Miresele anului 2006 (88)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, n-am mai apucat sa-ti trimit PM. Acum mi-am amintit. Dar promit sa-ti zic. Sunt prinsa pana peste cap intr-un proiect care trebuie terminat saptamana asta, pentru cineva si trag tare...
De asta nici n-am mai ajuns pe aici in seara asta. Acum fac o pauza si ma intorc la treaba pana dimi.
Noapte buna!

ps - cafe pentru Aly si ceiut pt Kitzy!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Sal'tare, eu am reusit sa inund casa si in plus, asta patesti p'aici daca iti permiti sa ai o alta opinie...
Ralu, eu nu asimilam calciu... si imi facu' bunica... coji de oua macinate amestecate cu miere, o lingura dimi pe stomacul gol. Singurul calciu care l'am asimilat.

„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza fetele!
Intr-un final ieri am terminat ce aveam pentru viitoarea miresica. Am calcat si rochitza, jartelutza e gata de ieri (sper sa-i placa) si www.flickr.com/photos/9684774@N08/2213259707/" target="_blank">paharele pentru miri si www.flickr.com/photos/9684774@N08/2214052832/" target="_blank">paharele pentru nasi. Am terminat destul de tarziu cu toate, dar bine ca am terminat.

Oana stiu ce zici, eu stiam ca n-au voie sa te dea afara sub nici o forma daca esti gravi, pe urma am citit in ccm-ul nostru ca singurul caz in care te pot da afara e daca se reorganizeaza firma. Una la mana n-am chef sa risc (tocmai am citit ieri cazul unei gravidutze pe care au sechestrat-o sefii intr-un birou si-au amenintat-o pana si-a semnat singura demisia), doi la mana cine are chef de facut copii intr-o situatie de genul asta... Cum spunea si nasa mea cand am povestit cu ea, stresul nu ajuta deloc intr-o chestiune delicata ca asta. Plus ca de ieri sunt intr-o depresie crasa... cand ma gandesc ca de anul trecut cam de pe vremea asta am inceput sa ma uit dupa joburi... si uite, s-a dus deja un an si n-a aparut nimic demn de luat in seama... si cu cat trece timpul realizez ca probabil nu voi avea de ales decat sa iau totul de la capat (profesional vorbind)... cine m-o fi pus sa fac facultatea pe care am facut-o...

Ralu spor la proiectul suplimentar. Si baga mare Calciu. Magneziu dupa, mie mi-a zis medicul ca nu se recomanda sa se ia impreuna. Cu calciu sa iei si vitamina D, pentru fixare.

Gio ieri m-am gandit la voi, a venit in vizita o prietena cu piticutzul ei, care e cam tot de varsta lui Marcolino... Unde mai pui ca-i si blonduc si cu ochi albastri...

Fetelor, va urez o zi buna, nu stiu cand si daca mai intru, il asteptam pe seful mare de la Bucale in vizita de lucru... si am presimtiri rele...



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ralu merci de ceiutz! Cum te simti azi?
Am avut si eu carcei destui in viata mea si mai ales acuma, dar chiar asa rau n-am fost, cum puneam piciorul jos si umblam un pic, ma lasa durerea. Acuma mai noi de cand iau Ca si Mg n-am mai avut treaba.
Aly super faine paharele, nu te-ai muncit degeaba. Eu cred ca o sa le placa.
Ancuta, Gio, Kreliutz, Onutz

26+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata!

merci de cafeluta...chiar am nevoie de una dubla azi!

Ralu, spor la treaba...e bine cand mai pica cate o "munca in plus"...mai ies niste banuti ...spor la munca si ai grija de tine

Aly...imi plac paharele (daca ar fi sa aleg normal ca le-as alege pe cele ale mirilor )

referitor la toata situatia...sa stii ca te inteleg...cineva din familia mea isi cauta un job din iulie, are studii superioare, vorbeste engleza, cursuri de specializare etc...si tine cont ca sta acasa...dar nu vrea sa accepte chiar orice bataie de joc mai ales ca inainte a avut o pozitie buna

asa ca te inteleg perfect ...e greu sa gasesti, offf
eu totusi iti tin pumnii...ca nu sti niciodata de unde sare norocul...

Kitzy ...sa fiti cuminti amandoua!

Ancuta, nu pot sa cred ...ca pt o opinie contrara se poate intampla asa ceva!

Gio, pe unde esti?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 9 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana cam asa si eu ca si ruda ta. Atata doar ca inca nu stau acasa, cred ca asta n-ar fi facut decat sa inrautateasca lucrurile. Plus ca angajatorii profita la maxim daca stiu ca momentan nu lucrezi nicaieri, li se pare un motiv foarte bun pentru a-ti oferi mai putin decat meriti. O stiu pe propria piele, ca asa am patit si eu cand m-am angajat aici. Totusi, as putea sa consider ca a fost ok, atunci m-am angajat in mai putin de o luna de cand plecasem de la celalalt loc de munca. Asta e, sper ca va aparea o ocazie cat de curand. Pana atunci trebuie doar sa am rabdare si sa nu-m pierd speranta... asta e cel mai greu de facut.

