Miresele anului 2006 (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

M'as duce eu la medic sa intreb...dar aici inu ai nici o sansa sa intri fara programare, si sunt programata in februarie
Si Ralu, nu te mai gandi acolo, fi vesela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

plec la munca
incerc sa nu ma gandesc, dar tot acolo imi zboara gandurile...
iar urmeaza o perioada in care voi pleca cu greata la munca
ne auzim mai tarziu!

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

servus fetili!
acu' m-am mai eliberat si eu...cand e lumea plecata sa-si umple burtile ..asa ca, iata-ma-s aci!

Aly, eu, prapastioasa cum mi-s...as psune sa-l lasi fetii rochia-n pace.....bine,e u mi-am dus-o pe a mea la nufaru' si fiind pietricelele cusute, nu am avut probleme...acu', or fi cazut din ele, cert e ca eu nu am sesizat...
insa, daca i-o pui intr-un saculetz, ma gndesc ca poate nu cade nimic din ea, nu?

raluca, nu mai pune fetitza la suflet...si eu am patit o groaza de astfel de "bucurii" si tzepe cu "prietene" apropiate....si oameni pe care eu ii consider aproape sufletului meu...si, in continuare patesc ..deci, e calr...asta nu se invata niic la adanci batraneti..si tepe vom lua toata viata....poate nu de la aceeasi persoana...dar..de la altii, cu siguranta...asa suntem noi, astea mai omenoase, ce sa-i faci......
fruntea sus si nu-ti mai amari sufletul pentru oameni care nu merita!
sincer, eu te-as sfatui chiar sa pleci de acolo, de la serviciula ctual...incearca sa-ti gasesti altceva, nu te gandi ca nu ai loc in alta parte...asa se gandea si al meu inainte sa isi dea demisia de la fostul loc de munca...si acum, nici nu se compara....in primul rand atmosfera...pt ca, sa recunoastem....trebuie sa fii un extra-mega-nesimtit sa spui ca pt tine conteaza salariul 100%...apai, degeaba ai ditamai salariul, daca intre colegi exista animozitati si lucrezi intr-un mediu "caustic"..parerea mea...
so, nu te subaprecia, ca nu-ti face bine la ficat

Ancuta, ai grija de tine...succes cu tratamentul pe care il urmezi!

onutzescuuuleee.....auzi, dk tot esti cu boccelutza in masina..hai pana la mine, vii?

kitzy, pupici dubli ...tie...si normal, Dianei

ah, tocmai am stabilit meniul pt wknd ..."pilafutz bunutz d-ala cum faci tu" ....(nu a zis ce garnitura vrea, da' parca presimt ca ma "pasc" niste dorinte de shnitzele...si numai de prajeala n-am kef...da' parca prea frumos a zis-o, nu? )


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1


Oana, inseamna ca si tu aveai starea asta nasoala tot cu motiv... Stii ca amandoua eram pe picior de melancolie si neliniste pe la inceput de saptamana... Explicabil...
Si Marius ce face azi, cat timp tu este la munca?


Foto Ralu




da, asta era...acu macar de ne-am simti in foema sa nu se mai intample nimic

Marius m-a adus de dimineata, dupa care a hoinarit prin oras vreo 2-3 ore, iar acu e acasa, se plictiseste si imi trimite e-mailuri...asteptand sa il sun sa vina sa ma ia
dar e numai oar 2...pana la ora 5 mai este ceva...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 14 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Krelia io zic ca merita snitele...vorba ta la cat de frumos ti-a spus care e meniul...chiar merita
vine fata si pe la tine...numai putina rabdarica sa ma repatriez first

acu sunt in tratative cu al meu pe e-mail unde sa mergem maine
o sa ajungem dependenti de internetul asta (asta daca nu suntem deja )
destinatiile sunt Luxemburg(unde nu am mai fost) ...sau Rotterdam (dar in Olanda am mai fost de 2 ori...insa la Amsterdam unde ne-a placut la nebunie!)

Ralu...incearca sa treci peste!
...nu cred ca conteaza foarte mult, dar si io am o "istorie cu prietene foarte bune"!

cea mai buna prietena din facultate, cu care am dormit 3 ani in aceeasi camera de camin, cu o saptamana inainte de nunta m-a sunat sa imi spuna ca fostul ei prieten se insoara brusc cu prietena pe care o avuse inainte de ea...si nu crede ca ar fi o companie buna la nunta mea
acu da-i nota? deparca ea ar fi stat la masa cu mine tot timpul sa vad eu ca e melancolica....off dar astia sunt "prietenii"

eu sunt genul care nu ma cert, i-am spus "asta e decizia ta...ne auzim peste un an jumate cand ma intorc din Germania"....la care a

avut tupeu sa imi propuna sa ne intalnim dupa nunta intr-un weekend(ea sta in Bacau...si eu in 2 saptamani plecam in De )

de atunci nu i-am mai raspus cand m-a sunat sa-mi spuna la multi ani sau cand mi-a trimis sms-uri
eu ofer credit total...dar dupa o experienta din asta la mine nu mai exista a 2-a sansa


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 14 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Fetele, sa aveti un weekend cat mai placut! Ne auzim luni!
Fug, ca ma duce un coleg cu masina.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Bine ca nu-s patita doar eu... Nu de alta, da' incepeam sa cred ca e ceva in neregula doar pe aici...

Doar al naibii de tare o chestie de asta in care pui suflet... Dar orice sut in fund e un pas inainte, stiti cum se zice...
Asa ca... imi vad de viata mai departe, ca doar nu o sa ma inchid in casa si sa bocesc zi de zi si noapte de noapte. Doar ca, repet, doare...

Va fi mai greu o vreme, dar pana la urma, sper sa apara si la mine un soare de undeva.
Daca n-ar fi problema de bani, acum mi-as da si eu demisia. Dar pana nu sunt in mana cu un nou job, nu pot face chestia asta.
Pentru ca, de bine, de rau, cu putinii bani pe care ii iau, imi platesc chiria. Macar atat pot face.

De cautat voi cauta, voi incerca, poate, poate... cine stie...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

A... si merci ca-mi sunteti aproape. E bine sa te descarci in fata unor persoane care au trecut prin aceleasi chestii. Stiu ca macar ma intelegeti... Chiar daca mai mult nu ma poate ajuta nimeni.
Oricum, faza asta chiar ca mi-a dat mult de gandit si, probabil, in viitorul apropiat, ori schimb job-ul, ori ajung sa va dau sfaturi din perspectiva celor casatoriti cu un an inainte


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Krelia, buna idee asta cu pilaful... stii tu, de ala ca in pozele alea...
Snitele oricum aveam de gand sa fac... deci... vom avea cam acelasi meniu.
Duminica seara voi face si o pizza, daca am cu ce
O ciorba... dar nu stiu de care...
Si... mai vad eu...
A... niste bureti cu maioneza...
Si probabil o salata boeuf...
Asa ca va astept la masa!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

misto faza, oana ..... bine ca nu ti-a zis cu o seara inainte....
eu era odata sa "alunec" inspre partea amiciilor neserios ...cu un botez la care trebuia sa ne ducem....la o amica de-a noastra....si desi vorbisem cu ea ca mergem, apoi intervenise ceva si i-am zis..mah, s-ar putea sa venim numai la biserica sa va vedem...dar, pana la urma am facut tot posibilul si am mers ...ca asa e frumos ...si chiar a fost frumu la petrecere...
oricum, e clar, e un sentiment tare neplacut cand te astepti ca un om apropiat sa-ti insele asteptarile....dar, noi trebuie sa ne ridicam si sa nu traim din trecut...si, cel mai important pentru mine..sa nu ne complacem in situatie si sa ajungem la inevitabilul "asta e"...ca atunci, greu ne mai ridicam....

asa ca ralu....propune-ti niste teme de rezolvat in viitorul apropiat si vezi cum le gasesti solutia ...ca zau...nu merita sa te pierzi intr-un job care nu-ti da satisfactii...auzi tu la ea..."m-am obisnuit sa muncesc duminica"....Doamne fereste mai fato, pai si viata personala, unde naiba e?....si week-endurile tutute...si bani putini si insatisfactie...da-i incolo si cauta-ti un job care sa te reprezinte si care sa-ti aprecieze adev. valoare!
si de ce, ma rog, sa bocesti? hait!
pai nu?

in alta ordine de idei, cred ca sunt adjudecate snitelele ....numai ca tb sa dezghetz ditamai pieptu' de curcan..first ...noroc ca s-a inventat botonu' de dezghetare la microunde, ca altfel...ma prindea primavara asteptand ....
hm, salata de boef...nu prea am pofta acu,, ca abia trecura sarbatorile ...da' as manca o salata orientala...cu masline, cu ceapa, cu ou.....haooliooooo...mamicule......si daca ii mai pun si niste castraveti murati si un pik de maioneza...se aseamana cu salata aia de Pell Kartofeln (sau cum se chemau, ca nu mai tziu minte exact )..nu-i asa, nemtoaico? (auzi mah, da' tu acu esti in De si M. e cu tine?.....ca io mi-s tare confuza..cred ca m-am pierdut printre randuri si capitole...)


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput