Speed Dating???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Eu tot zic ca nu-i o prostie. In fond, daca mergi la un party, si acolo cunosti un nr x de persoane, cu care stai de vorba, poate schimbi un nr de elefon, poate tineti legatura mai incolo in caz de simpatie reciproca. Insa ce sa faca bietul de om daca nu e invitat la astfel de evenimente sociale? Daca nu are net sau nu are curaj sa se inscrie pe site-uri matrimoniale? Speed datingul e totusi o alternativa, nu?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Eu sunt ca tora. Si batrana, si conservatoare , adica ma pufneste rasul doar cand ma gandesc cat de penibil te poti simti la asa un eveniment

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

La sfarsitul lunii trecute in N.Y., a fost organizata editia doua a unui "targ" de barbati; femei prospere, cu min. 4 mil.in cont si castiguri anuale de peste 500 mii (dolari, fireste...) isi cautau, printr-un speed dateing, parteneri...
Mai, si cum am uitat sa va spun...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sierra spune:

Este exact asa cum spune Gabi K. Daca ai fost casatorit 5-10 ani si ti-ai impartit si prietenii cu ex-ul/exa, nu numai apartamentul si copiii, cel mai probabil n-ai ramas cu mare lucru. Iar cati au mai ramas sunt la casele lor si cu propriile probleme. Tu daca ai absolvit scoala de mult sau nu ai lucrat recent fiindca ai avut copii in ingrijire cu cine mai socializezi?

Adina Iulia, inteleg ca ti se pare speed dating-ul ca un targ de vite, dar sa-ti spun o chestie amuzanta. Eu asa l-am cunoscut pe sotul meu(prima casatorie pentru amandoi).Nu la speed dating ci pe aproape. Eram colegi de facultate, el cand era pe cale sa absolve a inceput sa ma invite in oras, urma sa plece curand din oras, si imi spune de verisoara lui, ca tocmai a divortat si e foarte trista si l-a invitat pe el s-o insoteasca la o sesiune de speed dating si el nu intelegea de ce are nevoie de el acolo, ii e frica, jena sau ce? Si ca a incercat s-o incurajeze sa se duca singura ca e frumoasa si inteligenta, si fara copii. Iar eu am inceput sa rad si i-am explicat ca la evenimentele astea exista de obicei un numar mai mare de femei decat de barbati, si fiindca trebuie sa fie numar egal o parte din femei sunt puse pe lista de asteptare, daca nu vrei sa astepti atunci aduci un barbat potential eligibil pentru alta, frate, var, coleg, orice.

Si da-i si razi amandoi, ia te uita de ce avea vara-mea nevoie de mine si nu mi-a spus, si cred ca de acolo ni se trage. La sfarsit bineinteles ma intreaba :"dar tu in locul ei te-ai duce?" iar eu am spus adevarul "pana acum n-am fost". Ei, si daca pana atunci nu fusesem, n-am mai apucat sa merg nici dupa. In rest, am cunoscut-o si pe vara sotului, frumoasa de pica, inteligenta, independenta, nu stiu daca pana la urma s-a mai dus la speed dating dar merita tot ce e mai bun din lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

quote:
Originally posted by Rufus

La sfarsitul lunii trecute in N.Y., a fost organizata editia doua a unui "targ" de barbati; femei prospere, cu min. 4 mil.in cont si castiguri anuale de peste 500 mii (dolari, fireste...) isi cautau, printr-un speed dateing, parteneri...
Mai, si cum am uitat sa va spun...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Asa esti tu...

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Oana, ceva noutati?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

regret ignoranta mea cumplita, dar ma lamureste si pe mine cineva ce este acela speed date ?
in ce consta speed-ul ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:



Eu m-as duce, cred ca m-as prapadi de ris sa vad lume in situatia asta...
Ideea e... ei sint exponatele?
Domnii?
Sau doamnele?
Adica doamnele se plimba printre mese si vad cite un exemplar care le place? Si se posteaza in fata lui si se bine si din toate unghiurile?
Sau invers?
Sau nu conteaza?



Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

quote:
Originally posted by sterge

regret ignoranta mea cumplita, dar ma lamureste si pe mine cineva ce este acela speed date ?
in ce consta speed-ul ?




speed consta ca stai aprox 10-15 min de vorba cu una/unul apoi treci la masa urmatoare si tot asa.
e un blind date oleaca mai evoluat.

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
Ce face omul la plictiseala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

da, intre timp am inteles pana si eu.
nu spun a ce seamana, ca iar ma atentioneaza moderatorii :-))

Mergi la inceput