Miresele anului 2006 (88)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ooana

da, asa e...ai dreptate ca e doar o masina!
mai important e sa fim noi sanatosi...dpar ca momentul nu a fost cel mai bun pt o asemenea experienta!
cel mai rau mi-a parut ca nu am mai plecat nicaieri
si de "suparare" ieri seara mi-am facut rezervarile pe cand vin acasa:2 nopti in Munchen,1 noapte la Viena si 1 noapte in Ungaria
...pacat ca o sa ajungem in Viena chiar duminica si parca vad ca totul e inchis!...iar mai mult nu putem sta ca trebuie sa ne intoarcem la muncaaaa....
am pimitttt ...si m-am bucurat foarte tare


da, asta asa e...momentele astea nu isi aleg bine perioadele cand sa ne pna la incercare ...bine insa ca ati rezolvat-o!..si ca, pana la urma, va veti alege si cu niste amintiri placute de pe urma uneia mai putin placute, nu?...intr-advar, duminica nu prea mai gasesti nimic deschis, dar..macar schimbi peisajul...
ma bucur ca a ajuns unde trebuie, kair ma gandeam ca oi fi gresit destinatia ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

da, a ajuns unde trebuia

excursia inapoi tot o faceam, ca alt drum nu cunosc ...dar am tot amanat momentul cu rezervarile

cu duminicile e regula...dar vorba ta mai schimbam peisajul


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 12 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am ajuns aseara, azi dim. Marco mi-a facut febra, acum e ok, sdar sa vedem la noapte cum se prezinta.
Deci...sa va povestesc excursia noastra de 2 zile:
Am plecat la 4 dim. din Tm si am facut 500 km in 5 ore. ce inseamna sa fie autostrada. am mai facut si opriri sa luam vignete pt. Hu si Au, 8 si respectiv 10 euro.Ne-am mai oprit la hotel Paprika si spre mirarea mea am gasit camera libera, la hotel tranzit. am platit-o si am plecat spre Viena.
In nici 30 min. am fost acolo, am gasit foarte repede SCS-ul, enormmmmm si chiar cand se deschideau magazinele, la 9.30, am si intrat. Dezamagire totala la zara, H&M si C&A. pt nici unul nu am gasit nimic, la marco o pereche de pantaloni de trening si Clau o sapca, de la H&M noua colectie. am intrat la promod si am iesit victorioasa cu vreo 3 bluze la 10 euro bucata. stiam ca sunt haine bestiale acolo si cam scumpute.
am mai colindat...nimic....
De la Ikea am luat ceva maruntisuri si un birou micut pt. camera lui marco sa punem compu la el.
ne-am dus in Toys'R'Us am luat un Thomas cu percy pe niste sine, o masina care se desface cu bormasina, misto de tot, masinute pt. garaj si plastilina aia misto, cu accesorii(un catel care scoate pe gura, pe ureche, etc, plastilina). ne-am uitat dupa masinuta de la Peg Perego, de fapt noi vroiam un ATV si ce era acolo nu ne-a placut.
De acolo am plecat spre centrul Vienei, era destul de tarziu, ora 20 la ei, magfazinele dse inchisesera si am zis sa vedem si centrul.
Am parcat chiar langa Ring, am luat la picioare tot centrul si am ramas de cat de frumos este.(Ne-am promis o alta vizita, mai lunga, cu vizitarea tuturor muzeelor, palatelor, gradinilor, etc).
pe urma, am plecat spre Paprika hotel, unde dupa un dus, am picat rupti, nici nu m-am miscat de obosita ce am fost.
Dimineata, dupa micul dejun, am plecat spre parndorf, care nu este chiar la o aruncatura de bat, faci cam 10 min. pe autostrada, sunt intre 20-30 km pana acolo.
La Parndorf lume putina, doar era 10 dim., am parcat si am inceput sa colindam...preturi mari si haine naspa, sa spunem ca erau prea de fite, prea de societate. am ajuns la geox, de unde i-am luat piticului papucii dupa care am salivat o groaza Miniblu, la un pret super bun. am mai luat de la Adidas adidasi si sandale de vara pt. marco, iar preturi misto, o minge de la Puma, pantaloni pt. Clau de la Lee Cooper, S'oliver, haine faine si misto de la Timberland tot pt. el, de la Trimph niste tanga pt. mine, si grosul l-am luat de la mango. o geaca, 2 paltoane, pantaloni, bluze, rochie, erau cam la 10 euro, 6 euro, 2 euro. asa ca merita din plin. Imi pare rau ca nu am mers acolo de la inceput, nu cand a fost super aglomerat. Nu am putut proba nimic, era o coada....Pe clau l-am pus la coada de la casa, eu cautam printre mormane si in timp ce asteptam sa platim, imi selectam hainele.
De la Parndorf la Szeged am facut 3 ore, dar ne-am oprit la Cora sa luam lapte de capra(nu am gasit), am prins ceata, iar la 40 km de timisoara a deraiat un tren, asa ca ne-am intors cativa km si am luat-o prin niste satuce. la 23.30 eram in casa, piticul s-a trezit cand ne-a vazut,si a dormit toata noaptea cu Thomas langa el.
Celelalte jucarii nu i le-am aratat, le scot pe rand.
E misto ca nu consumi mult cu masina, se ajunge repede, preturi mai bune ca la noi, doar ca acumulezi oboseala.
De meritat merita, si acum ii inteleg pe cei care zic ca-si fac cumparaturile de acolo, mai ales la reduceri...cand iti permiti mai multe.
si sper sa mai revin diseara. macar sa va citesc, caci ati scris nu gluma.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

