Colectia de toamna-iarna 2005 (181)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Buna fetele!
Ehei, dragele mele, s-a facut un an de cand am deschis subiectul comunicarii in cuplu. Tineti minte ca si eu eram cu nervii la pamant, ca Doru nu voia sa iasa din starea proasta cauzata de operatia la bila, chiar daca il bateam zilnic la cap ca altii sunt mai rau si ca situatia noastra se va rezolva. Chiar mi-am zis ca daca atunci nu divortam n-o vom face niciodata. Si criza a trecut, multumesc lui Dumnezeu, iar acum ne e f.f.bine.
Dar ce am invatat din aceasta experienta:
1. sa nu iau situatiile prea in tragic, de cele mai multe ori, in cazul meu, s-au rezolvat chiar fara sa ma agit prea mult.
2. sa nu iau decizii pe loc. E bine sa mai lasi cateva zile, in special dupa un "meci" ca sa gandesti mai limpede.
3. in momente de criza, NU TIPATI!!! (pe mine cred ca m-a stiut tot blocul) Aceasta manifestare declanseaza o reactie adversa, el se retrage in carapace si te considera isterica.

Eu, mai nou, in momentul in care ma enervez, las macar cateva ore sa-mi treaca nervii apoi incerc sa deschid din nou discutia.

Asa ca Madau nu mai interpreta in sens negativ tot ce face sotul tau acum (cum ca sta in plus la serviciu ca sa evite sa stea cu tine, ca nu vrea sa vorbeasca etc.) ca el e acum in stare de soc. Gestul tau de a pune cartile pe masa l-a uimit cu siguranta si stii foarte bine cum stau barbatii la capitolul curaj Dar nici nu lasa lucrurile in aer, insa lasa-i un termen de gandire.
Din pacate eu am observat ca statul asta acasa te poate deprima, deoarece ai mai mult timp de gandire si de cantarit situatia. Si de multe ori vezi situatia mai neagra decat e. Daca el, "saracul", e tot "confuz" poate e cazul de niste sedinte de terapie de cuplu.
In privinta nasului nu ma bag, eu nu m-am intalnit cu astfel de cazuri.
Insa am un felling ca situatia se va rezolva, mai ales ca nu vad un motiv concret pentru care sa nu va intelegeti.
Mai, ce m-a socat e ca voi pareati familia ideala, of, of!
Iti doresc multa rabdare, ce sa facem trecem si prin perioade dificile in viata!

Ina multa sanatate lui Rachel. La noi au mers bine aerosolii, nu gasesti vreun medic pe acolo sa se priceapa sa-ti prescrie? Cred ca ar avea mai mult efect decat un sirop scarbos de ceapa.

Intalnirea - din pacate nu stiu unde e barul, dar tare as vrea sa vin. Insa mai vedem.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Sal'tare.
Madau, ma bucur ca lucrurile evolueaza incet-incet spre normal. Legat de programul de lucru pe care-l are sotu', ce pot sa iti spun, este de la 9 dimineata, pana nu se stie cand.Dar mai degraba de 19 seara nu prea vine acasa. In perioadele aglomerate-mai ale primavara-vara, vine si mai tarziu acasa, pe la 21-22 chiar.Dimineata el il duce pe Kriszti la ai mei, iar seara il aduce acasa unul din noi, care e disponibil.Minim 2 sambete pe luna lucreaza. Si inainte de Kriszti avea program asemanator, chiar daca pe vremea aia lucra in alt loc.
Eu am programul destul de aglomerat, incep la 8 si nu stiu cand ajung acasa, teoretic ar trebui sa termin la 16,30, dar in practica e mai tarziu. De asta am si spus ieri, ca nici noi nu prea mai avem timp pentru noi, pentru comunicare mai buna. Si din pacate viata trece f repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

pai mi-a venit si mie mintea la cap :) - da' a durat un numar de 7 ani ca sa hotarasc ca mi-ar placea 2 copii. ce-i drept, prin faza e 1 copil n-am trecut. am trecut direct de la 0 la 2

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Mai, fetelor, eu am inceput sa caut mai serios casa si ce sa vezi? Sun la anunturi, dau peste agentii, stabilim ca dupa-amiaza mergem sa vedem apartamentul, dar ca ne suna agentul ca sa fixam ora si locul intalnirii. Si cand colo, ce sa vezi? Nu ma mai suna! Azi e a doua oara cand o patesc. Doru zice ca agentille pun de multe ori anunturi la misto, ca sa creasca preturile apartamentelor, mama, asa o fi? Ce neseriosi!

De Ilinca ce sa va mai zic, a devenit rasfatata rau, de multe ori nu are chef nici sa se joace cu mine, cica "nu pance mami!", parca as da-o la gradi sa nu-i mai creasca atat cornitele. Iar cand nu-i convine ceva, sa te tii! Maraie de-ti vine sa-ti iei campii. De multe ori imi pare rau ca nu mai pot sta mult timp cu ea, dar cand se boceste fara rost vreo 2 ore, vrea ba desene, ba Baby Einstien, ba mai stiu eu ce si nu se uita la nimic, chiar ma bucur ca am inceput serviciul. Greu ii mai intri domnisoarei in voie.

