daca se aude in piept sau in gat. Daca se aude in piept este cazul de tratament, poate fi bronsiolita ca la noi. Daca e din gat, pot fi simple secretii si nu stiu daca e cazul de atata tratament. Daca nu esti sigura mai intreaba un medic, si daca e o problema intr-adevar, mai bine faceti tratament.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

maria - cum a fost sedinta?

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

si a mea a fost maraita azi..horcaie si ea putin, are nasucul infundat si cred ca o doare putin in gat..ca inghite greu si tuseste putin..in noaptea asta ajunge abia pediatrul in tara..si maine seara vine sa o vada..
Nu are febra insa..
prin tel mi-a zis sa ii desfund nasucul cu ser fiziologic si picurat lapte in nari..sa nu ii dau nimic(ca aveam preg. in casa panadol baby..dar cica nu). sper sa nu faca febra noaptea asta..am supozitoare daca o fi cazul..
Mititica nici nu se poate odihni prea bine din cauza nasucului..acum vad ca a reusit sa treaca cu somnul de 1h30..



Avem 3 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

vreau sa va cer un sfat sau mai bine zis o parere :
Alex este elev in cl a cincea ,in paralel el merge si la fotbal tot de vreo 5 ani ,iar acum se suprapun astea doua ,
-in per 18 mar -2 april trebuie sa se duca cu echipa de fotbal in FRANTA ,dar pe 28 martie are un concurs la mate la care a participat in fiecare an si a fost singurul din clasa care s-a calificat la baraj ,ei si acum prb -cum sa facem sa ne ducem la profu de mate care e un ciudat si crede ca numai matem este imp in viata si sa-i spun : scuze Alex nu merge la concurs ca are un turneu la fotbal....of
deci voi cum ati proceda?Alex vrea in franta ...si eu as vrea sa-l las ,,,dar...of numai mama sa nu fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

buna seara si de la noi.Tocmai am ramas fara doua masele pe care mi le-a scos domnu doctor si am gura intro parte de la anestezie. si la pitica mea ii curge ochisorul drept dar de curs nu ii curge nimic galben eu i-am tot pus laptic de la titi dar am sa incerc si cu ser. mergem la doctor peste 8 zile la vacc si vedem ce ne zice va pupic

mamica de ANGELIK-MELANY http://flickr.com/photos/22465046@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

maria - cum a fost sedinta?

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/


la sedinta ...s-au discutat prb administrative adik ne trebui jaluzele pt ca scoala a pus termopane ,trebuie zugravita clasa pt ca scoala a pus termopane si mai trebui si banci ...tot pt ca scoala a pus termopane ...a si fondul scolii 40 ron ,ca sa plateasca ultima transa la termopane care ,in treacat am vazut ca un geam statea atarnat ,gata ,gata sa pice ...asta e traim in ROMANIA ura uraaaaaaa
pana cresc pici nostri o sa curga miere ,o sa fie la fiecare elev cate un calculator ,or sa zugraveasca singuri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

quote:
Originally posted by bikmaria

quote:
Originally posted by gabitz78

maria - cum a fost sedinta?

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/


la sedinta ...s-au discutat prb administrative adik ne trebui jaluzele pt ca scoala a pus termopane ,trebuie zugravita clasa pt ca scoala a pus termopane si mai trebui si banci ...tot pt ca scoala a pus termopane ...a si fondul scolii 40 ron ,ca sa plateasca ultima transa la termopane care ,in treacat am vazut ca un geam statea atarnat ,gata ,gata sa pice ...asta e traim in ROMANIA ura uraaaaaaa
pana cresc pici nostri o sa curga miere ,o sa fie la fiecare elev cate un calculator ,or sa zugraveasca singuri


BIKMARIAmamica de dulceata mica MARIA TEODORA (05-09-07) si de papanas maricel ALEX (14-07-96) Poze noi ,cu noi



Maria, draga, nu scoala pune termopane, ci consiliul local are atibutii gospodaresti in ce priveste scolile si gradinitzele din unitatea administrativ-teritoriala. Na, c-am luat-o rau pe aratura...
Serios acum, si schimbarea mobilierului, si jaluzelel ar trebui sa se faca tot din banii de la primarie, nu sa se ceara partintzilor. Asa e legal. CE se intampla insa in realitate...

Ce cealalta problema, io zic sa lasi baiatu' la sport. Un argument pro ar fi ca, daca in anii trecutzi s-a descurcat bine la concursurile de mate, nu-i garantat ca si acu' va fi la fel, mai ales ca va fi frustrat ca nu-i in Franta cu echipa lui.
Ca sa nu fie nevoit sa-i spuna el profului nu se poate face un fel de hartie, ceva oficial, de la clubul lui catre scoala prin care directorul sa fie informat de importantza participarii lui la acest eveniment?

Bafta!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

a_alinta, ce fata mare ai!
Foarte interesant si logic modul in care se incepe la voi diversificarea, cu cereale si piureuri, ca sa invetze bb sa inghita si altfel decat sugand.
Cand mai ai timp, mai spune-ne si noua cum e acolo la voi cu bb mic.

Pun un film. Nu cred ca mai intru azi, asa ca noapte buna tuturor!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Maria, imi suna cunoscut fondul scolii, fondul clasei . Daca Alex vrea in Franta (si nu il condamn) eu as spune sa il lasi. Cu proful e delicat, intr-adevar: daca se supara cumva si se razbuna pe copil? Nu poti sa ii indrugi o minciunica? Sau stie si el de fotbal? Daca stie, asta e, ii spui ca Alex isi doreste foarte mult sa vada Franta sau nu stiu. Poate mai vin fetele cu idei.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_deea spune:

roxana gnu stiu sa-ti spun daca este in gat sau in piept deoarece mie mi se pare ca vine din piept dar ea la ascultat astazi si mi-a spus ca nu are nimic este din cauza laringelui care nu sa format inca sau din cauza secretiilor din nasuc care se duc pe gat...nici nu stiu ce sa fac daca sa incep tratamentul sau nu.....poate sa consult si alt medic? dar sti cum sunt si medici astia fiecare are parerea lui....daca intrebi 10 medici vei afla 10 pareri........help....

Mergi la inceput