ma bucur ca totul a mers bine Gio...si ca a-ti facut cumparaturi!
Pentru noi probabil nu o sa merite sa intrem in Pandorf...la inceputul lui februarie ca or sa fie preturi mari!

spune-mi cum a fost la Paprika? am rezervat si eu o camera

merci de preturile la vignete...e bine de stiut


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 12 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana pot sa spun ca a fost cea mai misto camera, la cat a costat. fiind si weekend am platit 52 euro/noapte cu mic dejun inclus. ala a fost naspa, dar tot gaseai o felie de sunca sa mananci.
Camera este mare, super curat, ai tot ce vrei:prosoape, dush gel, tv, telefon, aer conditionat. oricum merita din plin banii astia.
Vignetele noi le-am luat pe perioada minima, asa cred ca le vreti si voi. Doar cea austriaca se lipeste pe parbriz. Ungurii te baga in calculator si iti dau o chitanta scoasa la imprimanta.
Oricum te filmeaza pe autostrada. Pe noi ne-au si pozat, dar nu stiu ce a fost...sper ca nu radarul, ca aveam peste 210 km/h.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Ce faceti, dragutelor?
Vad ca v-ati mai adunat azi...
Dar am cam dat eu bir cu fugitii.
M-am trezit pe la 11. Azi-noapte am adormit la 4. M-am uitat la serialul ala. La munca am fost cam adormita si, evident, fara chef, in noile conditii date. Si, bomba "misto": ni s-a spus ca nu se aduce om in loc, pentru ca si-asa sunt zile in care stam prea mult timp degeaba atatia oameni.
Am avut o mini-cearta cu seful, incercand sa-i explic ca da, degeaba stam cand stam (desi nu din vina noastra si se stie asta!), atata vreme cat in rest, avem cate 4 sau 5 ore in care nici de respirat nu avem un minut, sau de mers la baie.
Ma rog, el a zis ca asa e, ca ne intelege, dar ca patronul a decis etc etc etc... bla-bla-bla...
In concluzie, suntem in stand-by. Cica oricum mai incolo ni se vor mari salariile. Dumnezeu cu mila, stiti cum se zice.
Si am anuntat ca daca nu se iau masuri, sunt prima pe lista celor care urmeaza sa plece. A facut sefu' o fatza.....
Apoi am fost in Carrefour si am luat niste chestii pentru noi si pt fratele.
Am venit acasa si le-am facut pizza la baieti, cum le-am promis. Si... gata ziua de azi.
Ieri am muncit din greu... prin casa. Cel putin pt maine seara am ce mancare sa le dau. Am scapat o zi
Mi-a mai trimis si maica-mea niste chestii. Cred ca si pe marti ii rezolv usor


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Bey... da' eu de ce stiam ca ziua Oanei e abia saptamana viitoare? M-am trezit ultimaIarta-ma, Oana! N-a fost cu intentie!
Hai ca iti urez macar acum, din inima, La multi ani! Sa fii sanatoasa, fericita si iubita. Sa ai multe bucurii si noroc in viata. Sa ramai mereu la fel de tanara, frumoasa si cu suflet mare. Sa-ti realizezi toate visele si sa ai parte de tot binele din lume!

Da-o incolo de masina. Vorba Kreliei: ai dat banii, ai rezolvat, gata, s-a dus! Voi sa fiti sanatosi.
Si da, intr-adevar a fost o saptamana cu premonitii la amandoua... Dar cand e sa se intample, se intampla, oricat am incerca sa ne ferim.
Poate ne asteapta o saptamana mai buna!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, ati venit cu portbagajul plin, din cate se pare... Bine ca ati gasit macar ceva pe placul vostru si nu v-ati intors cu mana goala.
Noua ce ne-ai adus?Ca am fost cuminti si te-am asteptat...

Ancuta, la mine nu prea a fost azi timp pentru lenevit... Chiar deloc...As fi vrut eu...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu sunt ultima, nu tu Ralu:
Oana , multa fericire si sanatate alaturi de cei dragi!!
asta e cu masinutza, s-a reparat, v-ati usurat buzunarul, dar ce conteaza? bine ca ati fost impreuna si va iubiti si sunteti sdanatosi.
multi de la noi si un camp de .

am terminat de citit tot, dar revin mai tarziu, dupa ce culc prichindelul.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

speram sa adoarma repejor Marco... Somnic usor!

Foto Ralu

Mergi la inceput