Pe de alta parte, sa va zic ce-i place sa faca: sa se joace cu coturile noastre. Nu-i asa ca nu ati mai auzit de asa ceva? Poate sta minute in sir mangaindu-ne cotul, jucandu-se cu pielea
Very, Very strange...

Oare Dordia chiar nu a reusit sa se mute pana acum? Ce-o mai face?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Sa ma mai laud nitel cu fi'miu :facem progrese cu olita ,face zilnic fara caraieli ,zice pishu' si a taiat-o la oala sau ca sa nu faca cumva pe el il pun eu cind cred ca ar trebui sa faca ,partea naspa e ca nuvrea caca la olita din cauza ca are proble,me cu constipatia ,il doare etc nu vrea sa stea ,azi a facut in pantaloni ,stiti cum sa-l obisnuiesc sa faca si kk la olita ?

In juma de ora o taiem in vizita la fini ,ne-am plictisit amandoi in asa hal incat ne ignoram reciproc ,cred ca al meu copil s-a acrit de mutra mea ,cind a auzit ca plecam a inceput sa chiuie de fericire ,offf tare departe vad primavara ,caldura sa putem haladui pe afara cu orele


Pupici si sper sa aud numai vesti bune despre toata lumea!

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

Revelion

www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

a... eu de fapt intrasem sa ma "laud" ca a venit o prietena, am baut o cafea, am lasat cana pe masa, am condus prietena la usa, cand m-am intors in camera era mandra mea cu zatul pe ea din cap pana in picioare, cafea pe pereti si mocheta inundata
bine ca beau cafeaua rece - bine, probabil ca eram mai atenta daca era cana fierbinte. de mocheta imi pare rau, ca e albastra, acum e albastra cu o mandrete de pata maro. tre sa caut ceva solutii de curatat, ca nu pot sa mut mocheta din loc ca-i lipita - aveti idee cu ce pot sa curat si io?

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

FI-MIU SE INCALTASE CU ADIDASII LU MASA-MARE PESTE BOTOSI SI NU SE PUTEA DESCALTA.
iar imi aliniaza toate incaltarile in mijlocul casei

Intalneala: vin.o sa mai ma plimb prin oras ca ies la 16.30 de pe Mosilor. mi-ar fi convenit la Romana. merg oriunde sunt cockteilurina ca a inceput sa-mi placa.
poll: vine pe la 7-8 seara de luni pana vineri, sambata la 14.

in rest sictirita de la servici.asa ca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


ascultati ce zice corap!!!!! adevar graieste ,dupa doi copii e honeymoon!!!!

in alta ordine - sambata am fost la sanius, Ady- am descoperit ca uraste zapada ,a tipat, plans si acum ne dam dura pe mucusori, de la aeru rece si tipat ca din gura de sarpe, e ragusita.......tot tacamu.... fara gradinita s-a imbolnavit(Ina).
Operatiunea olita- am progresat, acum imi spune ,cand face in pampers si vrea sa o schimb.nu suporta diapersul ud sau murdar,deci un progres.
madau - scoate de la naftalina masa de calcat si lenjeria sexi.




Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

poll- de luni-vineri -7-pana la 5 fix.
cina o servim la 5.30, dupa care am "timp liber " pt mine, adica spal vasele in liniste,fac ordine , eu si gandurile mele ,pt ca ele stau cu daddy.

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Poll Virgil vine pe la 20-20.30 acasa, rar inainte de 20.00. Nu lucreaza in week-end-uri.

Nu cred ca ma simt psihic in stare sa vin la intalneala, sa ma relaxez cu voi in timp ce sora-mea se chinuie cu tata prin spital. Daca reusesc sa ma organizez sa-mi rezolv trebuirile poate mai dau o fuga pana la Timisoara in week-end .
Astept o viitoare intalnire cu piticii.

Miri tu intrebai de fier de calcat? Votez pro Philips. Am facut eu un mare poll in colectie acum vreo 2 ani in urma caruia am ales Philips. Despre Tefal am primit si bune si rele (mai mult rele). Intre timp am luat si un Philips cadou cumnatei si e foarte incantata si ea.
Pe http://www.ciao.co.uk/Philips_GC_4320_AZU6319834 asta il am eu.

Ina sanatate multa Rachelinei!

Feli pai stii cum fac agentiile (sau cum faceau cand ne-am luat noi apt): publica in ziare niste anunturi tentante ca sa suni la ei. Apoi iti zic ca stati ca de fapt apartamentul ala s-a vandut dar va aratam noi altele. Spor!

Buna invatatura de minte dupa patania lui Madau! Si eu cred ca ultimul motiv e de fapt primul; si putina cicaleala pe ici pe colo. Daca il lasi sa mearga undeva dar il bombani o saptamana inainte si una dupa nu-i mai pica bine relaxarea. Mai bine ori il lasi cu inima deschisa ori nu-l lasi si punct.

Multa bafta in imblanzirea ratacitorului!

Si eu ma simt vinovata cu ultimul motiv dar sunt intr-o stare psihica in care nu-mi arde de nimic

Canuta ce pacat ca si tu treci prin pase proaste!

Mergi la inceput