Strumfi de iulie-august 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Acum am vazut ca am scris si eu mare,ce masura trebuie sa aleg ca sa apara mic? Scuze.

David Alexandru 16.07.2007

http://community.webshots.com/user/loredana76100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

'neata! (la mine e inca inainte de 12)

karli si anya, fete frumoase!

noi tot nimic maret. in weekend iris s-a chinuit sa faca kk, azi noapte a reusit (in 3 reprize, credeam ca nu mai termina), asa ca am dormit prost si foarte prost. dupa modelul, ce incepe prost se termina si mai prost. sper ca acum s-a reparat si isi revine la ora ei de seara, nu ma mai chinuie noaptea cu astfel de experiente. in orice caz am scos-o 30 min la aer (am iesit sa cumpar una alta de-ale gurii) si a adormit acum pe burta in patul meu. asa ca eu forumesc
ah, da, am cantarit-o sambata, a ajuns la 7.500 kg. sper ca dupa ce ii bag legumele sa se mai pondereze cu luatul in greutate, ca ma cocoseaza.

alina.a tare bun pontul tau cu gimnastica cu bebe in brate. am ajuns la 50 de genoflexiuni pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Va invit si eu la o ciorbita de pui cu sfecla rosie , ca e ora pranzului.

Eu stau binisor cu regimul (in fine, nu e chiar regim...), am aruncat (in cel mai indepartat sertar) toate dulciurile de prin casa, sa nu ma mai ispiteasca. Dar colac peste pupaza, vine sotul sambata seara cu vreo 3 cicolate cu rom (preferatele mele), cica a vazut ca nu mai avem ciocolata ). Dar m-am tinut tare, le-am pus langa celelalte, iar cand am iesit la cumparaturi, am cumparat niste ciocolatele fara zahar pt situatii de maxima disperare . Tocmai am ras jumatate dintr-una.
Insa, la pizza cu care a venit, n-am rezistat si am mancat 2 feliute (ca atat mai era ), asa ca ...n-as putea zice ca n-am pacatuit ).
In schimb, astazi, drept penitenta, am facut mancare, am spalat rufe (masina de spalat sa traiasca), am aspirat toata casa, am sters praful si am curatat balconul. Ce sa mai, sunt mandra de mine . Si acum, dupa masa, vreau sa ies la o plimbare mai lunga, ca vad ca e frumos afara...



_
Gabi, mami de Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Ca vorbeam de razatoare pt bebei, am cumparat pana la urma din Billa, ca n-am mai ajuns la Cora (am fost la Auchan, si acolo n-am gasit). Am cumparat 2 , m-am gandit ca poate scap vreodata una si se sparge (la cat de indemanatica sunt ...) si sa nu cumva sa raman fara .

I-am facut proba cu un mar aseara, intr-adevar e eficienta , nici nu credeam ca se alege ceva dintre zimtii aia (asta pt ca am avut odata una de sticla si stiu ca nu reuseam deloc).

_
Gabi, mami de Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Ce liniste p-aici... cred ca ati iesit toate la plimbare.

_
Gabi, mami de Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Vivela, ne facem siesta.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

vivela, eu fac de papa

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

Vivela cred ca toata lumea e afara. Miroase a primavara si nu-ti mai vine sa intrii in casa

hop ca s-a trezit puica, azi nu a prea mancat, sa vedem daca are chef acum dupa ce a dormit 2 ore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Si eu sunt pe aici dar imi cad ochii in gura de somn si am de predat o lucrare azi la 18:00.
Saby s-a gandit ieri sa-si schimbe programul, drept pentru care a inceput sa manance la 4 ore, asta inseamna si ziua si noaptea!!! M-a capiat azi-noapte, sunt zombi rau de tot, de la 8 nu mai dorm.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

A mincat puiul mic astazi carne.Nu s-a omorit cu mincatul. Tot merele ii plac cel mai mult.

Am iesit si la plimbare inainte de masa- l-am plimbat in marsupiu o ora jumate.I-a placut,mie mai putin ca ma doare spatele.

Caldura asta imi da o stare de lene( bine ca-i cald).
Bine ca am mincare de ieri si curatenie am facut dimineata.As dormi dar pustiul nu da nici un semn ca vrea sa doarma si el,se misca incontinuu(acum e calare pe tastatura).

Mergi la inceput