Cat despre pahare, da, normal ca ale mirilor sunt mai frumoase, a fost si intentia mea (probabil si putina malitiozitate, pentru ca desi nu-i cunosc pe viitorii nasi, din povestile soacra-mii mi-au devenit cam antipatici).

Vad ca scade AMR-ul... Imi amintesc ce emotii simteam si eu cand AMR-ul meu din State a trecut la stadiul de numar format dintr-o cifra .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...da asa e Aly...sa stai acasa e descurajant...numeri zilele si vezi cum trec iar tu nu gasesti nimic
iar angajatorii profita si de treaba asta din pacate...ca ei profita de orice
...si mai exista cred si momentul in care te ajunge disperarea...
offf dar vorba ta nu trebuie sa ne pierdem speranta!

referitor la AMR...imi doream atat de mult sa merg acasa, sa ma linistesc, sa am un loc nu sa fiu pe drumuri tot timpul...si acu abia astept
...dar acu poate am constientizat ca in scurt timp totul va fi gata
...si incep sa ma gandesc ca totusi am fost aici un an jumate, intr-un fel sau altul imi va lipsi munca, colegii, orasul etc....doar ca acasa ma voi "reintegra in cateva ore"

adevarul e ca situatia devenise aiurea
...incepusem sa ma obisnuiesc sa fiu singura...cand mergeam acasa in primele 2-3 ore mi se parea ciudat sa fiu in alta casa...iar apoi foarte rapidddd simteam ca nu am plecat de fapt niciodata de acasa!

...iar cand ma vedeam din nou in aeroport la intoarcere as fi dat oricui biletul ala de avion...imi venea sa le zic "nu vreau sa ma urc in avionul asta! "

si ajungeam aici inapoi si ma simteam singura in apartamentul meu...si ma afundam in munca!

acu vad totul cu alti ochi, m-am integrat in colectiv, vorbesc limba etc...dar si pentru ca stiu, cateva zile au mai ramas si ajung acasa!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 9 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Te inteleg foarte bine. Cu toate ca eu am stat in State doar 6 luni si nu neaparat m-am simtit minunat acolo, am trecut prin multe experiente aiurea, si asteptam mai mult decat orice sa ma intorc acasa. Dar tot am fost putin trista si mi-a parut rau dupa oameni pe care i-am cunoscut acolo si pe care probabil n-o sa-i mai vad. A fost o experienta super marcanta, si acum amintirile din perioada aia sunt asa de vii de parca totul a fost ieri. Insa acasa e acasa si nu degeaba se spune ca nicaieri nu-i mai bine decat acasa.
Eu te-am admirat mereu cata putere ai avut, m-am gandit de multe ori, dar probabil ca daca mi s-ar fi dat sansa sa vin in vizita acasa in cele 6 luni, cu siguranta n-as mai fi avut puterea sa ma urc din nou in avion.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
A plans piticul azi noapte, a tusit rau de tot, iar spre dimineata febra.
astept ora 14 sa sun pt. o programare la o dr. buna, sa vedem, sper sa mergem azi la clinica. nu mi-a mai facut febra de duminica dim., maine trebuia sa-l duc la gradi...si uite ca nu stiu ce sa fac si de la ce e asa. In rest nu are nimic, ba da...o energie de ma inspaimanta. nici acum ca e bolnav nu sta o clipa.
Ancutza nu-mi vine sa cred, cum s-a intamplat?
Aly, Oana va inteleg ce spuneti cu joburile. eu stau acasa, sunt angajata pe firma lui Clau, mai merg sa-i rezolv una alta prin oras si atat.
Cum bani de propria afacere nu am inca....astept job-ul perfect.
Mai aplic la ceva oferte, dar sunt cam putine.
Aly superbe paharele.
Oana iti va fii greu la inceput, dar te acomodezi super repede. nu uita ca esti la casa ta, in orasul tau. oricum ai avut o experienta frumoasa, ai cunoscut oameni si o alta cultura, etc.
ralu ma bucur ca ai gasit ceva suplimentar, care sa rotunjeasca bugetul.
Kitzy , ce mai face Diana azi? misca la greu?
carceii in sarcina sunt inevitabili. doamne ca ma trezeam noaptea plangand de durere. bine ca nu au fost asa multi.

doamne ce mai sare copilul asta pe mine. merg sa-i dau sa manance, sper sa stea locului macar 10 minute.
si revin cand doarme.




_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Salutare, fetele!
Eu-s prinsa tare in ce am de facut. Am dormit in dimineata asta vreo 3 ore si din nou la treaba. Simt nevoia unei cafele acum, dar incerc sa nu ma las prada ispitei :D

Aly, eu iau Ca-Mg cu vitamina D3 in aceeasi pastila...
Piciorul nu mai este umflat deloc, nici tare, ma mai doare f putin.

Gio, cand iti deschizi afacerea ta, sa faci o filiala si pe la mine in oras, sa ma angajezi, da? :))

V-am pupat pe toate, am citit in fuga, vorbim mai multe poate diseara, sau cand ajung la serviciu!


Foto Ralu

Mergi la inceput