Strumfi de iulie-august 2007 (44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

fetelor (alina.a, fianna, mama fianei ma onoreaza de-a dreptul ) ma coplesiti!
iar faptul ca adeluta seamana leit cu tati e clar si pentru mine, dar unii zic ca adeluta seamana ba cu un bunic, ba cu celalalt... in familie treaba e mai confuza; dar eu va cred pe voi ca seamana cel mai mult si cel mai bine cu tati pt.ca asa cred (vad) si eu!

Claudia am avut si noi problema asta oarecum. La Moldova am dormit o saptamana cu Adeluta intre noi... bineinteles noi eram pe muchia patului, ea pe tot patul! cu manutele intinse in forma de T dar acasa, am incercat sa o dezvat punandu-i in patut o paturica f.pufoasa sub ea si una la fel pe ea. Se simte altfel asa, e mai corcolita! si daca o bag in "somnul cel bun" cum zic eu nu mai simte cand o pun pe patut, si cand sesizeaza ii place ce simte cred pt.ca nu se mai trezeste sa vrea in pat langa mami. Cum imi zicea mama mea, si pe capitolul asta o cred, bebelusului ii e mai bine langa mami ca simte caldura ei si e normal sa vrea mai la caldurica, se incalzeste mai usor, etc.etc... incearca asa! cu paturele moi sub/peste bebe. Daca nu merge iti mai dau o varianta dar in PM, ca sa nu rada fetele de mine pe aici



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

elisa doarme,tocmai i-am facut vaccinul, si eu la dezmatz pe net
am incarcat pozele pe albumul comun si trebuie sa scriu repede impresii pana nu uit:lorina are ochi dementiali,ca si chris de ashera care e un frumos cu plete in vant si are o mamica tare frumoasa(apropos poate ne intalnim prin mol,vreau sa vin cu milena-miillyy cu copiii peste o saptamana doua),una te topeste cu privirea,catarina s-a facut mare si e la fel de frumoasa.


alina mamica bulinei Elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blueiris spune:

Lorinaaaaa!!!

Fetelor, ati incercat si Nutrinatal? Se gaseste la magazinele naturiste si costa vreo 11 ron. Pe mine m-au scos pastilutele astea de doua ori la liman, cand secasem de tot. Plus lichidele. Plus odihna. Plus papaaaaaa. Multa papaaaaa!!! Sac fara fund am fost. Acum incerc sa ma lepad de spiritul necurat al poftelor nebune. Ptiu!
Karligutza, avem o Adeluta minunata-minunea. Seamana destul de bine cu Maria, de-aia mi-e tare draga.
Ma duc sa mai aranjez prin casa si revin dupa ce reusesc sa citesc tot din urma.
Pupaturi nelimitate, la oferta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

si am cautat juma de ora poze cu Una si cu pletele puiului de mychydutza. si nu am gasit. mesajul cu pozele Unei le-am gasit, dar nu am acces. lia, pls, 5 minutele, sa le vad si io!



Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

e a doua oara ca intalnesc numele milena in viata. de doua ori intr-o luna

alina, felicitari pentru vaccin. tot am citit de-a lungul timpului cum va dorm copiii dupa vaccin. alma niciodata nu a dormit

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Blueiris, mi-a placut aia cu 'spiritul necurat'.
Lavinia, nici eu nu as da copilului zeama de la carne. Da-i niste fructe .. piersici parca are voie; sint bune, trebuie sa-i placa.
Aylin, da, la Calapod la Victoriei merg. Nu imi amintesc sa-mi fi recomandat cereale de la 4 luni, cred ca a fost hotarirea mea pe care i-am comunicat-o si ei. Ea insa m-a sfatuit cu suplimentul de lapte; acum imi pare rau ca nu am ascultat-o, mi-e clar ca ii trebuia mai mult lapte smarandei. Succes cu luatul in greutate.

Smaranda maninca bine, are 5 mese pe zi: sin (?ml), piure+suc (max 100ml), 3xbibi de 180 ml. Dar tot arata slabuta; deplasarea la munte a slabit-o rau.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

claudia am trecut si mai trec si eu prin aceeasi situatie.ea a avut un puseu de crestere cu treziri din ora in ora si nu am mai putut sa o tot ridic si sa o pun iar la ea in pat,ma rupea de spate, asa ca am lasat-o langa mine,si doar ma intorceam ii bagam o tzitzi in gura si gata!apoi a urmat diversificarea,cu crampe si partzuri dureroase noaptea,iar am luat-o la mine in pat...si cand sa o pun in patul ei,parca o puneam pe jar...acum sunt la faza ca o las sa adoarma la mine in pat si dupa 5 minute o pot muta unde vreau eu,asa lemn doarme.si subscriu la ce a scris karli cu paturica sub ea,elisa doarme in sac de dormit dar tot ii mai pun o paturica pe deasupra,doarme mult mai bine cand ii e cald.
sotul meu doarme in living,el are un somn fff usor,daca elisa misca in patul ei,imediat se trezeste si dimineatza e zombi de somn.acum in primavara-vara amenajam camera bulinei si gata o trimitem in exil si imi recuperez si eu sotul

alina mamica bulinei Elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by Blueiris

Lorinaaaaa!!!

Fetelor, ati incercat si Nutrinatal? Se gaseste la magazinele naturiste si costa vreo 11 ron. Pe mine m-au scos pastilutele astea de doua ori la liman, cand secasem de tot. Plus lichidele. Plus odihna. Plus papaaaaaa. Multa papaaaaa!!! Sac fara fund am fost. Acum incerc sa ma lepad de spiritul necurat al poftelor nebune. Ptiu!
Karligutza, avem o Adeluta minunata-minunea. Seamana destul de bine cu Maria, de-aia mi-e tare draga.
Ma duc sa mai aranjez prin casa si revin dupa ce reusesc sa citesc tot din urma.
Pupaturi nelimitate, la oferta





ai talent la scris! si umor si tot ce trebe'... ia multiplica 23 ala de la mesajele tale... repejor! ca noi pe aicea cand mai radem? am si uitat de cand n-am mai ras sa ma doara burta intrand pe forum...

hai sa pui poze pe emailul comun, sa vedem daca a functionat xeroxul... multumesc!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

quote:
Originally posted by aylin_tarcan

e a doua oara ca intalnesc numele milena in viata. de doua ori intr-o luna


Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita



si e de bine sau de rau?

alina mamica bulinei Elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

am reusit sa gasesc pletele lui andrei de mychydutza. vreau si eu unele la fel, pe blond, daca se poate. ce? numai andrei sa aiba plete? ca doar era coleg cu alma. vrem sa fie in continuare!

pai mai ioana, mai!!! acu' zici? pai io stau vis-a-vis de medicover. ne chinuim de un an sa ne vedem sa iti dau dvd-ul cu pilates (ca acu' Dumnezeu stie pe unde o fi!!!) si tu vii in fata blocului meu? cand te mai duci la calapod? si eu cred ca o sa merg la ea pe 20.

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput